Praktikuojame
Viena veiksmingiausių jogos pozų šavasana – idealus kūno ir minčių atpalaidavimo būdas, kuris dar ir gydo, jeigu procesas vyksta tinkamai. Tam reikia patogiai atsigulti, maksimaliai atsipalaiduoti ir būtinai išlikti sąmoningiems. Skubant nugriūti ant nugaros ir dar užknarkti išsitiesus negerai. Žinoma, jei siekiate pokyčių ir visos asanos teikiamos naudos.
Būsena, kai protas atsipalaiduoja ir patiria ramybę, ir yra meditacija. Ji niekam negali pakenkti, – įsitikinęs vieno didžiausių pasaulyje Ošo meditacijų centro Indijoje vadovas, meditacijų meistras Anilas Chandwani. Tačiau ar išmoksite medituoti, priklauso tik nuo jūsų pačių.
Mes negalime pakeisti to, kas vyksta aplinkui, be galime pakeisti savo reakcijas į tai. Būtina sąlyga: nutildyti galvoje nuolat klegančias mintis. Ramus protas – kelias į dvasinį augimą. Puikiu įrankiu pažabojant neramų protą gali tapti mantros.
Faktas: be pykčio būtis taikesnė ir jaukesnė, o sveikata geresnė. Sertifikuotos hormonų terapijos jogos mokytojos Aušros Žemaitės rekomenduojamos, reguliariai daromos asanos, kurios padės iškrapštyti užslėptą pyktį – nepaprastai efektingos. Tuo įsitikino daugybė mūsų skaitytojų ir draugų. Taigi praktikuojame, ne(si)pykstame ir draugiškai šypsomės pavasariui.
Ne paslaptis – pandemija turėjo įtakos mūsų psichikos sveikatai. Visuomenėje išaugo streso lygis, padaugėjo nerimo, liūdesio ir ypač pykčio. Nevaldomi jo protrūkiai griauna fizinę, emocinę sveikatą ir santykius. Todėl kaip niekad aktualios pykčio paleidimo praktikos, kurias ir siūlome vidinei ramybei ir harmonijai savyje ir aplink save atkurti.
Mudra – tai vienos ar dviejų rankų (plaštakų) užfiksuota padėtis, dar kitaip vadinama pirštų joga, kuri labiausiai paveiki derinama su kvėpavimu, koncentracija ir meditacija. Išvertus iš sanskrito kalbos „mudra“ reiškia „simbolis“, „gestas“ arba tiesiog „džiaugsmas“.
Įtampos amžiuje, prie kurio prisidėjo nerimas dėl ateities, raukšlelių kaktoje ir aplink lūpas tikrai ne vienam padaugėjo. Pasmuko ir skruostai – įsitempusio žmogaus veido bruožai greitai keičiasi. Situacijai pagerinti į pagalbą kviečiame jogą.
Kacudzo Nishi – garsus japonų aikido meistras, sveikos gyvensenos mokytojas, sukūręs ištisą energinių sveikatingumo praktikų sistemą, kuri jau ne vieną dešimtmetį populiari ir žinoma visame pasaulyje.
„Nesvarbu, kas tu esi ar iš kur esi kilęs. Gebėjimas laimėti visada prasideda tik nuo tavęs paties“
Tai nesudėtinga, bet išties veiksminga trijų dalių kvėpavimo technika. Ji ne tik apvalo nuo fizinių ir dvasinių toksinų, bet ir atpalaiduoja, nuramina kūną ir protą, „įžemina“.
„Kodėl kai kurie žmonės ypač linkę panikuoti? Todėl, kad jų energija neharmoninga, išsklaidyta ir nestipri, o kūnas silpnas."
Siūlome jums pluoštelį aktualių idėjų, kaip susigrąžinti gyvenimo paprastumą ir vidinį lengvumą.
Pastaruoju metu daug laiko praleidžiame namie. Gal ir mintys nelinksmos aplanko, gal ir pasipykstam ar pasibaram su namiškiais. Visa ta sugeneruota negatyvi energija niekur nedingsta.
Šis pratimas padės atkurti energijos pusiausvyrą bei vidinę harmoniją. Pratimas veiksmingiausias, kai atliekamas lauke. Tačiau veikia ir atliekamas namie.
Natarajasana (Šokių Valadovo asana) išvertus iš sanskrito kalbos „nata“ reiškia „šokėjas“, „raja“ - „karalius, valdovas“. Nataraja (Nataradža) yra dievo Šivos - kosminio šokėjo forma.
Ši praktika yra šatkarmos – jogų higienos – dalis. Reguliariai atliekama ji apvalo sąmonę, gerina atmintį, gebėjimą susitelkti.
Šiais laikais aplink tiek daug dirgiklių ir pagundų. Tik kaip suspėti viską patirti? Užtat tapome „multiinstrumentalistais“.
Ši asana gerina kūno koordinaciją bei laikyseną, stiprina viso kūno raumenis, tvirtina nugarą ir mažina jos nuovargį bei įtampą, suteikia proto aiškumo ir stabilumo.
Indų kilmės amerikietis endokrinologas, pasitelkęs moderniąją mediciną ir senovinę indų ajurvedą sako, kad daugybę negalavimų galime išsigydyti patys. Jis siūlo vizualizaciją, kuri suaktyvina kraujotaką ir pakelia vidaus organų temperatūrą.
Daugelis mūsų kasdienį gyvenimą esame įpratę gyventi tarsi „autopilotu“, nesąmoningai pasinerdami į jo tėkmę. Arba darydami viena, galvojame apie kita ir nejaučiame, kas su mumis vyksta čia ir dabar. Pakeitę santykį su kasdiene tikrove, išgirsdami, ką praneša kūnas, galime gerokai praplėsti šios realybės ribas. Kaip tai padaryti? Pataria Artūras Pangonis, hipnoterapeutas, intuityvaus gydymo metodo kūrėjas
Trinkanti sveikata, negatyvios emocijos, išsiderinę jausmai, nesėkmės santykiuose, sunkumai realizuojant savo pašaukimą... Panašios problemos šiais laikais kamuoja kone kiekvieną. Jas spręsti bandome ieškodami išorinių priežasčių. Tačiau iš tiesų atsakymai glūdi ne kur kitur, o mūsų viduje.
Vienas geriausių vaistų nuo streso - sąmoningas gebėjimas atsipalaiduoti. Šiuo atvejų puikiai pravers jogos praktikos: meditacija, joga Nidra, kvėpavimo pratimai, taip pat asanos. Šįkart norime pristatyti keturias, kurios ypač tiks po sunkios darbo dienos.
Šios ir dar daugybė kitų neišvardintų jogos naudų yra žinomos daug amžių ir patikrintos laiko. Pastaraisiais metais nemažai šių naudų patvirtina ir Vakarų mokslas.
Abhaya Hridaya suteikia vidinės stiprybės ir drąsos, nuramina emocijas, kurios neleidžia suprasti save ir kitus. Praktikuojant ją kasdien įgyjama tvirta vidinė ašis, kuri leidžia tapti tikruoju savimi.
Shank arba Kriauklės mudrą verta atlikti suskaudus gerklei, užkimus, praradus balsą. Itin naudinga dainininkams, lektoriams ir visiems kitiems, kurių balso stygos patiria didelį krūvį. Taip pat tiems, kurie nori turėti gražų balso tembrą.
Pasak senovės Indijos išminčių, čakros tarsi nutiesia tiltą tarp materijos ir proto, kūno ir dvasios, individualumo ir universalumo. Taigi jei norime žengti dvasinio tobulėjimo keliu, labai svarbu, kad jos būtų aktyvios.
Visi mes siekiame laimės. Tik skirtingais būdais.
„Ar žinote, ko neįmanoma padaryti stresinėse situacijose? Atsidusti.
Ko gero, pats populiariausias jogos ir daugelio kitų dvasinių tradicijų simbolis, kuris turi daugybę skirtingų vardų ir interpretacijų.
Jei nuo ilgo sėdėjimo paskausta ar sukausto nugarą, jos raumenys tampa nemaloniai įsitempę, išbandykite Karvės - Katės asanų kombinaciją. Netrukus pajusite malonų palengvėjimą.
Pinigų energija labai galinga. Vedos sako, kad laimingi būname tada, kai mokame ją pažadinti ir sukaupta dalintis.
Moterims, kurios trokšta spinduliuoti moteriškumu, vedų žinovai turi daugybę rekomendacijų. Kai kurios iš jų gali atrodyti senamadiškos ar netgi nepriimtinos. Tačiau tos, kurios sąmoningai suvokia ar intuityviai jaučia, kaip cirkuliuoja šio pasaulio energijos, supras, kas iš tikrų sakoma vedose ir išmintingai pritaikys šiuolaikiškame savo gyvenime.
Šio kvėpavimo tikslas – sukaupti išbarstytą energiją, į pagalbą pasitelkus užraktus, ir surinktą bei sukauptą tinkamai panaudoti.
Vedų išminčiai nuo neatmenamų laikų tvirtino, kad mintys - tai ne tik vidinis procesas. Jos formuoja ir mūsų išorę. Užtat jei esate nepatenkinti savo kūnu bei jo svoriu, keiskite ne tik mitybą, bet ir minčių turinį.
Pataria jogos mokytoja Dalia Mira Vengrytė.
Vienintelio tokio oficialiai patentuoto metodo CamíYoga Ore autorė ir CAMÍYOGA studijos įkūrėja Camille Shakti Šemiotaitė, kviesdama į savo jaukias, švieselėmis mirguliuojančias šiltas erdves Kaune sako: „Oro joga –- pozityvumas, gėris ir taika. Todėl ir erdvės tam norėjosi šviesios.“
Valdyti savo mintis iš pirmo žvilgsnio tarsi ir paprasta. Tačiau taip tik atrodo. Valdyti jas taip, kad pasiektume trokštamą rezultatą – daugeliui tai didžiulis iššūkis.
Medžios asana arba Vrikshasana primena į dangų besistiebiantį medį. Vidutinio sunkumo asana tinka ir pradedantiesiems, ir pažengusiesiems.
Kai kurios jų dar gana naujos, kitos išleistos seniai, ar perleistos ne vieną kartą. Vienos kalba apie jogos filosofiją, kitos – apie praktiką, trečiose galima atrasti daugybę apjungtų aspektų, praplečiančių požiūrį į jogą ir įkvepiančių į gyvenimą pažvelgti naujai.
Ar ilgų distancijų bėgimas ir joga dera tarpusavyje? Vieni mano, jog tai – du skirtingi pasauliai. Kiti tikina, kad šios dvi veiklos puikiai dera. Ieškodami atsakymo apie bėgimo ir jogos suderinamumą kalbamės su bėgiojančia jogos studijos „Buddha on Bike“ vadove Lina Lila.
Teatro, kino ir televizijos aktorius jau kelerius metus gyvena tarp Balio ir Lietuvos.
Dažniausiai akcentuojama tai, kad saulė kenkia mūsų regėjimui, tad saulėtomis dienomis einant į lauką, akis būtina pridengti nuo jos spindulių saugančiais akiniais. Tačiau egzistuoja ir alternatyvi nuomonė – saulė akis gydo.
Prieš kelerius metus projekto „Happy 365“ sumanytojai Algis Kriščiūnas ir Jurga Baltrukonytė surinko milžinišką laimės priežasčių kolekciją. Šįkart prašome paties Algio atskleisti savo laimingo gyvenimo taisykles.