Partnerių turinys

Gyventi gamtos ritmu

Partnerio turinys.   © Joga ir ajurveda.  Nuotrauka: © Asmeninis archyvas

Pasirinkti patikimą plaukų stilistą – nemenka užduotis, tiesa? Ypač jei esate sąmoningi ir dairotės tokio specialisto, kuris naudotų gamtai ir žmogui draugišką organinę kosmetiką ir pats tikėtų deklaruojamomis gyvenimo vertybėmis. Savo istorija dalijasi 25 metų plaukų stilistės patirtį turinti Kauno grožio salono „Katilinė“ įkūrėja Gabija Railienė.

 

Plaukų stilistės darbas – po 10 psichoterapijos studijų metų

Dvi dailės mokyklas baigusi, 10 metų psichoterapiją Olandijoje ir aromaterapiją Anglijos universitete studijavusi Gabija atvirauja: „Svajojau tapti psichologe arba politike, bet netikėtai gyvenimas man į rankas įdavė žirkles. Pradžia buvo sudėtinga, rankos buvo nuolat ištinusios nuo naudojamų cheminių priemonių. Tuo metu kaip tik mokiausi Anglijos aromaterapijos universitete ir dėstytojai man sakė, jog dėl tokių alerginių reakcijų stiliste dirbti negalėsiu. Buvau pilna entuziazmo rasti būdą, kaip tęsti mėgstamą veiklą, taip prieš 19 metų mano gyvenime atsirado viską pakeitusi organinė kosmetika.

Įkvepiančiu moteriškumu, veržlia gyvybine energija ir kūrybiškumu spinduliuojanti plaukų stilistė savo sėkmės paslaptimi vadina ir nuoširdumą. „Atviras pokalbis su klientu – labai svarbi mano darbo dalis, žmonės to tikrai pasigenda. Įgytos psichologinės bei meno žinios padeda išgirsti kliento norus, suvokti jo poreikius, pirmiausia pamatyti vidinį grožį ir jau tada natūraliai jį išskleisti į išorę.“


Sveikam kūnui – organinės priemonės

Savitą ir atsakingą požiūrį į darbą turinti profesionalė sako, kad, deja, dėl mūsų pačių kaltės užterštos Žemės šiandien ir susiduriame su daugybe sveikatos problemų. Plaukai – ne išimtis. „Pas mane klientai ateina ir su galvos odos problemomis, nusivylę ir išbandę daugybę reklamuojamų, inovatyvių, tačiau fiziniam žmogaus kūnui netinkamų procedūrų. Aš esu prieš agresyvią cheminę kosmetiką. Daugybė stilistų, dirbančių toksiškuose salonuose, kosmetikos smoge, kasdien rankomis liečiančių chemines priemones, vis dar neužduoda sau klausimo apie savo ir klientų sveikatą. Net ir po 5 ar 15 metų dirbant plaukų stilistu yra pasitikima tų metų mados tendencijomis, o ne paprastomis chemijos žiniomis – kokia reakcija vyksta maišant dažus ir juos tepant ant plauko? Nuo ko jis trupa ar slenka? Mano uždavinys, kad viskas, kas mane liečia, būtų natūralu, organiška“, – teigia Gabija.


Žmogui draugiška kosmetika 

„Naturalmente“ kosmetiką sukūrė italų šeima. Po to, kai nuo cheminių priemonių vyrui kirpėjui išsivystė vėžys, jo chemikė žmona sukūrė nekenksmingą kosmetiką, padėjusią jam pasveikti.  Taip ir pati Gabija išsigydė odos problemas, o kartu šis prekinis ženklas suformavo labai atsakingą požiūrį į Žemę ir patį žmogų.

„Sukūriau 100 proc. pasitikėjimo programą. Su klientu sutariame, jog 50 proc. darbo atliksiu aš, salone, o kitą pusę jis tęs namuose toliau tinkamai rūpindamasis plaukais. Žmogui toks požiūris labai patinka, nes tai itin kvapnus ir ekonominis rūpinimosi savimi kelias. Kiekviename priemonės buteliuke jausdamas gamtą, užuosdamas po namus sklindančius natūralius žalumos aromatus, jis pasijaučia didesne gamtos ir tvarumo palaikymo dalimi.“


Plaukų mitų griovėjai

Ši daugybės metų patirtis susijungė į sinergiją, dėl kurios Gabijos socialinių tinklų puslapiuose gimė „Plaukų mitų griovėjai“ – tekstai, paneigiantys daugybės didžiųjų kosmetikos kompanijų ir stilistų teiginius apie plaukų priežiūros procedūras bei priemones. 


Gera daryti gera

„Jau 25 metus padedu žmonėms tinkamai prižiūrėti plaukus, tad pamačiusi, jog pagrindinės problemos nuolat kartojasi, pradėjau apie tai rašyti tekstus ir filmuoti vaizdo įrašus. Neretai ir patys klientai išdrįsta pasidalyti savo nesėkmės istorijomis, tokiu būdu nuo kenksmingų priemonių ar nekokybiškų paslaugų padėdami apsaugoti dar daugiau žmonių. O nesėkmių nutinka ir prabangiuose grožio salonuose, sumokėjus už paslaugas ne vieną šimtą eurų, ir viešiems Lietuvos žmonėms, kuriems tvarkingas įvaizdis yra svarbi darbo dalis. Tuomet ieškome skubių ir efektyvių sprendimų. 

Kaip atkurti sveiką odos pH, kad nereikėtų kasdien plauti plaukų, kaip išgauti norimą plaukų spalvą natūraliu būdu, kaip sustabdyti slinkimą, kaip nekenkti gamtai – kiekvienas iš šių klausimų yra išties svarbus. Džiaugiuosi pažindama jautrias asmenybes, kurioms rūpi tiek asmeninė gerovė, tiek ir supantis pasaulis. Pati turiu sveikus ilgus šviesius plaukus, tokius padedu užsiauginti ir klientėms. 

Man labai smagu pradžiuginti žmogų, rūpinuosi, kad jis taptų sveikas ir laimingas. Visais patarimais dalijuosi nuoširdžiai, o kuo daugiau dalijuosi, tuo daugiau mane supa žmonių, prisidedančių prie šios gamtos terapijos. Tikiu, kad galiu išgydyti jų „galvos“ skausmą!“ – entuziastingai užbaigia pokalbį Gabija Railienė.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: