Domimės

Dvylika gyvūnų pagal Kinų astrologiją

© Joga ir ajuveda.  Nuotrauka: © Joga ir ajurveda

Visi tikriausiai žino, kad pagal Kinų astrologiją kiekvieni metai atitinka tam tikrą gyvūną, kurių yra dvylika. Tai ir viskas, ką galima pasakyti apie tradicines istorijas, atskleidžiančias, kodėl buvo pasirinkti būtent dvylika gyvūnų ir kodėl būtent šie. Kodėl kai kurie yra laukiniai, o kai kurie yra prijaukinti? Kodėl katė nėra įtraukta, kodėl žiurkė visada yra sąrašo viršuje?  

Legenda pasakoja, kad vieną dieną dvylika gyvūnų ginčijosi, kas turėtų būti pirmas kalendoriuje. Dievai, pavargę nuo šių ginčų, įsikišo ginčui išspręsti. Jie pasiūlė konkursą. Pirmasis gyvūnas, pasiekęs tolimąjį upės krantą, būtų pirmasis gyvūno ženklas.

Visi padarai susirinko ant upės kranto. Žiurkė dairėsi aplinkui. Ji matė, kad jai buvo mažiausiai šansų greitai perplaukti upę, todėl nusprendė susirasti ant ko užsiropšti. Žvelgdama į savo draugus žiurkė nutarė, kad Jautis su savo didele jėga ir atkaklumu greičiausiai pirmas pasieks tolimąjį krantą. 

Taigi, gyvūnams įbridus į upę, Žiurkė vikriai užšoko ant plačios Jaučio nugaros. Prieš pat Jaučiui išlipant iš upės Žiurkė pašoko jam nuo nugaros ir ant kranto atsidūrė pirmoji. Nors kiti gyvūnai griežtai protestavo, kad Žiurkė apgavo, dievai paskelbė ją nugalėtoja, nes ši naudojo galvą, o ne tik stiprumą, kad laimėtų lenktynes. Štai kodėl dvylikos metų gyvūnų ženklų ciklas prasideda nuo Žiurkės, o po jos seka Jautis. 

 

Autentiški Kinų horoskopai

“Šuns metai”

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: