Partnerių turinys

Ką svarbu žinoti apie Q10 ir kodėl geriau rinktis liposomines vitaminų formules?

© Sveikatos sprendimai.  Nuotrauka: © Sveikatos sprendimai

Pataria  Rimantas Stukas (Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, Visuomenės sveikatos katedros vedėjas) 

Kofermentas Q10 – puikus antioksidantas, saugantis mūsų organizmo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Laisvieji deguonies radikalai organizme gali susidaryti dėl įvairių kasdienių veiksnių, tokių kaip aplinkos užterštumas, rūkymas, radiacija, saulės spinduliai, stresas, didelis fizinis krūvis, įvairios ligos. Taigi, kofermentas Q10 – riebaluose tirpus junginys, randamas kiekvienoje gyvo organizmo ląstelėje ir ypač svarbus energijos apykaitos mitochondrijose procesui – padeda apsaugoti organizmą nuo kai kurių ligų, o ląstelių membranas nuo pažeidimo ir ankstyvo senėjimo. Nors kofermentą Q10 gamina mūsų pačių organizmas, tačiau, kaip rodo tyrimai, jo organizme pradeda mažėti maždaug nuo 25-erių, o senyvame amžiuje, vykstant organizmo senėjimo procesui, kofermento Q10  organizme gali likti tik pėdsakai. Su maistu, deja, kofermento Q10 mes gauname labai mažus ir nereikšmingus kiekius, kurie negali visiškai patenkinti organizmo poreikių.

Kas nutinka, jei stokojame kofermento Q1O? Žmogus pradeda jausti silpnumą, jėgų stoką, greičiau pavargstama ir ilgiau neatsigaunama net po nedidelio fizinio krūvio, gali sutrikti širdies ritmas. Vyresniame amžiuje kofermento Q10 stokos organizme požymius galime pastebėti veido bei rankų odoje – pradeda atsirasti rudų pigmentinių dėmių, oda greičiau sensta, praranda spindesį, gilėja raukšlės. Svarbiausia – trūkstant kofermento Q10 didėja tokių ligų, kaip lėtinis širdies nepakankamumas, hipertenzija, 2 tipo cukrinis diabetas rizika, gali kraujuoti dantenos, žmogus jaučia silpnumą, nuolatinį nuovargį. Kai kuriais atvejais net ir jauniems žmonėms būna padidėjęs kofermento Q10 poreikis, pavyzdžiui, labai intensyviai sportuojant, dirbant sunkų fizinį darbą, sergant širdies ligomis, patiriant nuolatinį stresą, dirbant ypač intensyvų protinį darbą. 

Kokia forma vartoti? Labai pagrįstas kofermento Q10 ir vitamino C derinys – jie abu yra puikūs antioksidantai. Kadangi antioksidantų poreikis yra didelis, tai į organizmą patekus šiam deriniui vitaminas C puikiai atlieka antioksidanto poveikį, o kofermentas Q10 gali atlikti kitas savo svarbias funkcijas. Taip jo efektyvumas organizme būna didesnis. Kitaip tariant, vitaminas C saugo ląstelių mitochondrijas ir leidžia kofermentui Q10 atlikti savo fiziologines funkcijas.

Kodėl rinktis liposomines vitaminų formules visada geriau? Liposomos – tai tarsi  transporto priemonė, padedanti vitaminams saugiai nukeliauti į organizmo ląsteles. Kai vitaminus praryjame, jie patenka į skrandį ir turi pereiti per virškinamąjį traktą, kur, deja, dalis jų pražūva. O kai vitaminai įterpiami į liposomas, iš išorės juos apsaugo speciali fosfolipidų membrana, ir taip liposoma patenka į kraują, jame cirkuliuoja tam tikrą laiko tarpą ir palengva organuose išskiria naudingas medžiagas. Taigi, liposominės vitaminų formulės padeda vitaminus efektyviau įsisavinti.


Daugiau info:

https://www.sveikatossprendimai.lt/

https://www.sveikatossprendimai.lt/lt/goldman-laboratories/liposomal-coq10-vitamin-c-blend-maisto-papildas

 

 

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: