Partnerių turinys

Šilauogė – jaunystės uoga

© Joga ir ajurveda.  Nuotrauka: © Alta Agro

„Tik saujelė šilauogių per dieną – ir organizmas jau aprūpintas visomis reikiamomis medžiagomis”, – tikina sveiko gyvenimo būdo šalininkai, vadindami šias gražuoles uogas maistinių medžiagų lobynu. 

Dėl sudėtyje esančių bioaktyvių komponentų šilauogių maistingųjų medžiagų koncentracijos indeksas, kuris nustatomas pagal vitaminų ir mineralų kiekį, taip pat ir fiziocheminę sudėtį bei antioksiduojamąjį poveikį, yra didžiausias. Neveltui šios uogos patenka vertingiausių vaisių ir daržovių dvidešimtuką.

Valgydami šilauoges, savo organizmą praturtinsite geležimi, kalciu, kaliu, magniu, fosforu, natriu, manganu, cinku, variu, folio rūgštimi, vitaminais A, C , E, PP ir B grupės. Uogose  gausu antioksidantų, karotinoidų, elaginės, folinės rūgščių, skaidulų, baltymų, riebalų, angliavandenių. Mokslininkai tvirtina, kad šilauogėse esantys fenoliniai junginiai saugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio, stabdo senėjimo procesus, o intensyvia mėlyna uogas nudažantys antocianinai stiprina ir gerina regėjimą (ypač matymą tamsoje), mažina akių nuovargį, saugo nuo glaukomos bei kataraktos – ne veltui Japonijoje šilauoges vadina akių uogomis. Daugelis įvairiose šalyse atliktų mokslinių tyrimų patvirtina ir faktą, kad šilauogės turi priešvėžinių savybių, o jose esanti folio rūgštis teigiamai veikia vaisių, todėl patariama valgyti nėščiosioms. 

 

DėmesioŠilauogių neturėtų valgyti vartojantys kraują tirštinančius vaistus arba prieš valgant būtina pasitarti su gydytoju.

 

·      Redukuodamos „blogąjį“ ir skatindamos gamintis „gerąjį“ cholesterolį, šios uogos padeda mažinti širdies ir kraujagyslių ligų susirgimo riziką, insulto grėsmę.

 

·   Saugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio, lėtina senėjimo procesus, nes sukaupia daug antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių junginių: antocianinų, polifenolių, flavonoidų. 

 

·     Uogos labai sočios, tačiau kalorijų jose nedaug (100 g – 57 kcal), todėl idealiai tinka lieknėjančioms – suvalgykite saujelę vakare vietoje vakarienės. 

 

·    Uogos saugo nuo uždegimų, ypač šlapimo takų, taip pat tinka alergijų, Alzhaimerio ir aterosklerozės prevencijai.

 

·    Nors sukaupia nemažai cukraus, tačiau bendrame cukrų kiekyje vyrauja monosacharidai – fruktozė ir gliukozė, todėl kaip dietinis maistas tinka sergantiesiems cukralige.

 

·      Bendras cukraus, organinių rūgščių, rauginių ir aromatinių medžiagų kompleksas, esantis uogose, gerina apetitą, žarnyno veiklą, skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą.

 

·      Šilauogės puikiai tinka odai prižiūrėti ypač dėl vitamino C gausos, kuris reikalingas apsauginiam kalogenui gamintis. Šių uogų kaukė mažina raukšleles ir gerina odos kokybę.

 

·      Šilauogėse yra pterostilbeno, kuris padeda reguliuoti cholesterolio kiekį kraujuje.

 

·    Šilauogėse randama nemažai pektinų, kurie suriša ir pašalina iš organizmo sunkiuosius metalus, radioaktyvias medžiagas.

 

·      Uogose esančios įvairios bioaktyvios medžiagos saugo nuo šlapimo takų uždegimo ir mažina jų infekcijos riziką.

 

·      Uogų nuoviro kompresais gydoma egzema, nudegimai, negyjančios opos. Sultys gali būti naudojamos kaip vaistas sergant bronchitu, sloga. 

 

·     Vitaminas K reguliuoja kraujo krešėjimą ir saugo nuo osteoporozės. Nustatyta, kad jis tirpina ant kraujagyslių sienelių susikaupusį cholesterolį ir kalcio nuosėdas, o ištirpintas medžiagas perneša į kaulus.

 

·      Gali palengvinti diarėjos simptomus – manoma, kad uogose esantys antocianosidų junginiai naikina E. coli bakteriją, kuri kartais siejama su diarėjos infekcija.

 

·      Uogose esantis kalis naudingas širdžiai ir kraujagyslėms, raumenims, daugelio fermentų veiklai, reguliuoja kūno skysčius ir rūgštis, mažina nuovargį, didina energijos lygį.

 

·     Turtingos dietinių skaidulų, kurios gerina virškinimą, teikdamos sotumo ir „užpildydamos“ virškinamąjį traktą, mažina apetitą, todėl tinka lieknėjant.

 

·    Gerina koncentraciją ir atmintį, nes antocianosidų junginiai, kurie šilauogėms suteikia jų sodrią spalvą, pasirodo, apsaugo smegenų neuronus. 

 

·      Puikus ląstelienos šaltinis. Sauja šilauogių turi apie dešimtadalį rekomenduojamos dienos ląstelienos normos.

 

·      Šilauogėse visiškai nėra natrio, o šiose uogose esantis kalis, kalcis ir magnis natūraliai mažinakraujospūdį. 

 

Daugiau info:

https://www.facebook.com/alta.agro.9



 

 

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: