Sveikatinamės Domimės

Puoselėjame kūną pagal došas

Nuotrauka: © Artem Bali, Pexels

Kaip nėra vaisto nuo visų ligų, taip nėra ir vienos stebuklingos grožio priemonės, tinkamos visoms moterims. Kiekviena esame ypatinga, individuali ir turime klausyti, ką sako mūsų kūnas, o ne reklaminės akcijos. Ajurveda siūlo grožį puoselėti pagal došas.

Didelį dėmesį senasis indų mokymas skiria odai, jos masažams natūraliais aliejais, kosmetikos priemonėms su augalinės kilmės ekstraktais. Ir tai ne šiaip – juk oda atspindi mūsų savijautą ir sveikatą. Pagrindinė ajurvedos taisyklė skamba taip: esame neatskiriama gamtos dalis. Todėl tepkite ant odos tik tai, ką galite dėti į burną. Tada gyvensite harmonijoje su aplinka ir iš tiesų pradėsite spindėti, pajusite pilnatvę. Ir tai tik dalis tų dalykų, kuriuos akcentuoja ajurveda, nes be fizinio kūno, kurį dažnai lepiname be rezultatų, esame dar ir proto, juslių bei sielos kūrinys. Kai visa tai veiks darniai kaip šveicariškas laikrodis, būsime tikrai gražios. Trumpai priminsime, kokios kosmetikos priemonės jums tiktų.

Kas tinka vatos došos tipui

Energija trykštančios, dažnai auštos, lieknos, greitakalbės ir kūrybingos šio tipo dailiosios lyties atstovės tikros skraiduolės, lyg vėjo pamušalas perpučiamos ir nepastovios. Jų oda sausa, šiurkšti ir šalta, nes vatos došos moters energiją labiausiai veikia oras ir eteris. Jums būtina šiek tiek nusėsti ant žemės ir subalansuoti jausmus.

Patarimas. Vatos došos moterims sušildyti labai tinka sezamų aliejus. Hormoninę sistemą ramina ir normalizuoja masažai su eteriniu levandų, citrinžolių, eukaliptų ar kardamonų aliejumi. Pėdas, kuriose daugybė nervinių taškų, vakarais gerai įtrinti graikinių riešutų aliejumi.

Kas tinka pitos došos tipui

Jumyse dega ugnis? Oda minkšta, švelni, šilta, šviesi, dėl to jautri, lengvai nudeganti saulėje. Esate stiprios, valingos, draugiškos ir mielos, lyderio savybėmis apdovanotos likimo numylėtinės, kurių, išskyrus šąlančias galūnes, nekamuoja didesnės sveikatos bėdos.

Patarimas. Dėl daugybės ambicijų neretai sutrikusią harmoniją organizme padės atkurti masažas su pankolių ar rožių eteriniu aliejumi, kurį sumaišykite su atostogų tolimuose egzotiškuose kraštuose nuojauta dvelkiančiu kokosų aliejumi. Jis tobulai vėsina, todėl itin tinka gesinti vidinę ugnį.

Kas tinka kapos došos tipui

Jei esate šios došos atstovė, jumyse vyrauja žemės ir vandens elementai. Esate linkusios į apkūnumą, ramaus būdo didžiaakės gražuolės, ištikimos visiems savo pasirinkimams. Jei kalbėsime apie kosmetiką – taip pat. Tačiau prie netinkamos grožio priemonės prisirišti neverta.

Patarimas. Pusiausvyrą atkurti jums padės ne tik aktyvi fizinė veikla, bet ir riebią, šaltą odą energizuojantis garstyčių aliejus, sumaišytas su apelsinų ir bergamočių eteriniais aliejais. Tinka ir kasdienis masažas šiltu sezamų aliejumi.


Patiko straipsnis? Pasidalinkite: