Sveikatinamės

Regėjimą galite susigrąžinti

© Joga ir ajurveda. 

Netradicinės medicinos atstovai neretai sako, kad akiniai – akių ramentai, kurių ne visada mums reikia. Tiesa, jei matote blogai, užsidėję tinkamus akinius iš karto matysite geriau, bet regėjimas nuo to nepagerės, o ilgai nešiojant akinius netgi  pablogės. Tačiau regėjimą galima susigrąžinti, tereikia šiek tiek pastangų.

 

Pagal ajurvedą, akys yra viena iš pitos došos buveinių, todėl jas nuolatos reikia saugoti nuo perteklinio karščio, kurį sukelia darbas kompiuteriu, TV žiūrėjimas, karšta saulė, dušas, vonia, aštrus maistas. Karščio akyse padaugėja ir su amžiumi, kai išsausėja, parausta ir tampa itin jautri akių gleivinė, todėl ypač senjorai akių sveikata turėtų rūpintis dėmesingiau.

Kas padeda pagal ajurvedą


Pėdų trynimas šiltu sezamų aliejumi. Tarp padų ir akių yra energinis ryšys, todėl, trindami pėdas, tarsi masažuojame ir akis.Akių skalavimas šaltu vandeniu, ypač rytais. Galima ir su trifalos ištrauka – užpilkite šaukštelį miltelių stikline karšto vandens, palaikykite per naktį, perkoškite ir apšlakstykite akis – atlėgs karštis.   Tris kartus per mėnesį galima įlašinti medaus tirpalo į apatinį akies voką – šiek tiek paperštės, bet akys taps švaresnės ir gaivesnės.Jei akys sausos, patartina atlikti ir netra tarpanprocedūrą su lydytu ghi sviestu. Ji subalansuoja akyse vatą ir pitą. Po lašelį kambario temperatūros sviesto atsargiai įlašinkite į abi akis, švelniai pamirksėkite ir nuvalykite servetėle.

 

Veiksmingoji Beitso technika

Netikėdamas, kad akiniai tikrai yra tai, ko mums reikia ir nusivylęs tradiciniais, neretai ir komerciniais nusilpusio regėjimo gydymo būdais, kai regėjimas ne tik nepagerėja, o laikui bėgant tik blogėja, amerikiečių oftalmologas V. Beitsas daugiau nei 35 metus gilinosį į šią problemą. Aiškindamasis, kas lemia regėjimo pokyčius, jis padarė išvadą, kad regėjimo kokybė priklauso nuo tinkamos akių raumenų, kurių yra šeši, veiklos. V. Beitsas teigė, kad toliaregystė, trumparegystė, astigmatizmas ir žvairumas atsiranda dėl to, kad vieni akių raumenys per daug įsitempę, o kiti – per daug atsipalaidavę, ir sukūrė pratimų sistemą, kurie padeda sustiprinti akių raumenis. Jo sukurta pratimų sistema gali padėti atgauti regėjimą.

 

Svarbu žinoti

Palmingą, arba akių atpalaidavimo pratimus, galima ir reikia daryti visiems. Kitus pratimus verta daryti tris kartus per dieną prieš valgį – dažniau jų daryti negalima, nes akys ims skaudėti.Kategoriškai draudžiama daryti pratimus po akių operacijų ir tiems, kurių tinklainė atšokusi – po akių operacijos palaukite mažiausiai pusę metų ir, kai viskas sugis, imkitės akių pratimų.

 

Kaip atlikti pratimus?


Neskubėkite. Pratimus atlikite lėtai, be įtampos ir staigių judesių. Galva turi nejudėti, juda tik akys. Po kiekvieno pratimo pamirksėkite. Akių raumenys – patys švelniausi ir lengviausiai pažeidžiami. Tie, kurių regėjimas daugiau nei minus keturi, pratimus turi atlikti ypač atsargiai, nes jų akių tinklainė labai įtempta ir darant staigius judesius gali atšokti. Prieš pradedant daryti pratimus, verta apsilankyti pas akių gydytoją ir sužinoti, koks jūsų regėjimas, kokia akies tinklainės būklė.

 

Palmingas

Tai svarbiausias pratimas akių raumenims atpalaiduoti, atliekamas be akinių. Kiekvieną kartą, kai pajusite, kad akys pavargo, darykite palmingą. Dirbant kompiuteriu šį pratimą reiktų daryti kas valandą. 
Patrinkite delnus (palm – angl. „delnas“) vieną į kitą kol pajausite šilumą. Tada pirštus suglauskite, o delną truputėlį išgaubkite, lyg ketintumėte į jį įpilti vandens. Vienos rankos pirštus uždenkite kitos rankos pirštais stačiu kampu ir priglauskite tarsi akinius taip, kad pirštai būtų kaktos viduryje, o nosis kyšotų toje vietoje, kur prasideda mažieji pirštai. Akys turi atsidurti delnų duobučių centre, jas užmerkite. Nosies neužspauskite, kad galėtumėte lengvai kvėpuoti. Delnus prispauskite prie akiduobių, kad į akis nepatektų šviesa. Alkūnėmis remkitės į stalą, bet galva neturi būti nuleista, o kaklas ir nugara tiesūs. Nusiraminkite, atsipalaiduokite, galvokite apie malonius dalykus. Iš pradžių kurį laiką užmerktose akyse matysite šviesos dėmeles – tai rodo, kad akys pertemptos. Kad švieselės dingtų, įsivaizduokite ką nors labai juoda, pavyzdžiui, didelę juodą aksominę užuolaidą arba juodą tušą, kuriuo užtepate mirgančias švieseles. Taip būkite kelias minutes, tada užmerktomis akimis lengvai papurtykite galvą, švelniai patrinkite akis. Įkvėpkite, iškvėpkite ir greitai mirksėdami atsimerkite. Kiekvieną kartą, kai pajusite, kad akys pavargo – darykite palmingą. Dirbant kompiuteriu šį pratimą reiktų daryti kas valandą.

 

Pratimai akims

Šiuos pratimus darykite po 3 kartus. Kaip juos atlikti, lengviau įsivaizduoti padės piešinukai. Po kiekvieno pratimo prieš sukdami akis kita kryptimi pamirksėkite. Jei atliekant pratimus nuo neįprasto krūvio ėmė skaudėti akys, padarykite kelių dienų pertrauką.

 

Rodyklės. Pažvelkite į viršų, tada į apačią. Pažiūrėkite į dešinę, į kairę.
Įstrižainė.
 Žiūrėkite į dešinę pusę viršuje, tada į kairę apačioje. Tada atvirkščiai: žiūrėkite į kairę viršuje ir į dešinę apačioje. 
Stačiakampis.
 Akimis 3 kartus pieškite stačiakampį. Pakelkite akis į viršų, pieškite viršutinę kraštinę, po to šoninę, apatinę, kitą šoninę kraštinę. Pamirksėkite. Tada stačiakampį pieškite į kitą pusę (prieš laikrodžio rodyklę). Kartokite 3 kartus, pamirksėkite. 
Ciferblatas. 
Įsivaizduokite didžiulį ciferblatą. Žiūrėkite į jį pagal laikrodžio rodyklę: štai 12  valanda, 3,  6,  9, vėl 12. Taip 3 kartus. Pamirksėkite. Ir į kitą pusę, prieš laikrodžio rodyklę. Kartokite 3 kartus. Pamirksėkite.
Gyvatėlė.
 Pieškite žvilgsniu gyvatėlę nuo uodegos į kairę – aukštyn žemyn. 
Smėlio laikrodis
. Pagal kryptį ir prieš pieškite smėlio laikrodį.


Arti – toli


Tai universalus pratimas, naudingas ir toliaregiams, ir trumparegiams, atliekamas be akinių.Atsistokite prie lango, prie stiklo priklijuokite popierėlį. Žiūrėkite į stiklą (popierėlį), pamirksėkite, žiūrėkite į tolį – į medį, namą. Pamirksėkite, žiūrėkite arti, tada vėl į tolį. Ir neužmirškite vis pamirksėti.

Pratimą atlikite maždaug 20 kartų. 

Saulė akims


Pratimai su saulės ar kitokia šviesa – vieni geriausių regėjimui stiprinti ir atpalaiduoti akių raumenis. Saulėtą dieną tokius pratimus galite daryti 3–4 kartus. Po tokio pratimo būtina atlikti palmingą. Jį reikia daryti tol, kol saulės zuikučiai dings iš akių.
Atsistokite veidu į saulę užmerktomis akimis (žvelgiant į saulę, negalima atsimerkti!). Kojos pečių plotyje, rankos šalia kūno, atpalaiduotos.  Krūtine ir veidu pasisukite į dešinę, saulė lieka kairėje pusėje. Taip pat pasisukite į kairę pusę, saulė lieka dešinėje. Po 20–25 tokių pasisukimų akyse pasirodys 10–12 ryškių saulės zuikučių (saulės šviesa per vokus patenka į akis ir atsiranda ryškūs oranžiniai ar geltoni taškai).

Jei saulės nėra, pratimą galite atlikti su kitu šviesos šaltiniu, pavyzdžiui, žvake. Uždekite žvakę, išjunkite šviesą. Atsisėskite maždaug metro (ar daugiau) atstumu iki žvakės ir mirksėdami pažiūrėkite į ją. Pasukite galvą į kairę kambario sieną, tada į dešinę. Taip sukiokite galvą 15–20 kartų atmerktomis akimis.

Pratimai kraujotakai gerinti

Tokią mankštą darykite ryte ir vakare, daugelį pratimų kartodami po 4–5  kartus. Lenkite galvą link dešinio peties, tada ištiesinkite, kartokite lenkdami link kairio peties. Galvą loškite atgal, lenkite žemyn. 
Pečius pakelkite aukštyn, nuleiskite žemyn. 
Pečius stenkitės suglausti priekyje, po to nugaroje. 
Sukite pečius į priekį, tada atgal. 
Kojos pečių plotyje. Lenkitės į šonus po 4– 5 kartus.
Kojos pečių plotyje, rankos ant liemens. Sukite dubenį 6 kartus į vieną pusę,  6 kartus į kitą.
Pirato akiniai
Tai labai efektyvus ir labai sunkus pratimas, todėl iš pradžių reikia treniruoti akių raumenis paprastais pratimais, išmokti atpalaiduoti juos palmingu ir tik tada imtis pirato akinių.
Reikia dviejų akinių rėmelių be lešių. Vienų akinių rėmeliuose užtamsinkite kairę pusę, kitų – dešinę. Ir vaikščiokite su tokiais vienaakiais akiniais namuose, gamtoje, rašykite, skaitykite, dirbkite kompiuteriu, žiūrėkite televizoriųNe ilgiau kaip 30 minučių.
Kai viena akis turi dirbti už dvi, ji labai apkraunama, bet ir puikiai treniruojama. Po pusvalandžio užsimerkite, nusiimkite akinius, atlikite palmingą. Po to užsidėkite kitos pusės vienaakius akinius, o po pusvalandžio juos nusiimkite, atlikite palmingą ir valandą pabūkite be jokių akinių. Jei yra galimybė, pratimą atlikite 2–3 kartus per dieną.

Naudingi patarimai dirbantiesiems kompiuteriu
Kompiuteriu dirbkite ir televizorių žiūrėkite apšviestame kambaryje. Nepamirškite pamirksėti – taip akis sudrėkinate ir nuvalote.
Kai skaitote ar rašote, šviesa turi kristi iš kairės pusės.
Padidinkite šriftą, padarykite jį spalvotą. Trumparegiai geriau mato raudoną spalvą, o toliaregiai – mėlyną. Jei norite sužinoti, kokia spalva jums tinkamiausia, parašykite ant balto popieriaus lapo žodžių skirtingų spalvų rašikliais. Padėkite popierių ant palangės, minutėlę nusisukite, pamirksėkite ir atsisukę meskite lengvą žvilgsnį į popierių. Tas žodis, kurį pamatysite ryškiau už kitus bus parašytas jums tinkančia spalva.


Skaitykite leidinyje: "Joga ir ajurveda" 

 

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: