Praktikuojame

7 paprasti būdai gyventi laimingiau

Nuotrauka: © pixabay

1.       Nekurkite problemų ten, kur jų nėra. Šiuo atveju norisi pacituoti nuostabiai taiklius Greggo Bradeno žodžius:Kam komplikuoti sau gyvenimą? Ko nors pasiilgote? Paskambinkite. Su kuo nors norite susitikti? Pakvieskite.Norite būti suprasti? Paaiškinkite. Turite klausimų? Paklauskite. Kažko norite? Paprašykite. Kažko nenorite? Atsisakykite. Kažką mylite? Pasakykite. Gyvenimas trumpas. Tebūnie jis paprastas!“

2.       Įpraskite keltis 20 minučių anksčiau. Ir skirkite jas ne soc. tinklams ar buities darbams, o sau. Tiksliau tiems dalykams, kuriems vis nerandate laiko. Patikėkite, 20 minučių nėra mažai: pamedituoti, pakvėpuoti, padaryti ryto jogą, ramiai pasvajoti, paskaityti seniai atidėliojamą knygą... Pasirinkimą gali riboti tik jūsų fantazija. Po kurio laiko galite imti keltis dar 20 minučių anksčiau, o paskui ir dar 20 minučių. Organizmas dėl to nepatirs jokio streso, o  jūs turėsite visą valandą maloniai veiklai, saviugdai. Atrodo, smulkmena, bet ilgalaikėje perspektyvoje tiesiog nuostabiai pakeičia gyvenimą. Dar vienas privalumas: tie, kurie anksčiau keliasi, paprastai nori ir gultis anksčiau. Taip natūraliai gimsta labai naudingas įprotis.

3.       Į susitikimus ateikite 10 minučių anksčiau. Nuolatinis vėlavimas, lėkimas – tai didžiulis, beprasmis stresas ir ženklas, kad savo gyvenime kažką darome ne taip. Greičiausiai nemokame, o gal nesistengiame planuoti laiko ir darbų. Norime visur suspėti, daug visko nuveikti, nuolat būti įvykių centre. Bet tai iliuzinis siekis, kurio niekada neįvykdysime, kad ir kiek lėktume. Nors būti nuolat skubančiam ir vėluojančiam dabar madinga, nepabijokite būti senamadiški – ramūs ir lėti. Geriau veikiantys nedaug, bet tikslingai. Išmėtykite iš dienotvarkės nebūtinus darbus, būtinus optimizuokite ir pasistenkite į susitikimus, renginius ar kitus įvykius, kuriuose privalote pasirodyti laiku, atvykti truptį anksčiau. Taip, kad ramiai keliaudami dar spėtumėte pasigrožėti dangumi ar skrendančiu paukščiu. Šiame skubos amžiuje išlikti neskubančiam – didelė laimė.

4.       Nepasiduokite neramių emocijų intrigoms. Mūsų emocijos tokios jau yra – jos nuolat banguoja ir gąsdina mus visokiomis problemomis. Jei veikiame nesąmoningai, mes pasiduodame jų įtaigai ir nuolat patikime, kad problemos, kurias mums diktuoja emocijos, yra tikros ir nežmoniškai rimtos. Bet ar tikrai visada? O jūs pamėginkite kylančios problemos akivaizdoje giliai įkvėpti, atitraukti dėmesį nuo emocijų ir paanalizuoti situaciją blaivia, ramia galva: ar tikrai verta nerimauti, bijoti? ar yra pagrindo pykti? ar protinga rodyti susierzinimą?  Taip pat pagalvokite: ar ši problema/situacija bus tokia pat svarbi po dienos, savaitės, mėnesio...  Išmokti žvelgti į savo emocijas tarsi iš šalies labai naudinga. Tai išminčiaus taktika. Kaip sako Papaji: „Kai atrasite ramybę savo viduje, pamatysite, kaip ji ims atspindėti visoje jus supančioje aplinkoje. Nes iš tikrųjų jūs ir esate toji ramybė!“

5.       Išmokite tinkamai sutelkti dėmesį. Šiais laikais aplink tiek daug dirgiklių ir pagundų. Tik kaip suspėti viską patirti? Visgi esame ne iš kelmo spirti – tapome „multiinstrumentalistais“. Gebame viena ranka naršyti internete, kitoje laikyti skaitomą knygą, tuo pat metu dar klausomės muzikos, užkandžiaujame ir planuojame, ką veiksime po valandėlės. Mūsų įpročiai keičiasi, deja, prigimtis ne. Jogams ir kitiems dvasinių praktikų meistrams nuo seno yra žinoma, kur sutelktas dėmesys, ten teka ir energija. O kur teka energija, kai mūsų dėmesys išsklaidytas dešimtim skirtingų krypčių?  Užtat visko daug veikiame, bet nieko nenuveikiame, valgome, bet nesijaučiame sotūs,  girdime muziką, bet ja nesimėgaujame. Kitaip tariant, gyvename gyvenimą taip, tarsi laižytume medų per stiklainio stiklą. Užtat būtų labai naudinga pasinaudoti archaišku jogų patarimu: jei nori patirti gyvenimą visą jėga, pajusti jo skonį ir energijos tėkmę, vienu metu sutelk dėmesį tik į vieną dalyką ir patirk jį visa savo esybe.

6.       Nustokite sekti blogas naujienas. Užmetus akį į tradicinę žiniasklaidą, soc. tinklų žinutes, televiziją, susidaro įspūdis, kad gyvename baisiai nesaugiame ir žiauriame pasaulyje – visiškoje ašarų pakalnėje,  kur nevyksta nieko šviesaus ir gražaus. Negi viskas tikrai taip blogai? Kaip yra pastebėjęs „Gyvenimo transerfingo“ autorius Vadimas Zelandas, neigiama informacija, nors neretai ir dirbtinai išpūsta, priverčia mus gyventi nuolatinėje įtampoje ir baimėje, ji teršia mūsų vidų, drumsčia mintis, vagia energiją, ir nukreipia nuo gyvenimo sėkmės. Kitaip tariant, kaip mąstome, taip ir gyvename. Mūsų mintys formuoja mūsų aplinką. Ir ne tik. Visų žmonių mintys, kuria bendrą visos planetos likimą. Tad klausimas: argi įmanoma gyventi laimingai, jei dėmesį telkiame vien į negandas? Atsakymą rasime akimirksniu, jei tik pakelsime akis nuo kompiuterio ar televizoriaus. Apsidaryme aplink! Kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką pasaulyje nutinka kažkas, kuo galėtume pasidžiaugti, pasigėrėti, kas mus įkvėptų patirti kažką šviesaus ir gražaus. Taigi ieškokime gerų naujienų, dalinkimės jomis su kitais. Tapkime atsvara negatyvui!

7.       Neapsikraukite tuo, kas nereikalinga. Jei paanalizuotume savo gyvenimo būdą, neabejotinai atrastume visokiausių įpročių, dėl kurių kenčia mūsų gyvenimo kokybė ir slopinamas tas džiaugsmingas lengvumas, malonumas gyventi  paprastai. Daugelis mūsų esame nepasotinami kaupikai, kaupiantys viską, kas pasitaiko gyvenimo kelyje: nereikalingus daiktus, pykčius, nuoskaudas... Ir nualinti nešikai, tampantys sunkius bagažus kelionėse, širdyje, mintyse... Nors realiai daugeliu atveju galėtume apsiriboti tik rankiniu bagažu ar išvis keliauti tuščiomis. Nebūkime šykštuoliai, nekaupkime. Apsivalykime savo spintose ir spintelėse, savo viduje. Tik pajutę neužgriozdintą būties lengvumą suprasime, kad iš tiesų ne mums gyvenimas buvo sunkus, o mes patys jam buvome per sunkūs.  

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: