Pasinaudokite amžių patikrinta išmintimi ruošiant vaistažolių arbatas, jų ištraukas, kompresus ar vonias.
1. Arbatai šviežias vaistažoles supjaustykite ir nurodytą jų kiekį suberkite į stiklinį arbatinuką ar kitokį nemetalinį indą. Užvirintą vandenį užpilkite ant paruoštų žolelių. Šviežios vaistažolės pritraukia labaigreitai (pakanka pusės minutės)! Arbata turi būti šviesi: gelsva arba žalsva.
2. Džiovintas vaistažoles palikite pritraukti truputį ilgiau (1–2 minutes). Taip paruošta arbata daug naudingesnė ir akiai malonesnė. Jei ruošiate šaknis, užpilkite jas nurodytu kiekiu šalto vandens, užvirinkite ir palikite 3 min. pritraukti.
3. Visos dienos arbatos normą patogu supilti į termosą ir per dieną gurkšnoti, kaip nurodyta. Paprastai vienam puodeliui (250 ml) imamas arbatinis šaukštelis su kaupu vaistažolių.
4. Kai kurių vaistažolių (pvz., dedešvų, amalų ar balinių ajerų) plikyti negalima, nes paveiktos karščio, jos praranda savo gydomąją galią. Šių vaistažolių arbata ruošiama šaltuoju būdu. Nurodytą vaistinių augalų kiekį užpilkite šaltu vandeniu ir palikite 8–12 valandų (paprastai per naktį), paskui trumpai pašildykite (tik iki gėrimo temperatūros!) ir dienos kiekį supilkite į termosą, prieš tai perskalautą karštu vandeniu.
5. Šalta ištrauka, sumaišyta su užpilu, laikoma pačia geriausia vaistinių augalų vartojimo forma: vaistažoles užpilkite puse nurodyto kiekio vandens ir šaltai palaikykite per naktį, ryte nukoškite. Vaistažolių tirščius užplikykite likusiu vandeniu ir vėl nukoškite. Tada šaltą ištrauką sumaišykite su nuoviru. Šiuo būdu ruošiant arbatą išsiskiria veikliosios medžiagos, kurios tirpsta tik šaltame arba tik karštame vandenyje.
6. Šviežias vaistažolių sultis tinka gerti lašeliais arba jomis galima tepti skaudamas kūno vietas. Sulčių pasiruošite naudodami sulčiaspaudę, kuri augalus susmulkina ir išspaudžia. Geriausia kasdien išsispausti šviežių sulčių. Supilstytas į mažus buteliukus ir sandariai uždarytas, šaldytuve sultis galima laikyti keletą mėnesių.
7. Ant skaudamų vietų tinka tepti vaistažolių tyrelės. Mediniu kočėlu ant medinės lentelės į košelę sutrinkite lapus ir stiebus. Gautą masę tepkite ant lininio tvarsčio, uždėkite ant skaudamos vietos, apriškite ir laikykite šiltai. Tokį kompresą galima laikyti per naktį.
8. Garintų žolelių kompresai ruošiami užvirinus puode vandenį ir palaikius ant jo sietą su šviežiai rinktomis arba džiovintomis vaistažolėmis. Puodas turi būti uždengtas. Kai žolelės suminkštėja, šiltas reikia sukrėsti ant marlės, uždėti ant nesveikos vietos, uždengti vilnone skara ir šiltai apvynioti. Garintus kompresus laikykite dvi valandas arba per naktį.
9. Aliejus ruošiamas taip: žiedus arba vaistažoles laisvai suberkite į butelį iki kaklelio, užpilkite šalto spaudimo aliejumi taip, kad aliejus vaistinę žaliavą apsemtų per porą pirštų. Palikite 14 dienų stovėti saulėje arba prie viryklės.
10. Vaistažolių voniai reikia 200 g džiovintų vaistažolių. Jas užpilkite šaltu vandeniu ir palikite per naktį. Kitą dieną ištrauką pašildykite ir pilkite į vonią su vandeniu. Vonios trukmė 20 minučių. Širdies plotas gulint vonioje turi likti neapsemtas. Po vonios patariama šiltai pagulėti ir išprakaituoti.
Daugiau info:
https://www.facebook.com/terrabella.lt