Moterims, kurios trokšta spinduliuoti moteriškumu, vedų žinovai turi daugybę rekomendacijų. Kai kurios iš jų gali atrodyti senamadiškos ar netgi nepriimtinos. Tačiau tos, kurios sąmoningai suvokia ar intuityviai jaučia, kaip cirkuliuoja šio pasaulio energijos, supras, kas iš tikrų sakoma vedose ir išmintingai pritaikys šiuolaikiškame savo gyvenime. Taigi...
1. Pirmiausia, tinkamai susidėliokite prioritetus ir atsijokite, kas gyvenime tikrai svarbu. Vedų išminčiai, teigia, kad svarbiausia moters misija šiame gyvenime – palaikyti harmoniją ir kaupti energiją. Šia energija moteris „maitina“ savo vyrą, vaikus, spinduliuoja ją visai aplinkai. Jei moteris energijos nekaupia arba sukauptą skiria vien tik karjerai, aukštesniam statusui pasiekti, vadinasi, ji neatlieka savo moteriškos misijos ir negali nei pati patirti gyvenimo pilnatvę, nei suteikti laimės kitiems.
2. Išmokite pajusti tikrą ir nuoširdžią meilę sau, priimkite save kaip moterį. Būkite sau jautri, puoselėkite vidinį ir išorinį grožį, švarą, džiugesnį, tyrumą. Moteris, kuri moka tinkamai mylėti ir puoselėti save, prasiskleidžia kaip gėlė, ima spinduliuoti ta subtilia moteriškąja energija, šalia kurios atsiskleidžia ir kiekvieno vyro vyriškumas. Mylėti save - nereiškia tapti egoistiška. Visi tie maži moteriški ritualai ir malonumai, kaip antai apsilankymas masažo salone, atviri pašnekesiai su draugėmis, su pasimėgavimu išgertas puodelis arbatos, pasivaikščiojimas gamtoje, pagulėjimas kvapnioje vonioje su knyga rankose ir pan. nuostabiai padeda kaupti energiją. Taigi tik save mylinti ir puoselėjanti moteris gali šią energiją ir iš jos išplaukiančią meilę bei šilumą auginti ir duoti kitiems. Kitaip tariant, tokia yra moteriško prado esmė – pirmiausia energiją sugerti į save tam, kad paskui galėtų ją auginti ir atiduoti aplinkai.
3. Gyvenkite įdomų gyvenimą, plėskite akiratį, suvokite ko norite, ką jaučiate. Kuo moters asmenybė turtingesnė dvasiškai, intelektualiai, socialiai, tuo labiau ji gali įkvėpti ir kitus, ypač savo vyrą. Pagal savo prigimtį moteris yra visa ko įkvėpėja, na, vyro prigimtis – aktyviai veikti, realizuoti, materializuoti. Daugybę šio teiginio pavyzdžių galime rasti garsių kūrėjų, politikų, valdovų biografijose. Šalia daugelio jų stovėjo jų mūzos – mylimos moterys, be kurių tie vyrai niekaip nebūtų nuveikę tų didžių darbų. Beje, kiekviena moteris turėtų suprasti, kad į savo galią įkvėpti reikia žiūrėti labai atsakingai. Ši galia gali būti ne tik kurianti, bet ir griaunanti.
4. Skirkite laiko mėgstamai veiklai, kūrybai. Niekas taip nenaikina moteriškos energijos kaip nemėgstamas darbas ir apatiškas, tingus gyvenimas. Kad moteriška energija skleistųsi ir spinduliuotų, moteriai būtina turėti užsiėmimų, gaivinančių jos dvasią ir teikiančio emocinį pasitenkinimą, skatinančių kurti. Tiesa, aktyvi kūryba, pagal senųjų kultūrų filosofiją labiau priskirtina vyriškąjam pradui. Tačiau iš tiesų, ji labai svarbi ir reikalinga abiem lytims - tik pasireiškia savaip. Vyriška kūryba paprastai esti konkreti, turinti aiškią materialią išraišką: statyti, konstruoti, projektuoti ir pan. Moters kūrimo procesas siekia kur kas subtilesnius lygmenis – ne tik materialius. Tarkim, įsivaizduokime, kad pora nutarė įsikurti sau namus. Vyriška energija bus orientuota į paties namo statymą. Tačiau vyro suręstas stogas virš galvos dar nebus parengtas gyventi, kol jo nepalytės moteriška energija. Moters misija iš tam tikrų matomų ir nematomų detalių šiame name sukurti estetinį vaizdą, jaukumą, šilumą, dvasinį komfortą, džiaugsmą čia gyventi. Netgi mažiausia smulkmena atlikta pasitelkus tikrą moterišką meilę ir šilumą suspindi visai kitaip. Tai žodžiais nenupasakojama, bet visada pajuntama.
5. Rinkitės tinkamas aktyvias veiklas. Dailus kūnas, grakšti laikysena, „minkšti“, gracingi judesiai – neatsiejama moteriškumo dalis, kuri traukė ir žavėjo visų laikų ir visų kultūrų vyrus. Puoselėti kūno grožį ir sveikatą svarbu. Tačiau toms, kurios nenori prarasti savo moteriškų galių, žinovai pataria atidžiai rinktis aktyvias veiklas. Dailiosios lyties atstovėms nerekomenduojamos sporto šakos, kurios reikalauja grubios jėgos, agresijos, skatina varžytis, konkuruoti. Tokios sporto šakos didina vyrišką energiją. Na, o moteriškajai energijai stiprinti tinkamesni ramūs užsiėmimai, kurie kuria harmoniją, atsipalaidavimą, dvasinį pasitenkinimą, taip pat lavina judesių plastiką bei kūno lankstumą. Puikiai tinka joga, pilatesas, tai či, sąmoningojo kvėpavimo pratimai, įvairūs šokiai (ypač pilvo) ir pan. Moteriškai prigimčiai labai svarbu ir muzikavimas, dainavimas, meditacija.
6. Būkite atidžios drabužiams. Vedų tyrinėtojai sako, kad moterišką energiją slopina ir netinkama apranga, ypač kelnių dėvėjimas. Pasak garsaus rusų gydytojo bei vedų žinovo Olego Torsunovo, kelnėms tenka išties nemaža dalis kaltės dėl to, kad moterys negali kaupti energijos iš joms tokios svarbios motinos Žemės, ir būtent dėl to jaučiasi pavargusios, praradusios gyvenimo džiaugsmą ir moterišką žavesį. Taigi jei norite atsigauti, pasipuoškite laisvai krintančiu sijonu. Aišku, šiuolaikinei emancipuotai moteriai patarimas vengti kelnių gali pasirodyti gana senamadiškas, bet pamėginkite, bent kokį mėnesį dėvėti vien tik ilgus, judesių nevaržančius ir vėjyje žaismingai plevėsuojančius sijonus. Paanalizuokite savo pojūčius.
7. Puoselėkite plaukus. Indų kultūroje ypatingą dėmesį moterys skiria plaukams. Jiems puoselėti šioje šalyje sukurta šimtai grožio receptų, ajurvedinių priemonių. Ilgi, vešlūs, šilkiniai, į kasą supinti plaukai laikomi moteriškumo simboliu. Ir tai vertinama ne tik indų, bet ir daugelyje kitų senųjų kultūrų, mūsų baltiškoje taip pat. Kodėl plaukams suteikiamas toks išskirtinis dėmesys? Todėl kad nuo seno žinoma, jog plaukuose saugoma energija. Užtat vedų išminčiai, moterims plaukus rekomenduodavo kirpti kuo rečiau - kuo ilgesni plaukai, tuo didesnis energetinis potencialas. Trumpiausiu tinkamu plaukų ilgiu buvo laikomas kirpimas iki širdies šakros lygio (maždaug iki menčių vidurio). Buvo manoma, kad trumpesni nei šio ilgio plaukai nepajėgia tinkamai harmonizuoti šios čakros ir moteriai tampa sunkiau skleisti meilę – ji tampa nešaltesnė, ne tokia jautri.
8. Mylėkite savo pilvą. Kodėl būtent pilvą? Todėl, kad jame, (o konkrečiai, žemiau bambos, ten kur gimda), pasak senųjų Rytų filosofijų, kaupiami pagrindiniai moteriškos energijos ištekliai. Sakoma, jog norint, kad šioji energija tekėtų laisvai ir būtų sėkmingai kaupiama, moters pilvas turi būti minkštas ir šiek tiek apvalus (toks pilvas neturi nieko bendra su nutukimu, jį gali turėti ir visiškai lieknos moterys). Ir, svarbiausia, moteris turi mylėti savo pilvą, juo didžiuotis ir maksimaliai atpalaiduoti. Tačiau, kaip žinia, gyvename laikais, kai merginos ir moterys svajoja apie plokštut plokštutėlį pilvuką, su gerai ištreniruotais raumenimis. Kai kurios netgi dėvi specialius apatinius ar korsetus, kad ši kūno dalis būtų visiškai plokščia. Net ir mergaites kai kurios mamos moko: „Įtrauk pilvą, pasitempk.“, nė neįtardamos, kad būtent taip pradedamas slopinti moteriškumas. Kai pilvas suvaržomas, jame kyla įtampa, susidaro tam tikri energiniai blokai ir moteriškos energijos tėkmė sutrinka. Dėl to nukenčia ne tik moteriškumas, bet gali kilti ir įvairiausių fizinių bei emocinių negalavimų, kaupiasi baimės. Atpalaiduoti pilvą ir išlaisvinti jo energiją padeda švelnus šios srities masažas, pilvo šokiai, kvėpavimo ir įvairios kitokios giliai atsipalaiduojančios technikos.
9. Mėgaukitės aromatais. Nuo seno poetiškai nusiteikę džentelmenai sakydavo, kad tikra moteris turi kvepėti kaip gėlė. Iš tiesų aromatai pačiai moteriai suteikia jėgų, o aplinkiniams malonumo. Kvapas apie moterį sako daugiau nei žodžiai. Vyrai pajutę mylimosios kūno aromatą, ištirpsta, nurimsta, atsipalaiduoja, o vaikai mamos drabužių dvelksmą neretai atmintyje išsaugo visą gyvenimą. Aišku, dabar yra sukurta nesuskaičiuojama gausybė sintetinių kvepalų, kurie gali suteikti bet kokį trokštamą aromatą. Tačiau dažnai šie kvepalai (ypač jei kvepinamasi nesaikingai) būna pernelyg agresyvūs, rėksmingi ir svetimi tikram moteriškumui. Pasak vedų žinovų, nuostabiausia, kai moteris kvepia natūralia švara ir vos juntamais natūralių augalų (ypač gėlių) aromatais. Štai dėl ko verta susidomėti aromaterapija. Tai ne tik be galo įdomi sritis, bet ji dargi gali nuostabiai pabrėžti moteriškumą ir suteikti energijos.
10. Pajuskite ryšį su augalais. Kartą vienas lektorius per paskaitą apie moteriškumą pastebėjo, kad apie moters moteriškos energijos lygį nemažai pasako jos namų augalai. Tereikia pastebėti, ar jie gražiai veši ir yra vos gyvi. Augalai jautriai reaguoja į moterišką energiją, nes yra gamtos apdovanoti panašia misija - kurti grožį, harmoniją ir jaukumą. Beje, augalai glaudžiai komunikuoja su žeme ir padeda moteriai pasikrauti jos energija. Kai aplink moterį pražysta gėlės, drauge pražysta ir jos moteriškumas. Taigi prižiūrėti, puoselėti augalus – kur kas daugiau nei paprasta buitinė veikla. Tai indėlis į moteriškumo bei harmonijos gausinimą.
Visą straipsnį skaitykite žurnale JOGA IR AJURVEDA (2019 m. NR. 2)