7 švaros taisyklės, kurios keičia gyvenimą

© Joga ir ajurveda.  Nuotrauka: © Joga ir ajurveda

Norite visapusiškai apsivalyti ir lengva širdimi žengti tolyn tobulėjimo keliu – kurti klestintį, laimingą gyvenimą? Rytų išminčiai rekomenduoja vadovautis 7 esminėmis švaros taisyklėmis. Tų, kurie jas sąžiningai praktikuoja, gyvenimai tiesiog neatpažįstamai keičiasi.

Iš Indijos atvykęs išmintingas jogas kartą per paskaitą pasakė: „Kaip kruopščiai šiais laikais žmonės blizgina langus bei grindis ir kaip visiškai nepastebi, kad jų siela apaugusi voratinkliais.“ 

„Ar tai reiškia, kad turime visiškai atsiriboti nuo materialaus pasaulio ir rūpintis vien tik siela?“  – netikėtai jogą pertraukė vienas iš klausytojų. Jogas atlaidžiai nusišypsojo ir tepasakė: „Visada laimi tie, kurie išmoksta balansuoti ties viduriu ir neprarasti pusiausvyros.“ Tai reiškia, kad švara turi vyrauti visose gyvenimo srityse. Jei nuolat medituosime, o mūsų namai bus aptekę šiukšlėmis ir dulkėmis, ar jausimės harmoningai? Jei nuolat medituosime ir švarinsime namus, bet įžeidinėsime artimuosius, apkalbėsime aplinkinius, ar mūsų gyvenimas bus nepriekaištingai švarus? Pamėginkime pamąstyti giliau... Rytų išminčiai švarą siūlo puoselėti 7 pagrindiniais aspektais. Jei pamėgintumėte šią išmintį priimti bent jau kaip mėnesio iššūkį, dvasinio augimo kelyje žengtumėte išties svarų žingsnį. 

1. Akių švara
Savo akis visada stenkitės kreipti į grožį ir gėrį. Stebėkite gamtą, gėles, žvaigždėtą dangų, meistriškus meno kūrinius, puoselėkite savo namų aplinką, kad ji būtų harmoningų spalvų, maloni akiai ir tvarkinga.Venkite žiūrėti į tai, kas drumsčia sielą, pavyzdžiui, nešvankius, smurto ir pykčio kupinus filmus, paveikslus, fotografijas ir pan. 
Akis nepaprastai atgaivina ir apvalo žiūrėjimas į kylančią ar besileidžiančią Saulę. 

2. Ausų švara
Klausykitės malonių gamtos garsų, harmonizuojančios muzikos, gražių kalbų, vaikų juoko…
Venkite gilintis į tuščias, piktas kalbas, beprasmius ginčus, blevyzgas. Visiškai atsiribokite nuo paskalų.
Ausų švarą ypač palaikysite klausydamiesi giesmių, mantrų ar išminčių kalbų. 

3. Burnos švara
Stenkitės tarti tik apgalvotus, prasmingus, gera linkinčius ir būtinus ištarti žodžius.
Venkite melo, grubių, kitus žeidžiančių kalbų, banalių ir beprasmių plepalų. Neapkalbėkite, nešmeižkite. 
Burnos švarą nuostabiai puoselėja giesmių ar mantrų giedojimas.

4. Rankų švara
Rankas svarbu nuolat švarinti ne tik fizine prasme. Paskirkite jų energiją tik geriems ir naudingiems darbams atlikti arba gydyti. 
Neimkite į jas to, kas jums nereikalinga (t. y. neimkite tam, kad kauptumėte). Ypač venkite nesąžiningais būdais atkeliaujančių pinigų. 
Rankų švarą itin puoselėja pinigų aukojimas.

5. Kūno švara
Kiekvieną dieną rūpinkitės savo kūnu tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Neterškite jo netinkamu maistu, svaigalais, rūkalais. Nepamirškite judėti ir mankštintis. Taip pat atsakingai rūpinkitės ir drabužių švara. Stenkitės, kad jie būti estetiški, nesuplyšę.
Kūno švarą ypač padeda puoselėti sąmoningas kvėpavimas.

6. Minčių švara
Mokykitės kontroliuoti savo mintis. Ypač neigiamas. Stenkitės negalvoti blogai, piktai, paniekinamai nei apie save, nei apie kitus. Tegul jūsų mintys tampa skaidrios ir teigiamos, nes būtent jos lemia gyvenimo kokybę. 
Apvalyti protą ir palaikyti minčių švarą puikiai padeda meditacija.

7. Širdies švara
Perfrazuodami didžio išminčiaus Budos žodžius apie meilę ir širdies švarą galėtume pasakyti taip:„Nieko neteisk ir būsi švarios širdies. Kiekvienam atleisk ir būsi dar švaresnės širdies. Visus mylėk ir būsi švariausios širdies.“ Taigi atverkite širdį meilei. Šildykite ja kitus. Taip išaugosite amžiną jos tyrumą. 
Nelaikykite savo širdyje pykčio, pavydo, keršto, melo ir kitų blogų ketinimų bei emocijų. 
Niekas taip gerai neapvalo širdies kaip atjauta ir besąlygiška tarnystė. 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: