Domimės

13 Mariaus Repšio gyvenimo taisyklių

Teatro, kino ir televizijos aktorius, išleidęs knygą „Heraklis“, prabilo apie savo depresiją. Taip jis nori pagelbėti atsidūrusiesiems sunkioje situacijoje. Pats M. Repšys, padedamas artimųjų ir profesionalų, vėl džiaugiasi gyvenimu ir svarbiausiomis jo taisyklėmis dalijasi su mumis.

 

1.     Didžiausia laimė – ramybė

Nieko nėra geriau už ramybės jausmą. Kai jaučiuosi ramus, nes gera sveikata ir viskas gerai šeimoje, esu pats laimingiausias. Be savo šeimos, ko gero, negalėčiau gyventi.

 

2.     Nekovoti su stresu

Šiuolaikiniame gyvenime išvengti streso ne visada pavyksta, tačiau su juo niekaip nekovoju, nes kova tik dar labiau didintų įtampą. Verčiau bandau atsipalaiduoti: vaikštau, sportuoju, skaitau knygas.

 

3.     Negyventi kitų bėdomis

Esu gana empatiškas, man nuoširdžiai rūpi kiti žmonės, labai gaila būna tų, kuriems susiklosto sudėtingos situacijos. Kartais tai man pačiam kiša koją, nes per daug nerimauju dėl kitų. Manau, kad reikėtų jausti ribas, nes viso pasaulio neišgelbėsi.

 

4.     Mokytis iš nesėkmių

Visko gyvenime pasitaiko, negali visuomet lydėti sėkmė, tačiau į nesėkmes stengiuosi žiūrėti, kaip į naudingą pamoką. Jei kažkas nepasisekė: padarei ne taip, pasakei ne taip, reikia tai suvokti ir daugiau taip nesielgti. Kaip sakė senovės išminčius Konfucijus, „tik neištaisyta klaida yra klaida“. Kitaip tariant, svarbiausia nekartoti tos pačios klaidos antrą kartą.

 

5.     Sveikai maitintis

Gana sveikai maitinuosi, nes noriu atsikratyti kelių kilogramų. Esu atsisakęs mėsos ir žuvies, bet pieno produktų dar vartoju, nes sportuojant reikalingi baltymai. Beveik nevartoju cukraus, miltinių patiekalų, stengiuosi valgyti kuo daugiau daržovių, vaisių ir riešutų.

 

6.     Užsiimti aktyvia fizine veikla

Man labai patinka vaikinai, kurie ant skersinių išdarinėja įvairiausius triukus, bandau ir aš į juos lygiuotis. Tačiau nepasakyčiau, kad sportas užima svarbiausią vietą mano gyvenime. Tiesiog man jo reikia, kad palaikyčiau daugmaž funkcionalų kūną – mano darbe reikalinga ir ištvermė, ir greitis, ir kitos fizinės savybės. Taip pat sportas padeda atsipalaiduoti. Dėl to, kad sportuoju, nelaikau savęs pranašesniu už tuos, kurie nesportuoja, tai tiesiog viena iš veiklų, kuriomis užsiimu.

 

7.     Nepamiršti atsipalaiduoti

Negalima nuolat dirbti, nes perdegsi. Žmogui būtina atsipūsti. Geriausiai pailsiu, kai pasyviai leidžiu laiką – paskaitau knygą, sužaidžiu kelias partijas šachmatais. Beveik atsisakiau automobilio: kai leidžia oro sąlygos, visur einu pėsčiomis, klausydamasis įgarsintų knygų.

 

8.     Teisingai susidėlioti prioritetus

Svarbiausia man yra sveikata, tada – šeima, o paskui – darbas. Tiesa, taip buvo ne visada. Kadaise galvojau, kad svarbiausias pasaulyje yra darbas, bet paskui gyvenimas mane pamokė. Teko savo kailiu patirti, kad sveikata yra svarbiau, o darbas, kaip ir daugelis kitų dalykų, ne toks svarbus ir laikinas. 

 

9.     Neužsisklęsti savyje

Tokių žmonių, kuriems galėčiau papasakoti absoliučiai viską, tikrai nedaug. Gal tik mano žmona, tačiau manau, kad žmonėms reikia išsikalbėti, nekaupti visko savyje. Ir šiandien esu dėkingas draugams, išgirdusiems mano pagalbos šauksmą. Jie, galima sakyti, privertė mane gydytis nuo depresijos. Dėl man suteiktos profesionalios pagalbos galiu gyventi normalų gyvenimą.

 

10. Turėti pagrindą po kojomis

Pinigai nėra svarbiausias dalykas pasaulyje, bet uždirbti aš noriu. Noriu, kad mano šeima, mano vaikai būtų aprūpinti. Pinigais nesišvaistau: nevažinėju prabangia mašina, gyvenu paprastame nedideliame bute. Tačiau pinigų man vis tiek reikia uždirbti, kad galėčiau normaliai egzistuoti.

 

11. Siekti svajonių

Svajoju apie daug ką ir esu įsitikinęs, kad svajonės pildosi. Tačiau, mano manymu, vien labai norėti nepakanka, reikia dėl svajonių pasistengti, nes be pastangų nieko nebus. Pavyzdžiui, aš svajoju apie ramų gyvenimą, vadinasi, tokį sau ir turiu susikurti.

 

12. Tikėti aukštesne jėga

Esu giliai tikintis žmogus. Žinau, kad viskas, ką man pavyko gyvenime pasiekti, nebuvo mano paties indėlis – kažkas iš aukščiau man leido visa tai daryti. Tikiu, kad žmogus yra menkas kūrinys, yra daug aukštesnių jėgų už jį.

 

13. Skaityti

Knygos gali įkvėpti pakeisti gyvenimą. Viena iš tokių man buvo „Bhagavadgyta“. Esu skaitęs ir Šventąjį Raštą, Koraną, tačiau būtent toje knygoje radau daug įkvėpimo, man priimtinos joje aukštinamos vertybės, gyvenimo principai. Pavyzdžiui, visą laiką tarnauti Aukščiausiajam, neprisirišti prie materialių dalykų. Žinoma, visai jų atsisakyti neišeina, nes šiuolaikinis žmogus be materialių gėrybių negali egzistuoti, tačiau svarbu bent jau neprisirišti ir nesureikšminti jų, neiškelti aukščiau už visa kita gyvenime.

 

Tekstas L. Samulės

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: