Sveikatinamės Domimės

Apie trijų gunų maistą. Kokį valgote jūs?

Nuotrauka: © pixabay

Pagal vedinę filosofiją, viskas šiame pasaulyje yra valdoma trijų gunų: satva arba dorybės, radžas arba aistros ir tamas arba neišmanymo. Maisto savybės taip pat paklūsta šiam dėsniui ir yra persmelktos tam tikros gunos.

Satva gunos maistas švarus, šviežias ir lengvas. Jis gaunamas nenaudojant prievartos prieš kitas gyvas būtybes. Toks maistas pamaitina kūną, apvalo, nuramina protą, subalansuoja gyvybinės energijos tėkmę bei došas. Jį valgydami esame sveiki, stiprūs, kupini energijos ir gyvenimo džiaugsmo, galime aiškiai mąstyti.

Radžas gunos maistas aštrus, sūrus, stipriai stimuliuojantis (kava, šokoladas, aitrūs prieskoniai, česnakai ir pan.). Nuolat vartojamas toks maistas trikdo kūno ir proto pusiausvyrą, alina organizmą, sukelia aistras, skubą, nekantrumą, susierzinimą, pyktį, agresiją, pavydą. Jo veikiamas protas tampa neramus, o mintys sunkiai suvaldomos.

Tamas gunos maistas sunkus, riebus, nešviežias, stipriai termiškai apdorotas, rafinuotas, konservuotas, pakartotinai šildytas, paruoštas iš pusgaminių. Šis maistas slopina protą, sekina gyvybinę energiją, skatina tingumą, apatiškumą, bukumą, godumą, stumia į neišmanymą, tamsą, nekontroliuojamą valgymą, polinkį smurtauti. Svaigalai kaip antai alkoholis, tabakas taip pat yra tamas valdomo gyvenimo būdo palydovai. Tai maistas, kuris veda lėtinių, degeneracinių ligų link. 

Gunos niekada neveikia atskirai. Jos persipina tarpusavyje ir konkuruoja dėl dominavimo. Vis dėlto  kalbant apie mitybą, galime sąmoningai pasirinkti, kuriai gunai leisime dominuoti. Jogai renkasi satvą.


Patiko straipsnis? Pasidalinkite: