Domimės

Darbeliai - atsipalaidavimo terapija mažiems ir dideliems

© Joga ir ajurveda. 

Ar vasara, ar ruduo, ar žiema – gamta vilioja ramybe. Maklinėdami smėlėtomis ar snieguotomis pakrantėmis, dažnai kaip vaikai renkame akmenukus – kas į vandenį varlytes suskaičiuoti, kas dėl formos įvairovės ant palangės pasidėti, o kas – kūrybiškai išsikrauti ar nusiraminti piešiant ant jų. 

Akmenukai – pati natūraliausia įmanoma meninės saviraiškos priemonė, dosniai dovanojama gamtos. Akmenukų terapija labai naudinga ne tik mažyliams lavinti smulkiąją motoriką, bet ir senjorams, slogios nuotaikos kamuojamiems ir pavargusiems žmonėms: piešiant ant akmenų, juos dėliojant, ne tik kurstoma fantazija, atsiskleidžia kūrybiškumas, mažėja psichologinė įtampa, jautrumas, savikritiškas savęs vertinimas, kontroliuojamos emocijos, užsimirštama panyrant į kitokią būtį, bet ir aplanko džiaugsmas dėl rezultato, kuris visada bus puikus – piešiate ne jūs, piešia jūsų siela. Tai puiki terapija, paprasta ir efektinga, taip pat nesudėtingas, nedaug kainuojantis procesas – prisirinkite dailių formų įvairių dydžių akmenų ir pasirūpinkite, kuo juos pagražinti. Mažiesiems kūrėjams galite duoti irkreidelių, gelinių tušinukų, permanentinių markerių ir pan.


Naudinga žinoti

Tapymo ant akmenukų kūrybinės raiškos galimybės tiesiog beribės. Jei trūksta įkvėpimo, galite pasidairyti internete – nuo pavyzdžių net akys raibsta. 

Iš nuspalvintų akmenukų drauge su vaikučiais galite sukurti nuotaikingų puošmenų gėlių vazonams, namų interjerui, balkonui, sodui ar gėlynui papuošti, magnetukų, skirtų prilaikyti užrašams ant šaldytuvo ir pan. 

Akmenukai – puiki medžiaga žaidimams, pavyzdžiui, domino, kurti. Ant jų galite nusipiešti ir runų ženklus. Paskui sudėkite į maišelį, susirašykite reikšmes ir panorėję galėsite pasidomėti, ką jos pranašauja. 

Akmenėlių menas gali tapti gera edukacine priemone, jei ant jų užrašysite abėcėlės raides ar skaičius. 

Iš akmenų galima nusitapyti ir įvairių figūrėlių bei susikurti miniteatrą. 

Jei į pagalbą pasitelksite dar ir klijus, iš akmenukų galėsite sukurti nuostabiai gražių kompozicijų, mozaikų, paveikslų, statulėlių. 

Iš spalvingų akmenukų galima statyti bokštus. Šis žaidimas puikiai lavina dėmesio koncentraciją, mankština smegenų pusrutulius. 

Akmenukai gali praversti netgi pragmatiškoms šeimininkėms, kurioms tapymas be konkretaus tikslo atrodo tuščias laiko švaistymas. Iš akmenukų galite pasigaminti dailių ir originalių daržo lysvių „skirtukų“, kad žinotumėte, kur kokias daržoves ar žoleles pasėjote.

Na, o jei turite pakankamai meninių ambicijų bei kantrybės, akmenukai gali tapti ir rimta žaliava kūrybai. Iš jų įmanoma išdėlioti ornamentus ant sienų, židinių, konstruoti ant grindų ar lauko takų mozaikas, kurti kompozicijas sodams papuošti ir pan. 

Kur semtis įkvėpimo?

Internete galite rasti daugybę puikių darbų: menininkų pora Naomi Zettl ir Andreaso Kunerto kuria grindinių mozaikas (ancientartofstone.com)

Kanadiečių menininkė Elspeth McLean tapo mandalas  (elspethmclean.com)

Japonų menininkas Akie Nakata piešia neįtikėtinai gražius gyvūnėlių portretus (mymodernmet.com) 


 jogairajurveda.lt

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: