Praktikuojame Sveikatinamės

Deepako Chopros meditacija

Nuotrauka: © pixabay.com

Indų kilmės amerikietis endokrinologas, pasitelkęs moderniąją mediciną ir senovinę indų ajurvedą sako, kad daugybę negalavimų galime išsigydyti patys. Jis siūlo vizualizaciją, kuri suaktyvina kraujotaką ir pakelia vidaus organų temperatūrą. Fiziniame lygmenyje taip atgaivinami ir sustiprinami audiniai. Sąmonės plotmėje šitaip galime paskatinti ląsteles sveikti.

- Patogiai atsisėskite ir užsimerkite, pasėdėkite visiškoje tyloje ir ramybėje. Tada sutelkite dėmesį į širdį. Kvėpuokite ramiai ir tolygiai, kaskart vis labiau atsipalaiduodami ir nuvydami mintis.

- Kreipdamiesi į tai, ką laikote aukščiausia jėga, kelias minutes kartokite „Teesie Tavo valia“, stengdamiesi nuraminti mintis ir atpalaiduoti įtampas kūne, iškvėpdami jas kaip tamsius dūmus.

- Sukoncentruokite dėmesį į kvėpavimą ir jį po truputį lėtinkite. Dėmesį vėl perkelkite į širdį,  pereikite prie rankų. Pajuskite pulso tvinksnius delnuose. Skatinkite kraujo tėkmę, raginkite plūsti į rankas.

- Sukaupkite dėmesį ties akimis. Pajuskite pulsaciją akių obuoliuose, kaip priplūdęs kraujas sušildo visą veidą.

- Tada dėmesį perkelkite tai į vieną, tai į kitą kūno dalį, kaskart pajusdami, kaip ima pulsuoti ten suplūdęs kraujas. 

- Baigdami meditaciją, sugrįžkite prie širdies, pajuskite jos plastėjimą. Tada kelias minutes pasekite savo kvėpavimą ir atsimerkite.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: