Domimės

Rudrakšos. Kuo jos ypatingos?

Papuošalai gali būti tiesiog gražūs blizgučiai. Tačiau esama ir tokių, kurie mus saugo, įkvepia, palengvina gyvenimo kelionę.

Ypač vertingi gali būti tie, kuriuos pasigaminame patys su tam tikra intencija, įsigyjame šventyklose, pašventintus ar gauname dovanų nuo Mokytojo, įkrautus specialiomis mantromis ir palaiminimais.

Ypatingos galios turi malos, apyrankės ir papuošalai suverti iš rudrakšų. Ypač jie tinka tiems, kurie praktikuoja jogą, medituoja. Padeda lengviau nuraminti protą, suteikia aiškią kryptį dvasiniame kelyje.

Rudrakšos - visžalio medžio (Elaeocarpus ganitrus) sėklos, dar vadinamos „Šivos ašaromis" ir hinduizmo tradicijoje laikomos ypatingomis. Kaip byloja viena sena legenda, Dievui Šivai (legendiniam Adiyogi arba pirmąjam jogui) medituojant už pasaulio gerovę, nuriedėjo ašara. Ji tapo sėkla, iš kurios užaugo šventas medis. Užtat rudrakšų sėklos naudojamos kaip Šivos energija apdovanoti talismanai.  

Teigiama, kad žmogus, nešiojantis talismaną, apyrankę ar karolius iš rudrakšų, gauna atleidimą už visas savo nuodėmes ir eina teisingu dvasios tobulėjimo keliu. Taip pat sakoma, jog rudrakšos suteikia savo šeimininkui apsaugą nuo įvairių nelaimių, padeda išlikti pozityviam.

Fiziniame lygmenyje rudrakšos normalizuoja kraujospūdį, harmonizuoja širdies veiklą bei kvėpavimą, šalina nerimą, įtampą,  stresą ir pan.

Rudrakšų sėklas gali sudaryti skirtingas skiltelių arba veidų (mukhi) skaičius. Dvasiniams ieškotojams šis skaičius turi tam tikras savitas reikšmes. Bene universaliausia laikoma penkiaveidė rudrakša. Teigiama, jog ji tinka visiems: tiek vyrams, tiek moterims, tiek vaikams.  

Rudrakšų energija dar labiau atsiskleidžia, jei šios sėklos periodiškai „pamaloninamos“  kokybiškais eteriniais aliejais. Tokios rudrakšos tarnauja ilgai ir sėkmingai.

Įdomu žinoti

Geriausios kokybės rudrakšų sėklos subręsta Himalajų apylinkėse, Nepale.

Rudrakšų kainos gali labai skirtis. Tai priklauso ne tik nuo kokybės, bet ir nuo veidų (mukhi) skaičiaus. Kuo jų daugiau, tuo didesnė ir kaina. Rudrakšos gali turėti nuo 1 iki 21 skiltelės. Iki 14 skiltelių pasitaiko dažnai, daugiau veidų -  gerokai rečiau.  

 

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: