Praktikuojame

Išlaisvinkite savo gyvybinę energiją!

Šiuolaikinis mokslas tai dar tik atranda, tačiau jogams bei kitų dvasinių praktikų mokytojams nuo seno žinoma, kad mūsų gyvenimo kokybė glaudžiai susijusi su 7 pagrindiniais energiniais centrais arba čakromis.

Sanskrito kalba žodis „čakra“ reiškia „ratą“. Trumpai tariant, čakros – tai ratai, kuriuose kaupiamos gyvybinės jėgos, atsakingos už skirtingas mūsų esybės egzistencijos sritis, tam tikrus kūno organus bei sistemas. Kad energiniai centrai veiktų harmoningai, jie turi sugerti teigiamas ir pašalinti neigiamas vibracijas. Deja, netinkama, sąmoningumo stokojanti gyvensena, negatyvios mintys, emocijos, veiksmai visą šį procesą išderina. Čakrų harmonija sutrikdoma, ima formuotis energiniai blokai. Daugelis žmonių, veikiami šių blokų, nugyvena ištisą gyvenimą, taip ir nesuprasdami, kodėl juos nuolat lydi ligos, prislėgti jausmai, nepasitenkinimas savimi ir kitais. Gyvenimas, regis, prateka pro šalį taip ir nepalietęs visu savo grožiu ir jėga. Žinoma, galima gyventi ir taip. Tradiciškai. Kenčiant. Liejant nepasitenkinimą. Skundžiantis. Juk daug kas taip ir gyvena. Tik ar verta? Galbūt išmintingiau imtis atsakomybės už tai, kokį gyvenimą nugyvensime? Sąmoningai harmonizuodami savo energinius centrus bei padėdami gyvybinei energijai laisvai jais tekėti, galime visa esybe atsiverti gyvenimui ir pradėti mėgautis tuo, kas jame vyksta, tapti visaverčiais jo kūrėjais.

Harmonijos link  
Čakrų harmonizavimą galime palyginti su kopimu į septynaukštį bokštą. Kopiant aukštyn, atsiveria vis didingesni horizontai. Tačiau tai nereiškia, kad turime siekti tik aukštumų. Sėkmingai neįveikę pirmųjų aukštų, nepasieksime aukštesniųjų. Kiekvieno energinio centro harmonija yra vienodai svarbi. Jie visi drauge padeda mums tvirtai jaustis tarp žemės ir dangaus arba, kitaip tariant, rasti balansą tarp materialumo ir dvasingumo. Žemesnieji centrai suteikia saugumą, materialinę gerovę, sveikatą, emocinę pusiausvyrą, aukštesnieji padeda prisiliesti prie visatos pulso, pajusti Dievo buvimą, visa apimančią meilę. 
Būdų, kaip atkurti energinių centrų harmoniją yra pačių įvairiausių. Ypač veiksminga taikyti kelias terapijas, paliečiančias mūsų esybę skirtingais aspektais. Būtent dėl to keturi „Mind Lounge harmonijos akademijos“ mokytojai, patyrę savo sričių žinovai, susibūrė bendram projektui ir sukūrė unikalų terapinį kompleksą, kuris harmonizuoja energinius centrus per garsą, kvapą, meną, dvasines praktikas. 


Fausta Anulytė, „Kūrybinių tyrinėjimų“ idėjos autorė ir įkūrėja, tapytoja bei menų terapijos metodų praktikė.

 „Kviečiu siekti vidinės harmonijos per meno terapiją. Vedu patyriminius „Kūrybinių tyrinėjimų“ užsiėmimus, skirtus savęs pažinimui, savityrai. Meninės raiškos priemonės leidžia plačiai patyrinėti įvairias gyvenimo temas, situacijas, emocijas, kurių nesugebame įvardinti arba apie kurias dažnai nedrįstame kalbėti garsiai. Kūrybiniame procese galime jas saugiai išreikšti per simbolius, spalvas, formas. Intuityviai kurdami atsipalaiduojame, pasineriame į savo savasties gelmes, kuriose slypi vidiniai rezervai, potencialas. Kūrybinė veikla pažadina gyvybinę energiją, padeda įveikti pasyvumą, skatina pasitikėjimą savimi. 
Mano vedami užsiėmimai yra patyriminiai. Svarbiausia pats procesas bei patyrimas, dėl to nereikalingi specialūs talentai ar meniniai gebėjimai. Vadovaujantis meno terapijos metodais, svarbiausia yra savistaba. Tai tarsi diagnostika, padedanti atrasti ir suvokti, kurios gyvenimo sritys išsibalansavusios, kur slypi vidiniai trikdžiai, blokai, baimės, kaip visa tai daro įtaką būsenoms, poelgiams. Tyrinėjant atskiras temas, susijusias su čakromis, per kūrybinį procesą galima atrasti suvaržytas, užspaustas emocijas, paslėptą potencialą, nepatenkintus poreikius, troškimus. Norėdami gyventi kokybišką, visavertį gyvenimą, pirmiausia turime suvokti, kur stringame, kas trukdo, tik tada galėsime pradėti keistis. Tad per „Kūrybinių tyrinėjimų“ užsiėmimus, pasitelkiant dailės, rašymo, judesio terapijos metodus, taip pat meditacijas, muziką, giliai atsipalaiduojama, išlaisvinamas kūrybiškumas, nubunda intuicija, sąmoningai pajuntamas kūnas. Iš viso to palaipsniui gimsta harmonija ir pilnatvė.“ 

Toma Vyšniauskienė, botaninių kvapų tyrinėtoja, projekto „In Sensa“ kūrėja.
„Kviečiu išmėginti natūralių botaninių kvapų terapiją, aromaterapiją, psichoaromaterapiją. Pasitelkiant kvapus subalansuoti energiją energiniuose centruose, transformuoti neigiamas emocijas į teigiamas, nurimti, atsipalaiduoti, įsižeminti. Eteriniai aliejai, CO 2 ekstraktai, absoliutai yra lakiosios medžiagos ir įkvėpti jie veikia emocinę ir fizinę būseną, suteikia pozityvumo. 
Mano vedamų užsiėmimų tikslas – padėti dalyviams į kvapą pažvelgti iš kiek kitokios perspektyvos, parodyti, kaip pasitelkę kvapus galime keisti savo būsenas ir tuo pačiu harmonizuoti energijos tėkmę čakrose. Tarkim, pirmoji čakra atsakinga už pamatinius mūsų poreikius ir už tai, kas kyla, kai ją sukausto blokai (tai baimė, nerimas, nesaugumas). Dalyviams pateikiu kvapų paletę, skirtą harmonizuoti šiai čakrai. Tai kvapai, kurie padeda nurimti, susibalansuoti, įgyti stabilumo, nuteikia materialinei gausai, pilnatvei. Tyrinėdami šią paletę žmonės patiria intymesnę pažintį su kiekvienu kvapu, stebi, kokį pojūtį jis sukelia, kaip keičia emocinę būseną, kokį poveikį daro kūnui ir pan. Pasiūlau kvapus aprašyti, atsirinkti tuos, kurie sukelia intensyvesnių pojūčių. Taip pat pasitelkiu sensorinę meditaciją, parenku tam tikrą muziką. Visa tai papildo, suintensyvina kvapų poveikį. Taip keliaujame per kvapų pasaulį, vieną po kitos paliesdami visas 7 čakras ir jas harmonizuodami. Užsiėmimai yra patyriminiai, sensoriniai. Pažindindamiesi su skirtingais kvapais paliečiame jų botaninę prigimtį, nagrinėjame reikšmę.“ 

Vytenis Sinkevičius, kinų vaizdinių medicinos terapeutas, čigongo ir tai či instruktorius, Uraninės astrologijos praktikas, fengšui paveikslų kūrėjas.
„Pagrindinis mano tikslas – identifikuoti ir išsklaidyti energinius blokus. Kad gyvybinė energija nevaržomai judėtų energiniais centrais ir padėtų žmogui gyventi visomis prasmėmis visavertį gyvenimą. Per užsiėmimus naudoju bazinius kinų vaizdinių medicinos terapinius metodus, čigongo, tai či energines praktikas. Remiuosi Meistro Siu Mintano mokykla. Energinių centrų būklę diagnozuojame švytuokle. „Skenuojame“ iš priekio ir iš nugaros. Nugaros pusėje yra tai, kas atėjo iš praeities, o priekyje tai, kas yra dabar. Jei kažkurioje čakroje stringa energija, kyla negalavimų ir tam tikrose organizmo srityse. Pirma čakra susijusi su žarnynu, virškinimu, antra – su seksualinėmis problemomis, trečia – su kepenimis, blužnimi. Ketvirta – su tėvų, vaikų santykiais, meilės reikalais, nuoskaudomis. Penkta – su žema saviverte, bendravimo, saviraiškos problemomis, šešta – su akimis, klausa, smegenų veikla, mąstymo ypatumais. Septinta –  su aukštesniuoju pasauliu, dvasingumu. Čakros itin glaudžiai susijusios su endokrinine sistema, kiekviena iš jų atstovauja tam tikrai liaukai. Daugelis šiuolaikinių žmonių, ypač moterų, kenčia dėl hormonų disbalanso. Svorio augimas, sumažėjęs libido, greitas nuovargis, bloga nuotaika, nemiga, padidėjęs prakaitavimas, virškinimo sutrikimai, noras valgyti saldžiai, plaukų slinkimas – visi šie požymiai labai dažnai byloja apie hormonų sutrikimus. Harmonizuodami čakras, galime subalansuoti ir hormonų pusiausvyrą. 
Taigi per užsiėmimus išsiaiškiname, kur slypi blokai ir imamės darbo, kad nuo jų išsivaduotume. Kiekvienai čakrai pateikiu tam tikras metodikas, afirmacijas, vizualizacijas. Jas pasitelkęs žmogus tampa pajėgus iš šių blokų išsilaisvinti ir realizuoti savo gyvenimo misiją. Šalia šių metodikų papildomai dar taikau itin veiksmingą astrologijos sistemą (pagal V. Babajevo metodą), remiuosi teosofijos, budizmo, daoizmo principais. Visa tai dalyviams padeda dar geriau pažinti save ir gauti atsakymus į klausimus: iš kur aš esu? kas aš esu? kur einu?“

Raimondas Binkauskas, garso terapijos specialistas, mokytojas, gongo meistras. 
„Iš pirmo žvilgsnio pats gyvenimo būdas darnoje, meilėje, ramybėje, turėtų būti pakankamas žmogui, siekiančiam būti sveikam ir laimingam. Tačiau kaip susitepame rūbus, kūną, taip išderiname ir jausmus, mintis, savivoką. Kaip atsistatyti? Yra daug būdų papildančių vienas kitą. Malda, meditacija, kvėpavimo pratimai, sportas, pasivaikščiojimai, mylima veikla, darbas, pokalbiai ir t.t. 
Aš žmogui padedu siekti harmonijos per garsą. Gongų garsuose ilsimės kūnu, protu ir visa savo esybe. Garsai persmelkia kiekvieną ląstelę. Susibalansuoja emocijos, išsigrynina vertybės, ateina atleidimo pojūtis. Pats žmogus sau padeda pasinerdamas į šį garsų vandenyną. 
Seminaro metu detaliau gilinamės į tam tikras temas, suvokiame savo emocijų, minčių, inertiško veikimo priežastis. Atrandame atsipalaidavimo galimybes pratimais, balsu, klausydamiesi giliai paliečiančių garsų - tarsi atkurdami save iš naujo. Jaučiamės pailsėję, kupini energijos, aiškiau matome savo situacijas ir ramiai jas sprendžiame. Garsų erdvėje savaime vyksta tas pokytis, kokio žmogus širdies gilumoje sau trokšta.“ 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: