Praktikuojame

7 veiksmingi būdai suvaldyti pyktį

Nuotrauka: © pixabay

Pataria jogos mokytoja Dalia Mira Vengrytė.

Būtų nuostabu išmokti pyktį vos užgimusį atpažinti ir išsklaidyti, neleisti augti ir įgyti griaunamosios galios. Bet jei jau taip atsitiko, svarbiausia neleisti jo energijai užsistovėti, pasilikti kūne. Antraip ji taps tarsi uždelsto veikimo bomba, lėtai griaunanti iš vidaus ir pasireiškianti per įvairias lėtines ligas: širdies ir kraujagyslių sutrikimus, kepenų negalavimus, tulžies pūslės akmenis, skrandžio opas, rėmenį, virškinimo nesklandumus, depresiją ir pan. Arba taps sprogdinančia jėga ir apie save praneš per infarktą ar insultą.

1.     Užplūdus pykčiui, nesileiskite jo visiškai užvaldomi, bet pasistenkite kuo greičiau atgauti pusiausvyrą.  Pirmoji pagalba – kvėpavimas. Sureguliavus kvėpavimą, truputį nurimus, nuslūgus pirmąjai bangai, jau galima šią energiją kūne valdyti, nukreipti tinkama linkme, padėti jai išsisklaidyti. Ypač veiksminga kvėpavimo praktika - Bhramari pranajama (juodoji dūzgianti kamanė) arba vėsinantis kvėpavimas Sitali pranajama.

2.     Liūto asana pykčio energiją išlaisvina per riaumojimo, kriokimo garsą.

3.     Veiksminga juoko joga arba tiesiog juoko imitacija, kuri galiausiai užkrečia, virsta tikru juoku ir nuostabiai atpalaiduoja. Labai gerai veikia ir knarkimo bei žiovulio imitacija.

4.     Vaduotis nuo pykčio puikiai padės viso kūno plekšnojimas, šokinėjimas, trypimas, vibruojantys judesiai. Taip pat rankų, kojų, galvos kratymas, purtymas. Galima tai daryti su muzika. Pradėkite intensyviau ir po to pamažu tempą lėtinkite.

5.     Nepaprastai naudinga Nidra joga, sąmoningas kvėpavimas, sąmoningas atsipalaidavimas, savistaba.

6.     Nuleisti garą” padeda ir fizinis aktyvumas. Išeikite pasivaikščioti gamtoje, galite pabėgioti, pašokti, atlikti tam tikras jogos praktikas ar kokį nors nesudėtingą fizinį darbą.

7.     Atsikvošėti nuo pykčio bei įniršio padeda vėsus vanduo. Neskubėdami išgurkšnokite 1-2 stiklines.  


Patiko straipsnis? Pasidalinkite: