Domimės

7 Žemės čakros

Nuotrauka: © pixabay

Jei sutiksime, kad Žemė – tai gyva, visus mus globojanti būtybė, galime kalbėti ir apie jos čakras – tam tikrus centrus, kurie generuoja energiją, palaiko gyvybei ir vystymuisi palankias sąlygas. Beje, Žemės energijos bei jėgos vietų tyrinėtojai yra pastebėję, jog daugelis Žemės čakrų – arba vadinamųjų ypatingųjų energijos centrų – sutampa su senovėje šventomis laikytomis vietovėmis.

Pirmoji čakra

Teigiama, kad pamatine laikoma pirmoji Žemės čakra glūdi Šastos kalne. Tai snaudžiantis ugnikalnis JAV, Kalifornijoje, Kaskadiniuose kalnuose. Ugnikalnį nuo seno gaubia daugybė legendų. Indėnams tai buvo jėgos vieta. 

 

Antroji čakra

Ši Žemės čakra, sakoma, turi įtakos visoms gyvybės formoms ir yra atsakinga už kuriamąja gyvybės energiją. Jos paslaptis saugo ežeras Titikaka, plytintis Andų kalnuose.

 

Trečioji čakra

Ši čakra – tarsi planetos „saulės rezginys“. Jos funkcija – palaikyti Žemės ir visų jos gyventojų gyvybines jėgas, harmoningą savijautą. Šis energinis Žemės centras, sakoma, glūdi Australijos simbolio – Uluru uolos teritorijoje.

 

Ketvirtoji čakra

Tai ypatinga sakrali Žemės širdies čakra atsakinga už visa apimančią meilę. Kai kurie mistikai tiki jog, jei ši čakra taptų visiškai aktyvi, pasaulis smarkiai pasikeistų. Sakoma, jog ši čakra plyti nedideliame Anglijos miestelyje Glastonberyje. Senų laikų vietos gyventojams ypatinga traukos vieta buvo Glastonberio kalnas. Senovės keltai manė, jog čia prasideda kelias į požemių karalystę.

 

Penktoji čakra

Žmogaus energinėje sistemoje ši čakra yra gerklės srityje. O štai Žemėje, kaip manoma, ji driekiasi gana plačiai – apima Didžiąją Gizos piramidę, Sinajaus kalną Egipte ir Alyvų kalną Jeruzalėje. Visos šios vietovės daugelį amžių buvo laikomos ypatingomis.

 

Šeštoji čakra

Ši čakra, sakoma, ypatinga tuo, kad nėra sutelkta vienoje vietoje, o vis pasislenka į Vakarus kiekvienos naujos epochos pradžioje ir gali sutapti su kitomis čakromis. Kiekviena epocha atitinka tam tikrą Zodiako ženklą ir turi savo centrą, kuriame „įsikuria“ šeštoji čakra. Dabartinėje Vandenio epochoje, tuo centru esą tampa Glastonberis. Tai reiškia, kad mūsų gyvenamos epochos varomąja jėga turi tapti besąlygiška meilė, nes, kaip minėta, Glastonberis susijęs su širdies čakra.

 

Septintoji čakra

Septintoji, vadinamoji karūnos čakra susijusi su legendiniu Kailašo kalnu, kuris stūkso Himalajuose. Šis kalnas, kurio šlaite galima įžvelgti ženklą, panašų į svastiką, laikomas ypatinga šventove tiek hinduizme, tiek budizme, tiek senojoje Tibeto Bon religijoje. Legendos pasakoja, jog šis kalnas saugo visas šio pasaulio aukščiausias išminties žinias apie visatą.

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: