Kūrėju būti gera, nes panaudoji savo visą turimą potencialą, žinias ir patirtį, kaskart turi galimybę augti. Gebėjimas išlaikyti balansą tarp vartotojiškumo kasdienybėje ir tarp to, kas yra naudinga, vertinga ir prasminga, atveria neįtikėtinų galimybių. Kiekvienas iš prigimties esame kūrėjas, ir nesvarbu, kokių vidinių ambicijų, svajonių ar siekių turime. Kūrėjas pats kuria taisykles, deklaruoja vertybes, kuriomis vadovaujasi, patiria malonumą darydamas ką nors naudingo.
Gebėjimas išsigryninti
Vartotojiška kultūra įsigali ten, kur pamirštamas autentiškumas, individualumas, unikalumas, ir vertybių sistema. Kai atsiranda poreikis gerovę susikurti daiktais užpildyta išore, norisi vis daugiau ir daugiau. Kalbame ne tik apie daiktus, bet ir apie jausmus, dėmesį, pasiekimus ir daugelį kitų dalykų. Tėvystė – ne išimtis. Vartotojiškumo logika klesti ir šeimos santykiuose, auginant ir ugdant vaikus. Norėti daugiau nėra blogai, tačiau svarbiausia, kad norai padėtų atrasti vidinę ramybę, kūrybingai kurti ir puoselėti vertybes, harmoningą vidinį ir išorinį pasaulį. Pradėkime nuo savęs ir tos aplinkos, kurioje esate. Harmonizuodami savo ir aplinkinių pasaulį tiek darbe, tiek namuose mokykitės kurti kokybišką santykį ir mėgautis kasdienybe tobulėdami savo tempu ir norima kryptimi.Tėvystėje svarbu orientuotis į patyrimą, kokybiško bei turiningo laiko kūrimą individualiai ir drauge su visa šeima. Profesinėje srityje – į dalijimąsi, įsitraukimą, bendrą prasmingą bei vienijančią veiklą ir augimą drauge. Tada mėginkite sujungti abi sritis. Kalbėkitės, diskutuokite, dalykitės žiniomis ir patirtimis, junkitės į bendruomenes, sąmoningai plėskite akiratį. Tai formuoja atsakingesnį šeimų požiūrį į aplinką, vartotojiškumą ir kartu padeda kitaip pažvelgti į šeimos laisvalaikį, kur svarbu kokybė ir kūrybiškumas.
Visi galite būti kūrybingi ir tvarūs
Tėvystėje pradėkite nuo pačių mažiausių, tačiau vertybiškai svarbių dalykų: kurkite kokybišką buvimą drauge, atidėkite technologijas ir buities darbus. Mokykitės patys ir mokykite vaikus skirti laiko konkrečiai veiklai. Galima pradėti nuo, regis, paprasto dalyko – rūšiavimo, vėliau keliaukite prie kitų idėjų įtvirtinimo, pavyzdžiui, kaupkite likusias pakuotes, kurių galbūt prireiks siuntoms, o gal iš jų ką nors nauja sumanysite pasidaryti per kūrybinius vakarus, kurių metu kursite naujus žaidimus tik iš antrinių žaliavų. Tuomet tegul seka pokalbiai apie tai, ką darote, kokią prasmę tai turi, vėliau galite tvarkytis ir imtis kitų kasdienių rutininių veiklų. Matydami tėvų pavyzdį, vaikai natūraliai perima puoselėjamas šeimos vertybes ir auga kritiškai mąstančiais kūrėjais, suvokiančiais tvaraus gyvenimo svarbą.
Konsultuoja Jovita Starkutė