Sveikatinamės Domimės

Stuburas – emocijų įkaitas

Nuotrauka: © V. Černiauskaitės

Daug kam sunku įsivaizduoti, o dar sunkiau susieti su realybe, tačiau stuburas yra be galo glaudžiai susijęs su vidiniu mūsų pasauliu, pasaulėjauta ir itin jautriai reaguoja į viduje įsiplieskiančias emocijas.

Ypač didelis pavojus sunegaluoti kyla tada, kai vadinamąsias neigiamas emocijas sugeriame į save ir ten užslopiname arba priešinamės gyvenimo pokyčiams, užstringame stereotipuose. Kuo ilgiau emocija laikoma viduje, kuo stipriau įsikimbame į pasenusius elgsenos modelius, tuo daugiau žalos galime pridaryti stuburui. Iš pradžių gauname perspėjamuosius signalus, kurie pasireiškia maudimu, o jei ir toliau nereaguojame, negalavimai stiprėja, kol galiausiai gali tapti rimtomis lėtinėmis problemomis.

Kaip konkrečios emocijos bei elgsena veikia mūsų stuburą? Pastudijuokime slankstelį po slankstelio. Tai puikus savianalizės būdas, galintis padėti suvokti, su kokiomis emocijomis reikėtų padirbėti, ką keisti savo mąstysenoje, pasaulėjautoje, kad galėtumėte nekliudomai keliauti tobulėjimo keliu, augti dvasiškai ir, žinoma, džiaugtis gera sveikata ir puikiu gyvenimu.

Slankstelis po slankstelio…

Stuburą sudaro 33–34 slanksteliai, skiriami į 5 dalis: kaklinę, krūtininę, juosmeninę, kryžminę ir uodeginę. Kelionę stuburu pradėkime nuo viršaus.

7 kaklo slanksteliai


С-1

Jei kyla problemų ties šiuo slanksteliu, tai gali būti ženklas, jog jaučiate vidinį sąmyšį, negalite priimti savo gyvenimo tokio, koks yra, norite atrodyti geresni, nei esate iš tiesų, stipriai išgyvenate dėl to, kaip jus įvertins kiti.

С-2

Jaučiatės neryžtingi, jus kausto kaltės ir įžeidumo šarvai. Ignoruojate išmintį, dvasines žinias, intuicijos užuominas, kurias jums siunčia pati visata, ragindama stoti į augimo kelią.

С-3

Kenčiate dėl polinkio užsikrauti daugiau pareigų ir darbų, nei galite panešti. Pasiduodate kitų įtakai, o viduje save graužiate ir niekinate dėl ryžto bei valios stokos.

C-4

Savyje gniaužiate pyktį, kartėlį, pagiežą, jūsų stuburą slegia neišsakyti jausmai, neišverktos ašaros.

С-5

Jus kamuoja drovumas, baimė būti savimi, išreikšti savo mintis, idėjas. Praeities nesėkmės, pašaipos, kritika slegia pečius ir neleidžia laisvai žengti pirmyn.


С-6
Esate linkę įsikibti į praeitį. Pernelyg kritiškai vertinate kitus. Gyvenate įsitempę, nerimaudami dėl ateities.

С-7

Jaučiatės bejėgiškai, atstumti, pamiršti, deramai neįvertinti. Jūsų viduje tūno įkalinta daugybė nuoskaudų.

12 krūtinės slankstelių

Т-1

Su savimi nešiojatės pernelyg didelį emocinį bagažą, esate linkę kaupti praeities nuoskaudas, kurios trukdo judėti pirmyn.


Т-2
Vengiate tikrų jausmų, atverti savo širdį. Dažnai tai įvyksta dėl kažkada (neretai vaikystėje) patirtų dvasinių žaizdų.


Т-3
Šį stuburo slankstelį labiausiai veikia vidinis chaosas, senos neužgijusios žaizdos, bendravimo sunkumai.


Т-4

Esate linkę vengti atsakomybės už savo sprendimus bei padarytas klaidas. Dėl nesėkmingai susiklostančių aplinkybių kaltinate kitus žmones, nedėkingą likimą.  

Т-5
Stokojate lankstumo, tolerancijos, esate linkę pernelyg kritiškai vertinti kitus ir save, slepiate tikrąsias savo emocijas. .

Т-6
Jūsų stuburo sveikatą trikdo pernelyg didelė neigiamų emocijų sankaupa, meilės stoka sau, pasipiktinimas gyvenimu, irzlumas.

Т-7
Didžiausias trikdis – nevisavertiškumo jausmas ir meilės sau stoka. Jaučiatės neverti džiaugtis gyvenimo dovanomis.

Т-8
Esate pernelyg sukaustyti nesėkmių baimės ir finansinio nesaugumo jausmo – pasąmoningai tarsi priešinatės galimybei gyventi gerai.

Т-9
Jaučiatės aplinkybių auka ir, regis, darote viską, kad ši nuojauta pasitvirtintų. Jaučiate panieką ar netgi neapykantą tiems, kuriems sekasi.  


Т-10
Nesiryžtate imti gyvenimo vairo į savo rankas, nepasitikite savimi.

Т-11
Didžiausia bėda: žema savivertė, rimtų įsipareigojimų, artimų santykių baimė.

Т-12
Šį stuburo slankstelį žaloja galvoje susiformavę negatyvūs stereotipai, kaip antai: „esu nieko vertas“, „gyvenimas niekam tikęs“.

 

5 juosmens slanksteliai

L-1
Jūsų sielą slegia senos traumos, susijusios su santykiais, meilės ryšiais. Šiame pasaulyje jaučiatės vieniši, nesaugūs.

L-2
Giliai širdyje jaučiate skausmą, nesaugumo jausmą, kurį greičiausiai sukėlė vaikystėje patirtos traumos. Nesate jų tinkamai išgyvenę ir apsivalę.

L-3

Kamuoja su seksualiniais santykiais susijusiosios problemos, galbūt kažkada šioje srityje patirtos ir sąmoningai nesuvoktos traumos ar nesėkmės.

L-4

Problema: seksualumo slopinimas, finansinio stabilumo stoka, išgyvenimai dėl karjeros.

L-5
Šio slankstelio sveikatai kenkia nevaldomas pyktis, polinkis į konfliktus ir dėl to kylančios bendravimo problemos, nemeilė sau.
 

Kryžkaulio sritis

Probema: bejėgiškumas, irzlumas, polinkis skųstis, nevaldomas seksualumas ir dėl jo kylantis nesaugumo arba pavydo jausmas.
Stuburgalio sritis

Problema: gyvenimo stabilumo ir darnos stoka. Nesugebate atrasti savo gyvenimo kelio, esminių tikslų ir dėl to kamuojatės, darote klaidas, o  vėliau dėl jų graužiatės.


Visas straipsnis apie stuburą naujame žurnalo "Joga ir ajurveda" numeryje (2018 m. Nr. 3). 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: