Domimės

Sufleris Kalėdų seneliui

© Joga ir ajurveda.  Nuotrauka: © pixabay.com

Visi tikimės dovanos, kuri bus ir naudinga, ir reikalinga. Todėl niekada neprašausite pro šalį ir mažiems, ir dideliems dovanodami sveikatą. Ji – didžiausias mūsų turtas, laimė ir gėris. Taigi keletas sveikesnių dovanų idėjų.   

 

Valgomos dovanos – bene geriausios

Tiks laikantis sąžiningos prekybos principų pagaminta ekologiška kava, kakava, pačių iškeptas ir dailiai supakuotas pyragas ar sausainiai, net be acto konservuotos naminės gėrybės, užrištos pačių iš servetėles pagamintu dekoratyviu „dangteliu“. Norėtumėte itin praktiškos valgomos dovonos  ir nesugalvojate kokia ji turėtų būti? Štai puikus naminės pomidorų tyrės, kuri visada bus sunaudota, receptas.

Tyrei reikės: 2 šaukštų kapotų šalotinių svogūnų, šaukštelio smulkiai kapoto česnako, 2 šaukštelių kapotos mėtos, šaukštelio kapoto raudonėlio, 4 smulkiai pjaustytų pomidorų, pusantro šaukštelio druskos, pagal skonį pipirų, 2 šaukštelių alyvuogių aliejaus. Sumaišykite visus ingredientus elektriniu trintuvu ir palikite pastovėti maždaug 25 min.s. Išpilstykite į dekoratyvius sterilizuotus butelius ar stiklainius, užklijuokite pieštą etiketę. 

 

Sąmoningumas irgi gerai 

Sakote, anokia čia dovana? O ji net labai puiki. Tokia ne tik išreikšite savo požiūrį į kalėdinę karštinę, bet, galbūt, ir paskatinsite artimuosius  labiau domėtis ekologiškomis idėjomis. Energiją taupančios lemputės, daugkartinio naudojimo baterijos, ekonomiškos dušo galvutės, aplinkai draugiški ekologiški skalbikliai ir prausikliai, galbūt paskatins peržvelgi vertybes ir pakeisti savo įpročius net didžiausią skeptiką. Dovanokite ekologišką kosmetiką, higienos prekes, kurios paženklintos specialiais sertifikuotais ženkliukais, garantuojančiais, kad tokiose priemonėse nėra sintetinių priedų, jos pagamintos rūpinantis žmonėmis, aplinka, tausojant neatsinaujinančius energijos šaltinius, nealinant dirvos, neišnaudojant vaikų, gyvūnų ir remiant vargstančias šalis. 

 

Dėmesys ir laikas  

Ar nebūtų geriau, jei trijų dienų kiurksojimą prie stalo ir kimšimą be saiko pakeistume įdomia, prasmingesne, švietėjiška veikla: vietoje brangios ir kad ir kaip ją beruoštum, dažniausiai vis tiek kietos anties ar žąsies visa šeima drauge nueitume į renginį ir pasitenkintume kuklesniu valgiu. Emocijos ir bendrystė pradžiugins ir išliks ilgiau. Visada geriau nei pirkti menkaverčiai materialūs daiktai bus dėmesys, išradingumas, pagalvojimas, kas tikrai tą žmogų pradžiugintų. Išmintinga ir visada tinka dovanoti pažinimą: keliones, knygas, virtuvių degustacijas, kulinarijos kursus, apsilankymą sveikatingumo klubuose, masažus.     

 

Gurmaniški netikėtumai 

Nupirkti skanumynų visai neįdomu. Kur kas įdomiau juos paruošti patiems. Pavyzdžiui, žinote, kad tėtis mėgsta ožkų sūrį. Nustebinkite jį savo marinuotu gurmanišku delikatesu elegantiškame stiklainėlyje. Jums reikės: ritinėlio ožkos sūrio, nedidelės aitriosios paprikos, poros juostelių citrinos žievelės, poros lauro lapų, šakelės raudonėlio, pusė šaukštelio kmynų, 2 skiltelių česnako, 2 puodelių alyvuogių aliejaus. Perpjaukite sūrio ritinėlį į keturias vienodas dalis ir iš jų suformuokite rutuliukus. Sudėkite juos į pasirinktą, sterilizuotą stiklainį. Tuomet pusiau perpjaukite aitriąją papriką ir kartu su koteliu įmeskite į stiklainį. Taip pat sudėkite citrinos žieveles, lauro lapelius, raudonėlį, kmynus ir česnaką. Užpildykite stiklainį alyvuogių aliejumi taip, kad užsemtų sūrio rutuliukus, sandariai užsukite ir iki atvėsinsite, laikykite šaldytuve.

 

Šiluma šaltam vakarui

Keletas valandų darbo suteiks šilumos net ir paprasčiausiai dovanai. Numegzkite artimiesiems šaliką, kojines, pradžiuginkite juos kvapia arbata, kurią pagaminti ilgai neužtruksite. Juodajai obuolių arbatai reikės: vieno saldaus obuolio, 2 šaukštelių citrinos sulčių, 2 šaukštelių cukraus, pusė puodelio arbatžolių juodajai arbatai, 15 gvazdikėlių. Įkaitinkite orkaitę iki 95 laipsnių. Supjaustykite obuolius itin plonais, apie pusantro milimetro storio griežinėliais ir sumeskite į dubenėlį su citrinų sultimis ir 5 min. palaikykite. Tuomet išgriebkite skilteles iš dubenėlio ir išdėliokite ant kepimo popieriaus. Apibarstykite cukrumi ir kepkite iki obuoliai išdžius ir taps traškūs, apie 90 min. Atvėsinkite, sumaišykite su arbatžolėmis, gvazdikėliais ir suberkite į sandarų ir elegantišką indelį. Jame arbatą galima laikyti iki 6 mėnesių.

 

Nuo įtampos – jogos kilimėlis

Vakarų pasaulyje joga laikoma vienu populiariausių mankštos ir fizinio aktyvumo būdų.  Egzistuoja skirtingi jogos tipai ir kiekvienas iš jų savaip veikia žmogaus kūną, tačiau bendra jogos nauda neginčijama. Tyrimai rodo, jog po užsiėmimų protas geriau dirba,  pagerėja atmintis, sumažėja streso lygis ir padidėja kūno lankstumas. Po keleto mėnesių jogos praktikavimo pastebėta daugybė naudingų rezultatų, tarp jų – sumažėjęs kraujo spaudimas, pagerėjusi kvėpavimo sistemos veikla, geresnė seksualinė sveikata, ypač tarp moterų, sumažėjęs lėtinis nugaros skausmas ir geresnė kūno pusiausvyra. Tuo tarpu daugiametė jogos praktika gali sustiprinti visą kaulų sistemą, padėti išlaikyti tinkamą svorį ir sumažinti širdies ligų riziką. Rinkdamiesi kilimėlį patikrinkite ar audinys patogus ir pralaidus orui.

 

Plastikinė ar metalinė gertuvė

Gertuvė pasitarnaus tiek gamtai, tiek piniginei. Daugumoje Europos Sąjungos šalių vanduo iš krano puikai tinkamas gerti ir naudodami gertuves sumažinsite plastiko taršą. Taip pat sutaupysite pinigų, kuriuos įprastai išleistumėte geriamajam vandeniui plastikiniuose buteliukuose. Rinkdamiesi plastikines gertuves patikrinkite, ar plastikas neturi BPA junginių. Plastikinės gertuvės įprastai kainuoja mažiau, yra lengviau išplaunamos (tinkamos indaplovėms) ir nesuteikia vandeniui metalo poskonio. Tuo pačiu, jos nėra tinkamos karštiems gėrimams ir maža dalis mokslininkų nesutaria ar vanduo negalėtų perimti  toksinų iš plastiko.

Taip pat galite rinktis nerūdijančio plieno gertuves. Jos įprastai netinkamos indaplovėms, lengviau įlenkiamos ir greičiau įšildo gėrimą šiltuoju metų laiku, tačiau yra stilingesnės ir ilgaamžiškesnės.

 

Priešpiečių dėžutė – sveikatai ir taupumui 

Kasdienis valgis nebūtinai turi būti užsakomas restorane ar vis toj pačioje kavinėje. Padovanodami stilingą priešpiečių dėžutę, paskatinsite artimuosius sveikiau maitintis, mažinti vartojimą ir išlaidas. Be to, būsite sveikesni. Namuose paruošę valgį žinosite, kad jis šviežias, jums tinkamas, be jokių alergenų, sintetinių priedų ir druskos. Tuo pačiu artimajam  smalsumą (reikės pasiieškoti receptų) ir sveikatą – už sutaupytus pinigus, kuriuos išleistų nesveikam greitam maistui galės nuvykti į kelionę ar SPA centrą. 

 

Mini virtuvinis kombainas 

Padovanodami smulkintuvą ar trintuvą paskatinsite mylimus žmones sveikiau maitintis, gauti tinkamą dozę reikiamų dienos vaisių ir daržovių ir gerti glotnučius. Juos ruoškite iš būtinai sezoninių ekologinių vaisių ir daržovių, papildykite organizmui naudingu supermaistu (ispaniniais šalavijais, kanapių sėklomis, spirulina ir kt.). Į lengvai pagaminamus glotnučius galite dėti sezoninius vaisius ir daržoves ar rinktis turinčius jums itin trūkstamų medžiagų, tik nepamirškite įmaišyti aliejaus, kad vitaminai ir mineralai būtų lengviau pasisavinami. Glotnutis be papildomo cukraus vietoj pusryčių padės gauti reikiamą kasdienę vandens normą, priešingai nei kava ir padės išvengti tuščių angliavandenių, kurių gausu fantastiškai kvepiančiose pusryčių bandelėse. 

 

Šiaurietiško ėjimo lazdos – judėjimui

Ėjimas yra ypač gera fizinė veikla, nes tai daryti galima bet kur, bet kada ir net bet kokiu oru. O jei dar turėsite pagalbinio inventoriaus, motyvacija bus didesnė. Taigi pasikonsultavę su specialistu dovanokite tinkamas šiaurietiškas lazdas ir šalia pridėkite atvirutę, su įkvepiančiais eiti skaičiais.     

Paskaičiuota, kad 2 val. ėjimo per savaitę net 30 procentų sumažina insulto tikimybę.

30 min. ėjimo per dieną sumažina depresijos simptomus iki 36 proc.

3500 žingsnių per dieną sumažina diabeto tikimybę iki 29 proc.

4 valandos ėjimo per savaitę gali sumažinti klubakaulių lūžius iki 43 procentų.

 

Sėkmės užrašų knygelė

Su linksmu, pozityviu viršeliu ir palinkėjimu sėkmės ji pravers tiems, kas nori keistis čiupti likimą į savo rankas ir gyventi kokybiškai. Knygelėje galite surašyti pasiūlymus mylimam žmogui, kuris dar tik ieškojimų kelyje. Pirmiausia tegul jis įvardija joje, kas yra jam laimė. Tada surašo aiškų planą, kaip to sieks. Pagrindiniai planavimo principai gana paprasti. Pradėti reikia nuo ateinančios dienos, surašyti kokius darbus reikėtų per ją atlikti. 

Pirmuoju numeriu reikėtų pažymėti svarbiausią darbą. Tada kitus. Juos padarius sudėti pliusukus. Tada planuoti savaitės, mėnesio, trijų mėnesių darbus. Laiko planavimo specialistai pataria vienai dienai neskirti daugiau nei šešių darbų, kitaip dienos pabaigoje jausite ne pasitenkinimą, o susierzinimą. 

 

Išmintingas vaistininkas pataria

Pasidavę akimirkos nuotaikai, nepirkite nereikalingų niekučių, neva pridėti prie dovanos. Stenkitės dovanas pakuoti išmoningai ir neišlaidauti dovanų maišeliams, kurie keliaus į šiukšlyną .Statistikos duomenimis, rūšiavimo konteineriuose popieriaus ir plastiko per šventes padaugėja 16 proc.

Stilingai įpakuoti dovanėles galima ir į seną audinio atraižą, pernykščio kalendoriaus lapą, laikraštį ar originaliai įdėti į stiklainį su sniego gniūžtes imituojančiais vatos gumulėliais. Perriškite juos dailiu kaspinėliu, kurį atsikirpsite nuo pabodusio šilkinio sijono ar palaidinukės.

Nepamirškite vargstančiųjųBent vieną dovaną skirkite gyvenantiems sunkiau už jus. Ne tik nudžiuginsite kitą, bet ir pasijusite laimingi, kad turite kuo dalytis. 


Skaitykite leidinyje: "Joga ir ajurveda" 

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: