Domimės

Gaukite duodami!

Nuotrauka: © pixabay

·         Pasaulyje vis aktyviau propaguojama kitokia dovanojimo kultūra. Vis daugiau žmonių išreiškia norą, kad draugai ir artimieji nepirktų jiems gimtadienio, tuoktuvių, kalėdinių ar kitokioms progoms skirtų dovanų, o vietoj jų paaukotų pinigus įvairioms labdaringoms organizacijoms. Iš tiesų daugelis mūsų gyvename daiktų ir įspūdžių pertekliuje, taigi dovanoti kitiems yra kur kas vertingesnė ir labiau džiuginanti dovana nei gauti dar vieną nebūtiną daiktą. Be to, tai puikiai dera su visatos dėsniu, kuris skelbia, jog duodami gauname.

·         Daugybė žmonių pasaulyje kenčia nuo gyvenimo beprasmybės jausmo. Šią tuštumą bando užpildyti pramogomis ar stipriais dvasiniais potyriais. Tačiau neretai tokie bandymai patirti tikrą dvasios džiaugsmą tik dar labiau ištuština. Kur kas geresnis būdas patirti vidinę pilnatvę yra tarnystė. Tarp dvasinių žygeivių galite tapti „madingi“ skirdami savo energiją kitiems. Nereiktų manyti, jog tarnystė pasiekiama tik itin pažengusiems dvasiniame kelyje. Kaip sakė Motina Teresė, kiekvienas, net pats mažiausias veiksmas skirtas tarnauti kitiems yra didelis darbas. Idėjų, kaip galite tarnauti, nesuskaičiuojama daugybė. Pasaulyje tiek daug apleistų žmonių, gyvūnų, vietovių, kad darbo užteks kiekvienam. Pavyzdžiui, galite išbandyti savanorystę. Yra daugybė žmonių gerovei tarnaujančių organizacijų, kurioms nuolat reikia papildomų rankų. Jei niekada nebuvote donoru, tapkite. Vieno donoro kraujas gali išgelbėti net tris gyvybes. Galų gale apsidairykite aplink. Galbūt kaimynystėje gyvena vieniša senolė. Iškepkite jai pyragą, padėkite susitvarkyti. O gal jūsų pačių vaikai auga stokodami jūsų dėmesio? Pažaiskite, pabūkite su jais visa savo esybe.

·         Pastaraisiais metais pažangiose šalyse taip pat populiarėja tendencija atsisakyti triukšmingų vakarėlių su maistu ir alkoholiu nukrautais stalais. Užstalės pasisėdėjimus žmonės keičia į gerų darbų vakarėlius. Pavyzdžiui, keliauja pasirūpinti gyvūnų prieglaudos augintiniais, rengia šiukšlių rinkimo žygius ir pan. Ar gali užstalės baliaus vaišės prilygti kartu nudirbto gero darbo sukurtai bendrystei ir drauge verdamai arbatai? Tokie įspūdžiai nepamirštami.


Patiko straipsnis? Pasidalinkite: