Sveikatinamės Domimės

Kodėl jogai negeria kavos

Nuotrauka: © pixabay

Kodėl jogai negeria kavos

Kuo jogams neįtinka kava? Juk įprastai teigiama, kad šis gėrimas teikia energijos. Deja, energizuojantis kofeino poveikis yra iliuzinis. Jis pats energijos neteikia, tik sukelia organizme tokias reakcijas, kurios dirbtinai sukuria energijos antplūdį. Ši kofeininė energija išderina natūralią organizmo energijos tėkmę.

Kavos atsisakyti siūlo ne tik jogai. Nemažai apie tai kalba ir šiuolaikiniai Vakarų mokslininkai. Pavyzdžiui, pasak mokslininko Stepheno Cherniske, ištisą dešimtmetį tyrinėjusio kofeino poveikį žmogaus organizmui ir parašiusio apie tai populiarią knygą „Caffeine Blues“, išgėrus kavos, maždaug po penkių minučių kofeinas pradeda stimuliuoti centrinę nervų sistemą ir priverčia organizmą gaminti streso hormoną adrenaliną, kuris dirbtinai sukelia budrumo būseną: dėl jos pakyla kraujospūdis, padažnėja širdies ritmas, šiek tiek išsiplečia akių vyzdžiai. Susidaro įspūdis, kad tapome žvalesni. Po valandos adrenalino kiekis kraujyje sumažėja ir vėl pradedame jausti nuovargį, energijos stygių. Tada siekiame kito puodelio kavos. Taip sukeliame dar vieną laikiną energijos pliūpsnį. Paskui dar vieną ir dar... Tačiau dienos pabaigoje dažniausiai pasijuntame visiškai išsekę. Ir dėl to būna kalti kofeino sukelti stresiniai adrenalino šuoliai. Beje, tokį poveikį organizmui daro ne tik kava, bet ir kiti gėrimai, kuriuose yra kofeino. Tai kad energiniai gėrimai yra vadinami energiniais – tikra ironija.

Kuo keisti kavą?

Natūraliai mūsų energiją puikiai pažadina ir suteikia žvalumo joga, kvėpavimo pratimai, pasivaikščiojimas gamtoje.

O jei norisi pagurkšnoti kažko sveiko ir teikiančio energijos, galite rinktis skanius ir sveikus gėrimus iš tulsi (šventojo baziliko), gauromečio (Ivan čaj), saldžiavaisio pupmedžio (kerobo) miltelių. Galite pasiruošti vadinamosios jogų kavos (masalos). Vieną iš receptų rasite ČIA

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: