Domimės

Kuo skiriasi natūrali ir ekologiška kosmetika? Ką rinktis?

Nuotrauka: © Elevita cosmetics

Tarp natūralios ir ekologiškos kosmetikos pastaruoju metu dedamas lygybės ženklas, nors iš tiesų ji skiriasi. Kad produktas būtų pripažintas ekologišku, nustatyta dalis jo gamyboje naudojamų ingredientų turi būti ne tik natūralūs, bet ir užauginti ekologiškai.

Natūrali kosmetika

Kosmetikos gaminys laikomas „natūraliu“, kai jo sudėtyje esantys keli ar visi ingredientai yra natūralūs, t.y. augalinės, o ne sintetinės kilmės. Tačiau visgi negalime būti užtikrinti ar jie auginami ekologiškai, ir ar šiuose produktuose nėra sintetinių ar cheminių priedų. Natūraliose kosmetikos priemonėse neturėtų būti sveikatai kenksmingų medžiagų, tačiau šie reikalavimai yra tik pačių gamintojų sąžinės reikalas.

Ekologiška kosmetika

Ekologiška kosmetika yra sertifikuota, jai keliami griežti reikalavimai: produktai turi būti pagaminti iš natūralių ir ekologiniuose ūkiuose išaugintų augalinių žaliavų, perdirbant žaliavas turi būti užtikrintas minimalus cheminių reakcijų kiekis, prekių pakuotės turi būti ekologiškai švarios ir neteršiančios aplinkos (perdirbamos) arba pagaminamos iš antrinių žaliavų. Taip pat, tiek žaliavos auginimo, tiek perdirbimo, pakavimo procesai turi būti minimaliai teršiantys aplinką.

Kaip atskirti tikrą ekologišką kosmetiką?

Jei kosmetika neturi ekologijos sertifikato, jos neverta laikyti ekologiška. Taigi pats paprasčiausias būdas įsitikinti, ar Jūsų perkama priemonė iš tiesų yra ekologiška, yra ant pakuočių esantis sertifikavimo ženklas (pavyzdžiui Soil Association). Sertifikavimas - tai įvairių šalių gamintojų susitarimas nenaudoti tam tikrų medžiagų kosmetikos gamybos procesuose. Vieni sertifikatai yra griežtesni, kiti mažiau griežti, bet visuomet yra numatyta kontrolės sistema, kuri užtikrina vartotojų apsaugą ir leidžia jiems rinktis švaresnę ir sveikesnę kosmetiką. Sertifikatai suteikiami kiekvienam produktui atskirai. Kad kosmetika tikrai ekologiška ir natūrali, patvirtina tarptautinis sertifikatas, kurį suteikia nepriklausoma organizacija „ECOCERT Greenlife S.A.S.“. Jis suteikia teisę kosmetiką žymėti ženkleliu COSMOS.

Kad kosmetikos priemonė negestų bent kelis mėnesius, ekologiškas priemones sertifikuojančios organizacijos visgi leidžia naudoti nedidelį kiekį nekenksmingais pripažintų konservantų ir priedų. Tradiciniai cheminiai konservantai ekologiškoje kosmetikoje yra pakeičiami natūraliais, gamtiniais konservantais: cukraus produktais, eteriniais aliejais, medumi, iš ekologiškos žaliavos išgautu alkoholiu - tai yra puikūs ir neabejotinos kilmės konservantai.

Ekologiškoje kosmetikoje nėra tokių kenksmingų medžiagų kaip SLS (Sodium Lauryl Sulfate), mineralinio aliejaus, silikono, emulgatorių (pavyzdžiui PEG), karbomerų, parabenų, sintetinių kvėpiklių ir dažiklių, riebaus spirito ar rūgščių, propileno glikolio, izopropilo miristato.

Vis tik įpratusios prie itin greito įprastos kosmetikos poveikio, kartais pritrūkusios kantrybės moterys natūralią kosmetiką ima vertinti skeptiškai. Sintetinė kosmetika maskuoja odos problemas, koreguoja išvaizdą, leidžia pasiekti puikaus rezultato, kuris nereikalauja daug laiko ir pastangų, tačiau jis būna trumpalaikis. Atrodytų, ji naudinga, bet tinka ne visiems. Kosmetikoje esančios sintetinės medžiagos (silikonas, mineraliniai aliejai, parabenai, nafta) gali alergizuoti, o per ilgą laiką pabloginti odos būklę: išsausėja oda, plaukai, atsiranda spuogelių ir pigmentinių dėmių. Naudojant ekologišką kosmetiką, galima tikėtis ilgalaikio išliekamojo poveikio: sustiprėjusių odos savybių bei atstatytos sutrikusios odos pusiausvyros.

Nemažai kosmetikos vartotojų yra susidarę nuomonę, kad ekologiška kosmetika greitai genda, todėl nepatogu ją naudoti. Tačiau situacija jau seniai pasikeitė. Gamintojai, pasitelkę mokslo pasiekimus ir inovacijas, ištobulinę pakuotes ir naudodami save konservuojančių augalų derinius, pasiekė, kad natūrali kosmetika neatidaryta paprastai galioja 1-2 metus, pradėta naudoti - 3-6 mėnesius.

Kodėl ekologiška kosmetika brangesnė?

Taip, ekologiška kosmetika neretai brangesnė už įprastas kosmetikos priemones, bet ne dėl reklaminių triukų. Paprasčiausiai ji gaminama tik iš ekologiniuose ūkiuose išaugintų augalų, kurių derlius dažniausiai nurenkamas rankomis ir tinkamai apdorojamas. Kosmetikos produktų pakuotės taip pat privalo būti ekologiškai švarios, perdirbamos ir neteršiančios aplinkos. Todėl nenuostabu, kad visi šie procesai lemia ir didesnę produktų kainą. Taip pat kainą sudaro ir produkto indelio dizainas bei gamyba, tyrimai, naujų ingredientų atradimai, logistika ir t.t. Organic Kitchen sukūrė ekologiškos kosmetikos liniją, džiuginančią mus ne tik linksma pakuote, pavadinimais, bet ir ekologiškumu. Šioje linijoje rasite produktus viedui, kūnui, plaukams, intymios higienos produktus. Tai tarsi stebuklinga organinė virtuvė Jūsų kosmetinėje!

“Organic Kithcen” produktai pagaminti iš egzotinių vaisių, daržovių, žolelių ekstraktų, natūralaus medaus bei kitų skanių ingredientų, kurie puikiai tinka efektyviai rūpinantis Jūsų oda ir plaukais. Palepinsite veido odą kaukėmis „Naktinė pamaina“ ar „Drovusis pomidoras“, kurių sudėtyje esantys Organinis dvimetės nakvišos aliejus, Organinis damaskinės rožės ekstraktas, Organinis laimo ekstraktas ar Organinis pomidorų lapų ekstraktas suteiks Jūsų odai žvalumo, skaistumo, švytėjimo.

Visos priemonės „Organic Kitchen“ sertifikuotos sertifikatu ECOCERT COSMOS NATURAL, kuris užtikrina šių priemonių natūralumą bei ekologiškumą.

 „Organic Kitchen“ kosmetikos priemonių ieškokite ČIA.  Dabar galite įsigyti su 40% nuolaida.! Šis straipsnis yra reklaminio pobūdžio

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: