Faktas: be pykčio būtis taikesnė ir jaukesnė, o sveikata geresnė. Sertifikuotos hormonų terapijos jogos mokytojos Aušros Žemaitės rekomenduojamos, reguliariai daromos asanos, kurios padės iškrapštyti užslėptą pyktį – nepaprastai efektingos. Tuo įsitikino daugybė mūsų skaitytojų ir draugų. Taigi praktikuojame, ne(si)pykstame ir draugiškai šypsomės pavasariui.
1. Lenkimasis į priekį su garsu HA
Sėdime tiesiu stuburu. Kojos sukryžiuotos. Jei taip sunku, atsisėskite ant pagalvėlės, po keliais pasidėkite sulankstytus pledukus. Su įkvėpimu tieskime stuburą, atverkime krūtinę, iškvėpdami su garsu HA lenkimės į priekį. Vis ilgindami iškvėpimą ir su garsu HA švelniai paleisdami dienos įtampas ir rūpesčius, judėkime lėtai, įsiklausydami į viso kūno pojūčius. Kartokite tiek kartų, kiek norisi.
Dėmesio! Jei skauda apatinę nugaros dalį, sėdėkite tiesiu stuburu ir nesilenkite į priekį.
2.1 - 2.2 Liūto riaumojimas
Likite sėdėti ant kilimėlio ar kėdės, suspauskite kumščius ir „įstatykite“ juos žemiau šonkaulių lanko. Lėtai su įkvėpimu rieskitės į kamuolį įtempdami visą kūną. Iškvėpdami ištieskite rankas kuo plačiau, iškiškite liežuvį, atverkite burną ir su garsu HA suriaumokite kaip liūtas. Kartokite 5–7 kartus.
3. Pykčio kumščiai
Suformuokite kumštį taip, kad nykščiai liestų mažojo pirštelio pagalvėles. Jei nepavyksta, sugniaužkite kumščius jums įprastu būdu. Lūpomis suformuokite O raidę, dinamiškai ir gana stipriai įkvėpkite ir iškvėpkite. Palaikykite ritmą. Rankas, sugniaužtas į kumščius, sukite dideliais ratais, tarsi norėtumėte išvaikyti spiečius uodų. Pratimą darykite 15–30 sek.
Dėmesio! Pratimas netinka, jei skauda galvą, pečių sąnarius, kamuoja padidėjęs kraujospūdis.
4.1 - 4.2 Malkų kapojimas sėdint
Sėdėdami tiesiu stuburu atverkite klubo sąnarius, pėdas suglauskite, šiek tiek pastumkite į priekį. Sunerkite rankas. Ikvėpdami kelkite jas į viršų, kelius artinkite vieną prie kito, o iškvėpdami rankas ir kelius energingai leiskite žemyn. Pratimą atlikite dinamiškai. Trukmė 30 sek.
Dėmesio! Pratimą atlikite labai lėtai arba praleiskite, jei skauda galvą, yra padidėjęs kraujospūdis, skauda pečių, klubų sąnarius.
5.1 - 5.2 Šaulys
Tvirtai atsistokite, pėdos tarsi įauga į žemę. Kairę koją tieskite į priekį, dešinę – atgal, klubus nukreipkite į priekį. Ištieskite kairę ranką pakeltu delnu. Įkvėpdami plačiai užsimokite ir brėžkite dešine ranka didelį ratą, o su iškvėpimu ir garsu HA lenkite kairį kelį ir abiem rankomis stumkite nematomą sieną. Tai turi būti aktyvūs ir dinamiški judesiai. Juos kartokite 5–10 kartų ir keiskite puses. Po šio aktyvaus pratimo būtina pasipurtyti, kad kūnas atsipalaiduotų judėdamas taip, kaip pats nori.
Dėmesio! Šio pratimo nedarykite, jei skauda galvą, kelių, pečių sąnarius ar jums padidėjęs kraujospūdis.
6. Persukto stuburo padėtis
Kojas ištieskite ant kilimėlio. Stuburas tiesus. Sulenkite kairę koją ir perkelkite ją per ištiestą dešiniąją. Dešinę ranką padėkite ant kairės šlaunies, kairį delną atremkite į kilimėlį, jausdami, kaip sukasi stuburas. Tik nepersistenkite, švelniai pasinerdami į savo kūno pojūčius ramiai pakvėpuokite 5 kartus ir pakeiskite puses.
Dėmesio! Praleiskite šį pratimą, jei turite stuburo išvaržų, skauda pečių juostą, klubo sąnarius.
7.1 - 7.2 Malkų kapojimas stovint
Kojos plačiai. Jauskite, kaip pėdos tvirtai sukibusios su žeme. Įsivaizduokite, kad rankose turite kirvį (jei šis vaizdinys jums nepriimtinas, susikurkite savo), su įkvėpimu užsimokite, keldami rankas į viršų, o iškvėpdami su garsu HA lenkitės į priekį, tarsi norėtumėte perskelti malką. Kartokite 5–7 kartus.
Dėmesio! Praleiskite šį pratimą, jei turite stuburo išvaržų, jums padidėjęs kraujospūdis, skauda pečių sąnarius.
8. Nusiraminimo fazė
Po praktikos nedarykite staigių judesių, nuraminkite kvėpavimą ir lėtai atsisėskite stengdamiesi išlaikyti tiesų stuburą. Keletą minučių sąmoningai stebėkite savo kvėpavimą. Su įkvėpimu jauskite, kaip šnerves kutena įkvepiamas oras. Įsivaizduokite, kad įtraukiate oro upes ir jos teka iki „trečiosios akies“ / hipofizės taško, o iškvepiant šiltas oras išteka. Stebėkite, kaip kūnas rimsta ir atsipalaiduoja.