Sveikatinamės

Liežuvis - sveikatos atspindys

Nuotrauka: © Joga ir ajurveda

Ant liežuvio lygiai kaip delnuose, pėdose ar ausyse yra išsidėstę visų organų atitikmenys. Ajurvedos žinovai yra sudarę žemėlapį, kuris vaizdžiai parodo, kuri liežuvio zona, kokius organus atstovauja.

Žinovai sako, kad geriausia liežuvį apžiūrėti ryte, ką tik pabudus, atsistojus prieš veidrodį. Paskui nuvalykite grandikliu ir vėl patyrinėkite. Ir ką gi matote?

Sveiko žmogaus liežuvio spalva turėtų būti rausva: nepernelyg blyški ir ne perdaug intensyvi. Pats liežuvis turėtų būti nesuglebęs ir ne kietas, elastingas, judrus ir švelniai drėgnas (bet ne per drėgnas). Jo paviršiuje neturėtų būti įtrūkimų, ryškiai raudonų ar balkšvų dėmių, žaizdelių, taip pat akivaizdžių apnašų, nebent vos matomas skaidriai balkšvas sluoksnelis. Liežuvio kraštuose neturėtų matytis dantų atspaudų ir jis jokiu būdu neturėtų drebėti. Jei veidrodyje išvydote kitokį vaizdą, pamėginkime išsiaiškinti, ką praneša jūsų pastebėti liežuvio pakitimai.

Žiūrėkite, kurioje žemėlapio zonoje jie yra ir galėsite išsiaiškinti, koks organas galimai siunčia pagalbos šauksmą. Žinoma, liežuvį stebėti reiktų ne vieną dieną. Jei pakitimai toje pačiose srityje išlieka, galbūt vertėtų pasikonsultuoti su šeimos ar alternatyviosios medicinos (ajurvedos, ar tradicinės kinų) gydytoju.  

 


Patiko straipsnis? Pasidalinkite: