Praktikuojame

Joga gali būti ir ore!

Nuotrauka: © Camiyoga

Vienintelio tokio oficialiai patentuoto metodo CamíYoga Ore autorė ir CAMÍYOGA studijos įkūrėja Camille Shakti Šemiotaitė,  kviesdama į savo jaukias, švieselėmis mirguliuojančias šiltas erdves Kaune sako: „Oro joga –- pozityvumas, gėris ir taika. Todėl ir erdvės tam norėjosi šviesios.“

 

Industrinėje erdvėje įsikūrusioje studijoje nuo lubų harmoningai, tarsi varvekliai pavasarį, leidžiasi visų čakrų spalvų juostos. Plačios ir saugios, kuriose įsitaisęs pateksi į kitokį būvį. Išsirinkęs sau tinkamos ir reikiamos spalvos juostą, joje pakibęs jautiesi lyg antigravitacinėje būsenoje kosmose, gali patirti palaimingą kūno, proto ir sielos harmoniją.

„Tuo oro joga ir skiriasi nuo įprastos jogos ir pilateso, su kuriuo yra dažnai painiojama – užsiėmimų metu protas, išmuštas iš vėžių dėl nestabilios fizinės padėties, pasimeta ir atsisako kontroliuoti situaciją. Tada nustoji vertinti, planuoti, atsiveria širdis, paaštrėja visi pojūčiai. Oro joga – ypatinga išlaisvinanti patirtis. Dažniau ją praktikuojant, ypač bendruomenėje, atsipalaiduojama, sustiprėja kūnas, emocijos, daugėja pozityvumo, kas stipriai pagerina gyvenimo kokybę, suteikia džiaugsmo.“  Būtent to mums, lietuviams, dabar labai trūksta. Šalyje atlikti gyventojų psichologinės gerovės tyrimai rodo, kad 67 proc. suaugusiųjų jaučia nuovargį ir energijos stoką, 62 proc. yra nelaimingi ir nepatenkinti savo gyvenimu, 37 proc. mano, kad gyvenimas yra neprasmingas.

 

 „Noriu skleisti gerą žinią“

„Kai reikėjo apsispręsti, ką veiksiu gyvenime, suvokiau, kad būtent joga ir yra didysis mano noras, – sako mokytoja. – Tik reikėjo išsigryninti, kaip tą daryti.“ Po daugybės įvairių ieškojimų, patirčių, kelionių, stovyklų, sutiktų mokytojų, vidinių diskusijų ir jogos kursų tai pavyko. Moteris atrado ne tik oro jogos metodą, bet ir... meilę. O kur meilė, ten ir harmonija. „Matyt, toks buvo Aukščiausiojo planas, programa, kad Pažengusių jogos mokytojų kursuose Indijoje sutikau savasties ieškoti atvykusį (dabar jau drąsiai sakau – savo) žmogų. Iš labai toli“, – jaukiai žarsto prisiminimus Camille, jau susikrovusi lagaminus žiemos kelionei pas sielos partnerį į Naująją Zelandiją. Ten ji svajoja atidaryti panašią studiją. Ar nesunku palaikyti santykius per tokį atstumą? „Nelengva, bet įmanoma“, –  šypsosi ji užtikrintai. Matyt, už tai irgi dėkoti reikėtų jogai, kuri padeda palaikyti puikią nuotaiką. Tiesa, mokytoja pabrėžia, kad nereikėtų tikėtis, jog išmintis ir pokyčiai ateis savaime. Jei norite rezultato, didesnės gyvenimo kokybės, reikia dirbti. Ne sunkiai arti, pasidavus visuomenės primestoms taisyklėms, bet švelniai, pamažu, nekovojant, nuosekliai ir įdedant tiek pastangų, kiek reikia, ir vis plečiant žinių bagažą. „Žinių ir pastangų reikia net ruošiantis kasdieniam užsiėmimui. Visada  pagalvoju, kokią  žinią tą dieną skleisiu. Stengiuosi dalintis savo atradimais ir žiniomis su lankytojais, noriu kad jie pasitikėtų manimi, kad joga būtų patraukli, pritaikyta šiandienos ritmui, kuo mažiau komplikuota draudimais, keliančiais įtampą, kurios juk ir ateiname atsikratyti. Tylos stovyklos, ankstyvas kėlimasis retrituose, draudimai naudotis telefonais ir pan. primeta žmogui tam tikrą nuostatą, bet nežinia, ar jam tikrai to reikia. Jokie draudimai nepadės, jei nebūsite nusiteikę dirbti patys su savimi. Nepadės ir jokie mokytojai, madingos kelių dienų vadinamosios pastiprinimo („boostinimo“) paskaitos, jei nebūsite tam pasiruošę. Todėl kalbu tik tai, ką esu patyrusi, kas pasiekia širdį. Nesistengiu būti guru, nespaudžiu – kam reikia informacijos, ją gauna, kas nori tik mankštos be jokių filosofijų – taip pat“, – pasakoja mokytoja. Regis, mokiniai tai vertina – Camille turi ištikimą palaikymo komandą jau nuo pirmųjų veiklos studijoje dienų. „Tokia bendrystė tikrai ne mano vienos nuopelnas – tai visų mūsų augimas, dvasinė praktika, dabar jau mieloje akiai ir sielai erdvėje – kai studiją vizualizavau, kaip, beje, ir užsiėmimus, kaip ir kur juos vesiu, tai viskas ir išsipildė. Ačiū už tai ir tėčiui, mamai, broliui, kurių pagalba ir palaikymas buvo labai reikalingas.“

 

Kaip vyksta užsiėmimas

Tai tarsi kelias. Grįžimas į savo tikrąją širdį. Pasakojimas, kuriame ir gimsti, ir augi. Embriono pozoje įsitaisęs elastinėje jogos juostoje, tarsi mamos įsčiose nukeliauji į savo pradžią. Tada atsiveria visatos paslaptys. Tereikia užsimerkti, klausyti mokytojos, leistis į savąją istoriją, atsiduoti tėkmei ir viskas, kas turi įvykti, įvyks. „Mano vedamas užsiėmimas pradedamas sėdimoje pozicijoje ore – taip suvirpinama pasąmonė. Dėl emocijų antplūdžio neretai kai kas pravirksta. Tada iš mažo daigelio pradeda augti didelis medis. Atsiveria vidinis galimybių pasaulis. Visomis spalvomis skleidžiasi asmenybė, vyksta jos transformacijos. Užsiėmimas baigiamas šavasana ore – kokone – ir atpalaiduojančiu mini masažu, o tada jau ant žemės, bet jau viską vertinant kitaip nei prieš praktiką – gerokai paprasčiau, sąmoningiau, taikiau, su kitokiomis nuostatomis, kas daro gyvenimą Žemėje jaukesnį. „Matau, kad jau po pirmo užsiėmimo žmogus atšyla, medituojant drauge su rūpesčiais nelieka ir įtampos, atsiveria emocijos, tada sveiksta ir fizinis kūnas. Negana to, lankytojai tampa bendraminčiais ir bendražygiais. Dukros atsiveda mamas, mamos – sūnus, šie – tėčius, kuriems ne tas pats, kur gyvena ir kaip gyvena. Tokie ieškotojai nesidrovi atverti širdį, nes joga – ir širdies praktika. Dabar neretai žmonės būna įsikabina dirbtinės sėkmės įvaizdžio, vaikosi karjeros, pinigų... Širdis šiame triukšme lieka vargšės podukros vietoje, pamiršta. Atverdami ją, stiprindami trečią čakrą, atsiveriame pasauliui ir tikrumui, nurimstame. Labai džiaugiuosi, kad ateina ir vyrai, skatinu tai. Primenu, kad senovėje tradicinė joga buvo praktikuojama tik vyrų, o moterys šoko, meditavo.

Galime eiti ir giliau, atsivesti vaikus

Kai jau perkandate oro jogos abėcėlę kaip riešutėlį, galima nerti giliau, išbandyti kad ir Flying OM arba antigravitacinę meditaciją naktį, kuri vyksta pasitelkiant joga nidra metodiką. Kodėl naktį? Camilla sako, kad būtent naktį be jokių trikdžių lengva panerti į vidinį pasaulį. Tamsoje nelieka vertinimų, konkuravimo, kas geriau atliks asaną, tuomet galime labiau susitelkti į save, ieškoti vidinės gerovės.

„Stengiuosi, kad studija taptų holistine. Su lankytojais diskutuojame sveikos gyvensenos klausimais, domimės jogos filosofija. Esu vegetarė, domiuosi mindfulness, zero waste filosofija, bet kitiems savo nuostatų neprimetu. Žinoma, paklausta tikrai patarsiu. Mokytojui svarbu neperspausti nei žiniomis, nei kaina, nei populizmu – turi išlaikyti tvirtą ašį ir stengtis klausyti žmogaus. Gal jis nepasiruošęs sudėtingai praktikai, kurios mokytojas nori mokyti, tad reikia viską daryti pamažėle. Per stipri praktika gali tik pažeisti. Suprasti kūno kalbą padeda ir įgytos masažo žinios. Ką galėčiau patarti žmonėms, norintiems kokybiškiau ir sąmoningiau gyventi? Kuo anksčiau pasiryžti pokyčiams, tuo lengviau. Todėl sąmoningumo pamatus išmintinga kloti nuo mažumės – taip atsirado ir vaikų oro jogos idėja. Žaidybiniai užsėmimai skatina vaikų dėmesio koncentraciją, gydo stuburo iškrypimus, kaklo skausmus, sukeltus netaisyklingo žiūrėjimo į ekranus. Drauge mokomės tapti geresni, dėkingesni, kūrybiškesni ir atjaučiantys. Su vaikais smagu dirbti – jie tokie tyri, neturi išankstinių nuostatų, nėra sukaustyti stereotipų. O kaip noriai jie dalijasi potyriais po užsėmimo, klausia atvirai, be baimės, kad kas pasijuoks: kokia čia čakra, kam ta būtis ir kas ta joga. Matau, kokie nedrąsūs, aštriais, sociumo reikalavimų nuaštrintais kampais jie ateina ir kaip fantastiškai išlaisvėja. Dabar vaikai visai kitokie, nei mūsų laikais, kai be baimės sliuogdavome į medžius. Jie ateina su savo baimėms, drovumu, reikalavimų našta, o tai sveikatos tikrai neprideda.

 

Nuo ieškojimų iki studijos

Kaip atsirado oro jogos studija? „Judesio magija su neribotomis kūno išraiškų galimybėmis ir filosofiniai dalykai mane visada traukė. Joga susidomėjau paauglystėje, ir, deja, ne taip patraukė, nes, mano akimis, ankstesniais laikais jai trūko gylio, kompetentingų mokytojų, viskas apsiribodavo asanomis. Prisijaukiau ją pamažėle, per jau minėtus ieškojimus, kuriuose ir šiuolaikinis šokis, rytietiškos taiči technikos, energiniai dalykai, dinaminės meditacijos. Kokios jos stiprios, kai judesys nesustatytas į rėmus – išlaisvina kūną, mintis ir jausmus. Judesy pranyksta laikas, nesvarbi tampa vieta, neriboja jokios erdvės, nes pats tampi erdve. Tada prabyla siela, ir ji kalba širdies žodžiais. Tokia kalba kalbame ir savo studijoje. Vis primenu, kad joga – tikrai ne fizinės asanos ir kūno lankstumas. Ji iš tiesų turi savo kalbą, gylį, tėkmę. Joga ore – iš daugybės ieškojimų karoliukų suvertas harmoningas vėrinys – unikali mano pačios sukurta sistema su Saulės, Mėnulio pasveikinimais, pratimais ir asanomis. Tai metodas, kuriame joga sujungiama su akrobatika, šokiu, pilatesu ir fizine terapija. Todėl ir poveikis kūnui išskirtinis.“

 

Kuo ypatinga Oro joga

Po Oro ženklu gimusi Camille sako, kad joga ore 360 laipsnių išplečia galimybes. Tai ypatingas laisvumas, kurio nejunti ant kilimėlio. Kosmosas, galimybė atlikti asanas įvairiausiais rakursais, visokeriopas kūrybingumas ir galimybė kiekvienam kurti savo  realybę, savo asmeninę patirtį per žaismingą jauseną. Ši praktika moko pasitikėti savimi, instruktoriumi, o kartu ir jus laikančia juosta. 

 

CAMÍYOGA ORE NAUDA

 

·         Antigravitacinis pojūtis padeda atlikti įvairias sudėtingas praktikas.

·         Stiprėja kūnas, gerėja laikysena, emocinė ir fizinė sveikata. 

·         Ištempiamas visas stuburas ir nugaros raumenys.

·         Atpalaiduojama nugara, sąnariai, nervų sistema.

·         Įveikiamos vidinės baimės, atsipalaiduojama.

·         Stipriai šalinami toksinai.

·         Sąmoningai paleidę įtampą ir atsiribodami nuo įtampą bei liūdesį keliančių minčių, galime sėkmingiau priimti savo kasdienius sprendimus.

·         Padeda įveikti vestibulinio aparato sutrikimus. 

·         Praktikuodami galime visapusiškai augti, tobulėti, stiprėti bei išlikti ramūs ir atlaidūs aplinkai.

 

Plačiau apie CamíYoga Ore  http://www.camijoga.lt/

 

 

 

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: