Sveikata pagal Mėnulio kalendorių

Nuotrauka: © Martynas Černiauskas

Kad ir kokiais devynmyliais žingsniais į priekį žengtų medicina, kad ir kokie protu nesuvokiami atradimai būtų padaryti, gamtos pergudrauti dar niekam nepavyko ir vargu ar pavyks. Viskas turi savo pradžią ir pabaigą, kaip ir Mėnulio ciklas, kuris per mėnesį apeina 12 Zodiako ženklų ir pakeičia keturias fazes, lemiančias vienokią ar kitokią mūsų savijautą.

 

Bent šiek tiek išmanydami Mėnulio ciklus, galime užkirsti kelią įvairiems negalavimams ir taip planuoti savo gyvenimą, kad jaustumės gerai. 

Mėnulio kelionė dangaus skliautu prasideda nuo jaunaties ir tęsiasi 29,6 dienas. Per šį laiką pasikeičia keturios Mėnulio fazės, kurių kiekviena trunka apie 7 paras, taip pat šis dangaus šviesulys per šį laiką aplanko visus Zodiako ženklus, kiekviename jų praleisdamas po dvi tris dienas. 

Visas Mėnulio ciklas dar skirstomas į du etapus. Nuo jaunaties iki pilnaties Mėnulis auga, o nuo pilnaties iki jaunaties dyla. Tai svarbu žinoti, nes, Mėnuliui augant, mūsų kūnai yra linkę visa priimti, tuo metu esame aktyvesni, energingesni. Kai Mėnulis dyla, mūsų gyvybingumas mažėja, lėtėja reakcija, greičiau pavargstame, todėl šiuo laikotarpiu verčiau nesiimti nieko nauja, o baigti pradėtas veiklas, laikytis dietų. Atsižvelgdami į gamtos ritmus, galime sau padėti.

 

Jaučio dienomis netaisykite dantų, o Mergelės – stebėkite, ką valgote

Astrologai perspėja, kad nedera gydyti tos kūno dalies, kurios valdančiu ženklu Mėnulis tuo metu keliauja. Kaip tai suprasti ir pritaikyti praktiškai? Apačioje rasite lentelę, kurioje parašyta, koks Zodiako ženklas valdo kokį organą. Taip pat kitoje lentelėje bus nurodyta, kokiomis dienomis kokiu ženklu keliauja Mėnulis. 

Štai keletas pavyzdžių, kad būtų lengviau suprasti ir pritaikyti šią sistemą.

Kai Mėnulis keliauja Avino ženklu,atsisakykite bet kokių intervencijų, susijusių su galvos sritimi, nedarykite, jei galite rinktis, akių ar ausų operacijų. Šiomis dienomis tinka labai saugoti šiuos organus, pavyzdžiui, mažiau akis varginti skaitant, žiūrint televizorių ar leidžiant laiką prie kompiuterio. 

Kai Mėnulis pereina į Jaučio valdas,jautresnė tampa gerklė. Palepinkite ją skalaudami, gerdami šiltą arbatą. Venkite gerklės, dantų operacijų.

Kai naktinio dangaus šviesulys keliauja Dvynio ženklu,reikėtų pasaugoti rankas, stengtis jų nesusižeisti. Taip pat tokiomis dienomis stenkitės nepervargti, nes kur kas silpnesnė būna ir nervų sistema. 

Kai Mėnulis vieši Vėžyje,saugokite skrandį, stenkitės atidžiau rinktis maisto produktus, atsisakykite invazinių skrandžio tyrimų ir, žinoma, operacijų. Daugiau gerkite vandens, iš organizmo geriau valysis nereikalingos medžiagos. 

Liūto dienomisdažnas pajaučia, kad turi širdį, tad jos nereikėtų pernelyg varginti, atsargiau sportuokite, nes bus jautresnis ir stuburas. 

Mergelės ženklas atsakingas už virškinimo sistemą, todėl kai Mėnulis vieši jame, atidžiai rinkitės maisto produktus, itin svarbu, kad maistas būtų kokybiškas ir šviežias, nes galimybė apsinuodyti bus kur kas didesnė nei kitomis dienomis. Taip pat šiuo laiku venkite žarnyno tyrimų ir operacijų.

Svarstyklių dienomisstenkitės nesušalti, nes užpuls pūslės uždegimas, kuris netruks pakenkti ir inkstams. Šiuo laiku tinka gerti inkstus saugančias arbatas. Būtina žinoti, kad geriausia jas gurkšnoti apie 18 valandą – šio organo paros laiku. Venkite klubų srities, inkstų procedūrų ir operacijų.

Kai Mėnulis keliauja Skorpiono ženklu,nerekomenduojamos lyties organų operacijos ir procedūros, tad ir pas ginekologą šiomis dienomis geriau neiti. Taip pat svarbu žinoti, kad šiuo laiku rizikingi ir atsitiktiniai lytiniai santykiai. 

Kai Mėnulis lankosi Šaulyje,saugokite klubus, venkite jų operacijų. Rizikingos šiuo metu ir venų operacijos bei kitokios procedūros.

Kai Mėnulis pereina į Ožiaragio valdas, saugokite kelius, mažiau juos varginkite ir, žinoma, venkite jų procedūrų. Šiomis dienomis gali būti jautresni visi sąnariai.

Vandenio dienomisstenkitės nepatempti kulkšnių, neoperuokite varikozės pažeistų venų, stenkitės laikytis dienos režimo. 

Kai nakties valdovas vieši Žuvyse,saugokite pėdas, mažiau vaikščiokite, avėkite patogesnę avalynę. Didesnė alerginių reakcijų tikimybė, tad nebandykite naujų kosmetikos priemonių ir vaistų.  

 

Kiekvienas Zodiako ženklas, be to, kad atsako už tam tikrą organą ir sistemą, dar priklauso vienai iš keturių stichijų. Štai Vandensstichijai atstovauja Žuvys, Skorpionas ir Vėžys, Orostichija valdo Vandenį, Dvynius ir Svarstykles, Žemėsstichijos ženklai yra Jautis, Mergelė ir Ožiaragis, Ugniesženklai – Avinas, Liūtas ir Šaulys. Taigi, priklausomai nuo to, kuriuo ženklu keliauja Mėnulis, dieną galima vadinti Ugnies, Oro, Vandens ar Žemės stichijos laiku.

Vandens dienomisgeras laikas imtis visų vandens procedūrų.

Oro dienosgali būti sunkesnės jautrių akių žmonėms, sergantiems kvėpavimo takų ligomis. 

Ugnies dienos– tai šilumos dienos. Tuo metu gali labiau troškinti, būti šilčiau, nei iš tiesų yra.

Žemės dienos– tai laikas, kai didesnis peršalimo pavojus, jaučiamas didesnis šaltis, nei iš tiesų yra. 

 

Ką lemia Mėnulio fazės?

Jaunatisgeriausias laikas atsikratyti blogų įpročių, nes organizmas ne taip smarkiai reaguoja ko nors negaudamas. Stojus jaunačiai, prasideda naujas Mėnulio ciklas, todėl viskas, ko šiuo laiku imamės, gali tapti įpročiu, taigi kaip tik per jaunatį reikėtų pradėti sportuoti, sveikiau maitintis, ugdytis kitus sveikus įpročius. 

Priešpilnis– tinkamas laikas organizmą kuo nors papildyti, pavyzdžiui, reikalingomis medžiagomis, vitaminais. Kūnas šiuo metu nusiteikęs geriau pasisavinti tai, ką gauna. Pavojus gali kilti dėl galimybės apsinuodyti, jei šiuo laiku, pavyzdžiui, valgysite pasenusio ar sugedusio maisto. Tad ir pasveikti bus sunkiau.

Pilnatis– skysčių kaupimosi organizme metas, kai gali labiau nei įprastai tinti kojos, po operacijų sunkiau gyti žaizdos. Šią Mėnulio fazę sunkiau išgyvena ir nestabilios psichikos žmonės. 

Delčia– organizmo valymosi laikotarpis, kada geriausia badauti, laikytis dietų, nes iš kūno kur kas lengviau nei kitu laiku pasišalina nereikalingos medžiagos. Per delčią geriausia atlikti ir daugelį operacijų. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad jei operacijos metu kas nors implantuojama, geriau rinktis priešpilnio laiką – bus mažesnė atmetimo tikimybė. 


Zodiako ženklų valdomi organai ir sistemos (lentelė)

Zodiako ženklas

Avinas Jautis Dvyniai Vėžys Liūtas Mergelė Svarstyklės Skorpionas Šaulys Ožiaragis Vandenis Žuvys

Organas ir sistema

Galva, smegenys, akys, nosis, jutimo organai

Gerklė, dantys, žandikauliai, ausys, sprandas, kraujotakos sistema

Pečiai, rankos, plaučiai, endokrininė sistema

Krūtinė, plaučiai, skrandis, kepenys, tulžies pūslė, nervų sistema

Širdis, nugara, diafragma, kraujotakos sistema

Virškinimo organai, nervai, blužnis, kraujotakos sistema

Klubų sritis, inkstai, šlapimo pūslė, endokrininė sistema

Lytiniai organai, šlapimo takai, nervų sistema

Klubai, venos, jutiminiai organai

Keliai, kaulai, sąnariai, oda, kraujotakos sistema

Blauzdos, kulkšnys, venos, endokrininė sistema

Pėdos, kojų pirštai, nervų sistema

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: