Partnerių turinys

Kokybiškam gyvenimui – kokybiškas poilsis

Partnerio turinys.   © Joga ir ajurveda.  Nuotrauka: © Noximus

Svajojate atgauti ramybę ir jėgas? Tikrai nebūtina vykti į egzotiškas salas, kurios, būkime sąžiningi sau, dovanoja tik trumpalaikio poilsio iliuziją. Tiesa tokia: kad būtume sveiki, tinkamai ir kokybiškai pailsėti privalu kiekvieną dieną!

 

Tik reguliariai ilsintis, kūnas pajėgus atsinaujinti, nusimesti nuo pečių laikotarpio spartą ir sociumo reikalavimus, sukuriančius begales įtampų. Mokėkite pailsėti kasdien ir pajusite – būtis taps sveika, jauki ir miela tarsi minkštas pūkuotas katinas.

 

Mums reikia energijos! 

Be energijos – nė iš vietos. Tai vienas pagrindinių ir svarbiausių dalykų, norint jaustis puikiai. Deja, ne visi jos turime, nes nemokšiškai eikvojame energijos išteklius ir taip pažeidžiame pusiausvyrą. Pagrindinė taisyklė skelbia: energijos turite gauti tiek pat, kiek išeikvojote per dieną spręsdami kasdienius klausimus, situacijas, mąstydami ar sportuodami. Papildžius energijos atsargas kokybišku poilsiu, naują dieną vėl pasitiksite kupini jėgų. 

 

Pildome energijos atsargas

Štai keletas nesudėtingų ir visiems lengvai prieinamų būdų, kurie padės atgauti jėgas. Tai: 

·            sveika mityba, 

·            reguliarus fizinis aktyvumas,

·            pozityvumas santykiuose su žmonėmis,

·            pakankamai saulės, 

·            buvimas gamtoje, 

·            kokybiškas poilsis.

·            puikus miegas. 

 

Kodėl svarbu tinkamai pailsėti?

Poilsis, kaip vienas pagrindinių energijos šaltinių, dažnai ir nepelnytai pamirštamas. Išmokome gudrauti, neva nemokame ilsėtis, neturime tam laiko, veja darbai ir pan. Rezultatas – visuotinis perdegimas ir pašlijusi sveikata. Kiekvienam pravartu reguliarios pertraukos tiek profesinėje veikloje, tiek buityje – tik tai padeda išsaugoti pusiausvyrą ir papildyti energijos atsargas. Kai jos bus į valias, puikiai susidorosime su sunkumais, stresu, išmoksime kontroliuoti emocijas, nepasiduosime nerimui ar provokacijoms, elgsimės išmintingai, užuot karštligiškai priiminėję sprendimus. 

 

Ilsėkitės kiekvieną dieną

Kokio poilsio reikia? Kiekvienam skirtingai pagal nuovargio tipą, temperamentą, pomėgius. Svarbu nepamiršti, kad poilsio reikia reguliariai, nelaukiant vadinamųjų „didžiųjų atostogų“ ir tikrai kokybiško. Tįsojimas prieš TV, naršymas socialiniuose tinkluose, išsekimą, o vėliau ir ligas atnešančios šėlionės iki paryčių – tikrai ne tas poilsis, už kurį kūnas norėtų padėkoti. Užtat jam labai patiks sveika mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, dienos režimo laikymasis ir, žinoma, geras miegas. Būtent jis padeda geriausiai ir lengviausiai atsigauti po įtemptos dienos. O kad sapnai atkeliautų lengviau ir miegotumėte ilgiau, pasirūpinkite tinkama miego higiena. 

 

Kas padės lengviau užmigti?

Lengvas maistas. Prieš miegą venkite organizmą stimuliuojančių produktų: kavos, juodosios arbatos, aštraus maisto.

Aromaterapija. Šlakelis tinkamai parinktos miegui skirtos kvapnios substancijos sukuria ramesnę aplinką, suteikia terapinį poveikį kūnui ir padeda atsipalaiduoti. Šliūkštelėkite su druska sumaišytų eterinių aliejų į vonią, lašelį užlašinkite ant riešo ar pagalvės, įvarvinkite į oro dėkintuvą ar aromaterapinę lempą. 

Masažas.Neužmirškite ir tikrai veiksmingo atsipalaidavimo būdo – masažo. Jis, ypač su eteriniais aliejais, irgi atpalaiduoja, regeneruoja mintis ir kūną.

Tinkama temperatūra. Miegamajame stenkitės palaikyti 17–19 laipsnių temperatūrą, prieš naktį patalpas gerai išvėdinkite. 

Apšvietimas ir garsai. Likus bent kelioms valandoms iki miego venkite ryškios šviesos, nežiūrėkite TV, nenaršykite internete, pasirūpinkite tyla, ramybe, klausykitės gamtos garsų ar miego terapijai skirtos muzikos.

Čiužinys ir patalynė.Pasirinkus tinkamą, jaukaus audinio kokybišką patalynę, galima sumažinti kūno jautrumą dirgikliams, nemigos simptomus, kaip gera antklode apsigobti tyla ir ramybe. Būtent tokią, naujovišką, išskirtinę, jaukią, bet... nelengvą, ir siūlome išbandyti. Specialiosios NOXNOX sunkiosios antklodės švelniai spaudžia kūną, tarsi ilsėtumėtės mylimo žmogaus glėbyje – saugiai, maloniai ir palaimingai. 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: