Praktikuojame Sveikatinamės

Agni sara. Įveikite energinius blokus!

Nuotrauka: © pixabay

Šio kvėpavimo tikslas – sukaupti išbarstytą energiją, į pagalbą pasitelkus užraktus, ir surinktą bei sukauptą tinkamai panaudoti. Toks kvėpavimas ne tik puikiai valo organizmą, bet dar ir veiksmingai masažuoja bei tonizuoja vidaus organus, gerina virškinimą. Be to, agni sara stimuliuoja gyvybinę energiją saulės rezginyje, sustiprina budrumą, naikina energinius blokus, susidariusius dėl neaktyvių čakrų. 

Kaip atlikti

Atsistokite taip, kad kojos būtų plačiau nei pečių juosta, sulenkite kelius, delnais įsiremkite į šlaunis, rankos tiesios, stuburas ilgas, pilvas pradinėje padėtyje atpalaiduotas. Giliai įkvėpkite ir pažiūrėkite aukštyn, iškvėpdami susigūžkite įtraukdami tuščią pilvą, diafragmą kelkite į viršų. Tokioje padėtyje kvėpavimą sulaikykite ir užrakinkite – taip veiksite energinį kūną. Jeigu galite, atlikite greitus pumpuojančius pilvo judesius, išpūsdami pilvą ir įtraukdami. Kai jausite, kad gana, įkvėpkite! Kartokite 3–5 .


Agni sara, kvėpavimas nerekomenduojamas pirmomis menstruacijų dienomis, esant nėštumui. Atsargumo reikėtų sergantiems hipertonija.  


Visą straipsnį apie įvairias kvėpavimo technikas ir jų poveikį skaitykitežurnale JOGA IR AJURVEDA (2019 NR. 2)

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: