Domimės

Seksualinė energija. Kaip ją valdyti?

Nuotrauka: © pixabay.com

„Apie seksualumą šiais laikais kalbama daugiau nei bet kada. Kaip gundyti, vilioti, kokiomis pozomis ir kiek mylėtis – nuo tokios informacijos tiesiog lūžta visa žiniasklaida, prirašyta krūvos knygų. Tačiau nedaug rasite šaltinių, kurie skleistų žinią, kas tai yra tikrasis seksualumas ir kaip su juo tinkamai elgtis, - sako vaizdinių medicinos terapeutas, ciguno instruktorius Vytenis Sinkevičius, skaitantis paskaitų ciklą apie tai, kaip stiprinti vyriškumą, moteriškumą, valdyti seksualinę energiją.

 „Gyvenant tokį seksualinį gyvenimą, kokį gyvena daugelis šiuolaikinių žmonių, tik eikvojama brangi gyvybinė energija. Nors tikroji vyro ir moters sueities paskirtis, atvirkščiai – turėtų padėti pasikrauti šios energijos, užpildyti ja visą savo esybę ir paskui skleisti aplinkui per meilę bei kūrybą. Apie šiuos dalykus puikiai nusimanė senosios Rytų kultūros. Tarkim, Indijoje užgimusios, vėliau Kinijoje, Tibete plėtotos tantrinės praktikos, kurios, beje, šiandien dažnai traktuojamos bei suvokiamos gana suprimityvintai ir netgi klaidingai. Seksualinę energiją ypač puikiai gebėjo valdyti daosistai. Jų tradicijoje yra išties stiprių praktikų. Sąmoningai dirbti su šia energija mokoma ir ciguno praktikoje. Yra sakoma, jog tie, kurie pajėgia įvaldyti seksualinę energiją, atranda kelią į amžiną jaunystę ir nemirtingumą. Pats aukščiausias įvaldymo lygis – transformuoti seksualinę energiją į besąlygiškos meilės energiją. Žinoma, tai jau aukštasis pilotažas.

Paprastam žmogui iš pradžių užtektų suvokti bent jau tai, kad seksualinė sueitis, kuria siekiama ne dalintis meile, o vien patenkinti savo asmeninę aistrą, nieko gera neduoda. Maža to, atima. Įsivaizduokite, netgi buvo atliktas toks bandymas, kuris atskleidė, kad ejakuliacijos metu vyras praranda tiek energijos, kiek sudegintų iškrovęs vagoną anglių. Ir tai truktų dvi dienas. O per sueitį toks kiekis energijos prarandamas per akimirką. Tačiau sueitis - tai toli gražu ne vien fizinis aktas. Dar subtilesni dalykai vyksta energiniame plane. Jei partneriai daugiau dėmesio skirtų ne fiziniam, o dvasiniam sueities aspektui, daug kas pasikeistų.

Ypač svarbi dalis yra preliudija. Moksliškai ištirta, kad per preliudiją išsiskiria daugiau teigiamų hormonų nei per patį sueities piką – orgazmą. Ir preliudija prasideda ne tada, kai nutariate pasimylėti. Kai skiriate laiko pabūti dviese, atvirai, šiltai pabendrauti, kur nors drauge išeiti, susirengti romantišką vakarą žvakių šviesoje... Visa tai, kas skatina šiltus jausmus, padeda atsiverti širdžiai, jau yra preliudija bei įžanga į produktyvią sueitį. O ir pačios sueities metu preliudija turi užimti gana ilgą laiką. Ypač to reikia moteriai. Kai ji visiškai atsipalaiduoja, atsiveria vyrui, tik tada gali įvykti sėkmingi ir visaverčiai seksualinės energijos mainai.“


Apie artimiausią V. Sinkevičiaus seminarą išsamesnės informacijos ieškokite čia


Patiko straipsnis? Pasidalinkite: