Sveikatinamės

Masažas nuo galvos skausmų

Nuotrauka: © chealth.canoe

Numalšinti galvos skausmą be vaistų – reali užduotis. Ir masažas šiuo atveju gali puikiausiai praversti. Ypač jei galvos skausmas kyla dėl įtampos, nuovargio ir panašių priežasčių. Masažuoti galite sausomis rankomis arba pasitelkiant į pagalbą šiltą aliejų (galima įlašinti kelis lašus eterinio levandų, mėtų, rozmarinų ar melisų aliejaus) . Pastarasis ne tik dar veiksmingiau atpalaiduos, bet ir pamaitins bei stiprins plaukus.  

Masažo technikų, nuo galvos skausmo esama įvairių. Pateiksime jums vieną versiją. Jei neturite pagalbininko, jį galėsite lengvai atlikti pati – užtruksite vos 10 – 15 minučių.

·         Pirmiausia atpalaiduokite akis – užsidenkite jas delnais ir kurį laiką ramiai pabūkite. Neretai dėl galvos skausmo būna kaltos ir pervargusios akys.

·         Patogiai atsisėskite, atsiloškite – svarbu, kad nebūtų įsitempęs kaklas, pečiai. Užsimerkite.

·         Švelniai paglostykite veidą – taip tarsi jį praustumėte.

·         Pirštų galiukais paspaudykite antakius ir aplink akis. Pradėkite nuo vidinių antakių kraštų ir keliaukite ratuku ties akiduobių kraštu iki pat nosies. Pakartokite 5 kartus.

·         Sukamaisiais judesiais intensyviai pamasažuokite visą kaktą.  Pirštų galiukais paspaudykite kelis kartus ties plaukų augimo linija.

·         Sukamaisiais judesiais, pagal laikrodžio rodyklę pamasažuokite smilkinius.

·         Pamasažuokite užausius. Paskui susiraskite duobutę, esančią iškart po ausimis ir ją 1-2 minutes pamasažuokite sukamaisiais judesiais.

·         Sukamaisiais judesiais patrinkite visą galvą – panašiai kaip ją trinkdama įtrinate šampūnu. Pakartokite tai 3-4 kartus. Tada visą galvą gana stipriai paspaudinėkite pirštų galiukais.

·         Po pakaušiu susiraskite duobutę. Ją šiek tiek pamasažuokite – taip pat sukamaisiais judesiais.

·         Apimkite rankomis kaklą ir jį taip pat pamasažuokite. Paskui pamasažuokite sprandą.

·         Kelis kartus paplekšnokite nuo sprando ir pakaušio.

·         Galvą iš lėto palenkite link kairiojo peties – taip, kad kakle šiek tiek pasijustų tempimo pojūtis. Paskui palenkite link dešiniojo. Tada nulenkite į priekį ir atgal. Galiausiai rankas sunerkite už pakaušio ir patempkite galvą į viršų.

·         Švelniai paglostykite veidą, galvą. Galite intensyviai pašukuoti šukomis.

·         Šį masažą ypač tinka derinti su šilta žolelių (levandų, melisų, mėtų, ramunėlių) arbata ir ramiu pasivaikščiojimu gryname ore.  

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: