Partnerių turinys

TUPUTIS – tai galimybė gyventi sveikiau!

Nuotrauka: © pixabay

Atrodo, kad XXI amžiaus pradžia – ieškojimų ir atradimų metas. Vis ieškome būdų, kaip gyventi sveikiau, sąmoningiau, laimingiau.

→ Atkreipdami dėmesį į destruktyvius įpročius stengiamės juos koreguoti ir keisti – eidami sąmoningumo keliu, būtent taip po truputį ir artėjame prie šviesesnės kasdienybės. Vienas iš svarbių, tačiau vis dar storu ignoravimo ir drovumo sluoksniu užklotas, mūsų kasdienių įpročių – tuštinimasis. Mūsų organizmas taip sukurtas, kad sėdint ir stovint raumuo puborectalis, kuris yra apsivijęs tiesiąją žarną (per kurią yra pašalinamos išmatos), ją sulenkia ir taip sulaiko išmatas, todėl tinkamai tuštintis sėdimoje pozicijoje yra sunku. Tik pakėlus nuo žemės kojas ir imituojant pritūpimą, šis raumuo atsipalaiduoja ir tuštinimosi procesas tampa sklandus. „Tupučio“ naudojimas užtikrina maksimalų komfortą bei naudą: sveikesnį tuštinimąsi, palaiko sveiką gaubtinės ir tiesiosios žarnos veiklą, padeda esant vidurių užkietėjimui, pilvo pūtimui, palengvina būklę esant hemorojui, divertikulitui, apsaugo dubens dugno raumenis ir nervus, atsakingus už prostatos ir šlapimo pūslės sveikatą, užkerta kelią išmatų stagnacijai, taip mažinam tikimybę susirgti tiesiosios žarnos vėžiu bei uždegiminėmis žarnyno ligomis.

→ Kodėl svarbu suprasti šią problemą ir imtis priemonių? Atsakymas paprastas. Vakarų šalių statistika rodo, kad vis daugiau ne tik vyresnio amžiaus žmonių, bet ir jaunuolių skundžiasi dėl vidurių užkietėjimo, pilvo pūtimo, šlapimo pūslės problemų. Hemorojaus varginamų žmonių gretas vis dažniau papildo jaunesnė publika. Pagalvokite, kaip nemalonu būna, kai bent vienai dienai sutrinka žarnyno veikla ir užkietėja viduriai, ar ima pūsti pilvą, o žiūrėk, jogos pamoka jau už 15 minučių! Kiek daug nepatogumų, streso sukelia tokie paprasti dalykai. Taisyklinga tuštinimosi padėtis pašalina šias problemas. Mums nebereikia sukti galvos dėl savo gurguliuojančio pilvo.

→ Sveiku tuštinimosi dažniu gydytojai laiko nuo 2 kartų per dieną iki 3 kartų per savaitę. Be to, gerai funkcionuojantis žarnynas šalina visiškai suformuotas, minkštos konsistencijos išmatas. Ajurvedos specialistai pataria tuštinimosi įprotį formuoti kasdien tuo pačiu metu, geriausia iki 10 val. ryto, kai žarnyno judesiai yra aktyviausi. Tai įprotis, kurį pavertę sveiku ir sąmoningu, užsitikrinsite geresnę gyvenimo kokybę.

→ Vis dažniau Vakarų gydytojai ir sveikatos specialistai šneka apie tupėjimo naudą tiek tuštinantis, tiek šlapinantis. Vakarietiškai sąmonei vis dar yra sunku suprasti, kas gi čia ne taip su tuo sėdėjimu ant klozeto, tarsi, ant kėdės. Vis dėl to, bet kuris Indijos gyventojas, vos pamatęs tualeto kėdutę prie vakarietiško klozeto iškart apsidžiaugs ir supras, kam skirtas šis išradimas! Mokslininkė, mikrobiologė Giulia Enders pažymi: Azijoje, kur didžioji dauguma populiacijos tuštinasi tupėdami, net 80% mažiau žmonių turi bėdų dėl hemorojaus, vidurių užkietėjimo ir pilvo pūtimo. Jos pasiūlymas paprastas „Kilstelėkite kojas ir volia!”

→„Tuputis“ gali būti gelbėjimosi ratas siekiant „nepaskęsti“ itin nemalonių ligų jūroje ateityje arba tiesiog dar viena priemonė mūsų šypsenai veide nušvisti!


Patiko straipsnis? Pasidalinkite: