Praktikuojame

OM. Kiekviena pradžia turi pabaigą

Ko gero, pats populiariausias jogos ir daugelio kitų dvasinių tradicijų simbolis, kuris turi daugybę skirtingų vardų ir interpretacijų.

Vediškoje filosofijoje teigiama, jog OM yra pirmasis kada nors ištartas žodis. Galima laikyti, kad šis ženklas yra kitas Kūrėjo, Aukščiausiojo vardas.

Manoma, kad garsas OM atspindi kosmoso skambesį, o jo giedojimas padeda atverti trečiąją akį ir prisijungti prie absoliučios dieviškos visatos jėgos. Tai leidžia mums nuraminti protą, sureguliuoti savo vidų ir sukurti aiškesnę tikrovės viziją, kuri yra už įprasto suvokimo ribų. Todėl neretai šiuo garsu pradedamos jogos ir meditacijos praktikos, o siekiant subalansuoti savo vidų, patirti visa apimančią ramybę ir harmoniją, organizuojamos netgi šio garso giedojimo sesijos, galinčios trukti nuo kelių minučių iki ištisos paros. Jei vienu metu gieda daug žmonių, sukuriama tokia galinga harmonizuojanti jėga, kad ji paveikia viską aplinkui.  

Iš tiesų garsą OM sukuria trys ištęstos raidės AUM. Tai šventosios trejybės ženklas. A dievo Brahmos raidė, suprantama kaip visa ko pradžia (adimatva), U siejama su dievu Višnu ir yra traktuojama kaip plėtra, judėjimas, transformacija (utkarsha). M –  dievų dievo Šivos  raidė ir reiškia sunaikinimą, skilimą (miti). Taip pat tris šio ženklo raides galima suprasti ir kaip moterišką, vyrišką bei giminės neturinčią energiją; praeitį, dabartį ir ateitį, motinos, tėvo ir guru mokymą. Patiko straipsnis? Pasidalinkite: