Domimės

Kodėl organizme kaupiasi gleivės

Nuotrauka: © pixabay.com

Varvanti nosis, atsikosėjimas gleivėmis. Kam šaltuoju metų laiku netenka to patirti? Pabandykime išsiaiškinti, kodėl mūsų organizme kaupiasi gleivės.

Ajurvedos gydytojai teigia, jog priežasčių, skatinančių kauptis gleives, gali būti daug. Tačiau akcentuoja, kad itin dažnai dėl to būna kaltas netinkamas gyvenimo būdas.

Per ilgai miegama. Sakoma, kad ryto metas nuo 7 iki 11 valandos – tai laikas, kada suaktyvėja gleivės. Jei tuo metu esate pasyvūs, miegate, kaupiate organizme gleives.

Pusryčiams valgomas šaltas maistas. Pagal ajurvedos mediciną, gleivės – tai šaltis ir drėgmė. Taigi ryte, kai jos aktyvios, reikia valgyti kūną šildantį maistą. Tinka šiltos košės, šilti gėrimai su medumi, šildantys prieskoniai (cinamonas, ciberžolė) ir pan.

Mažai judama. Jei jūsų gyvenime nėra veiklos, nuo kurios sušiltumėte ir sveikai išprakaituotumėte, jei kone visą dieną praleidžiate sėdėdami, o galūnės nuolat šąla, problemų dėl gleivių vargu ar išvengsite.

Valgoma prieš pat miegą. Jei pavalgėte prieš pat miegą, ryte burnoje galite jausti specifinį, šiek tiek salsvą skonį. Tai gleivių skonis. Jos išsiskyrė tam, kad padėtų apsnūdusiai virškinimo sistemai skaidyti maistą ir liko organizme. Jei nenorite apsunkinti organizmo ir kaupti gleivių, valgykite ne vėliau kaip 3 val. prieš miegą.

Valgoma daug sunkiai virškinamo, nešviežio maisto. Ajurvedos žinovai šviežiu laiko tokį maistą, kuris yra paruošiamas ir iš karto ar per kelias artimiausias valandas suvalgome. Pašildyti vakarykščiai pietūs, žiemai paruošti konservai, visi pusgaminiai laikomi nešviežiu maistu.

Piktnaudžiaujama saldumynais. Pasak ajurvedos gydytojų, gleivės kaupiasi ir tada, jei valgoma per daug saldumynų, ypač gamintų iš miltų ir riebalų. O jei jau žūtbūt norisi ko nors saldaus, kepto, riebaus, tokį maistą patariama valgyti per pietus, kai virškinimo ugnis stipriausia.

Nepaisoma sezoniškumo. Ajurvedos gydytojai teigia, kad gleives ypač skatina kauptis oro sąlygų nepaisymas. Teigiama, kad šaltu oru maistas turi būti šiltas ir sotus, gardinamas šildomaisiais prieskoniais. Gėrimai taip pat turi būti šilti.

Nepakankamai šiltai apsirengiama. Jei šaltu, drėgnu oru kūnui stinga šilumos, gleivės ima kauptis ir gali sukelti įvairių peršalimo ligų. Todėl svarbu rūpintis, kad kūnas nekęstų šalčio. Šaltu, drėgnu oru patariama tinkamai rengtis, ypač saugoti galvą ir kojas.

Valdo polinkis kaupti daiktus. Gleivės turi savybę kauptis. Ajurvedos medicinos žinovai sako, kad tų žmonių, kurie mėgsta viską kaupti, savintis, organizmai taip pat turi didesnį polinkį kaupti gleives. Jei nenorite, kad taip nutiktų, išsiugdykite savybę dalytis su kitais. Ne tik materialinėmis gėrybėmis, bet ir gautomis žiniomis, geromis emocijomis.

 

P. S. Ajurvedos žinovų teigimu, visų šių rekomendacijų ypač turėtų paisyti tie žmonės, kurių kūne vyrauja kapha doša. 

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: