Sveikatinamės

Ajurveda pataria, kaip saugotis ligų

Nuotrauka: © pixabay.com

GYVYBINĖ ENERGIJA. Energijos gausite paisydami dienos režimo, valgydami švarų maistą. Stenkitės atsigulti  iki 10 val. vakaro, o kelti s apie 7 val. ryto. Kuo ilgiau vartysitės ryte lovoje, tuo daugiau gerosios energijos neteksite. Gyvybinę energiją didina jogos užsiėmimai, kvėpavimas, ajurvediniai masažai, aktyvi fizinė veikla – su prakaitu iš organizmo išsivalo imunitetą silpninantys toksinai.

PRODUKTAI. Imunitetui gerinti  tinka lydytas sviestas ghi, bičių produktai, citrinos ir riešutai.

DRUSKA. Nosį plaukite Himalajų druskos tirpalu – išvalysite perteklių gleivių, kurios sudaro sąlygas daugintis mikrobams. Gerklę naudinga skalauti  ne tik druska, bet ir vandeniu su ciberžolėmis, pipirais ir imbierų milteliais.

ALIEJUS. Rytą itin naudinga 5 min. burnoje palaikyti  šiek tiek sezamų aliejaus, o tada jį išspjauti  – išvalysite per naktį  susikaupusius nešvarumus. Šiuo aliejumi galima tepti  ir nosies gleivinę – veikia kaip apsauginis barjeras nuo virusų.

KVAPAI. Svogūnų, česnakų, spygliuočių eteriniai aliejai puikiai dezinfekuoja patalpas. Taip pat galite prie lovos laikyti  perpjautą spygliuočio šakele ar prieskonių.

PRIESKONIAI. Nuo virusų saugo imbierai, ciberžolės, gvazdikėliai, cinamonai, pankoliai, ferulos, garstyčios, pankoliai. Naudinga patiekalus skaninti  aštresnių prieskonių mišiniu: lygiomis dalimis sumaišykite maltus juoduosius pipirus, imbierus, gvazdikėlius, cinamonus ir kardamonus. 

ARBATOS. Ligų sezonu gerkite čiobrelių, kmynų, šalavijų, raudonėlių, kiaulpienių, šermukšnių arbatos. Į karštus gėrimus berkite minėtų prieskonių.

ŽOLELĖS. Siaučiant epidemijoms naudinga vartoti  antibakterinį poveikį turinčias žoleles ir prieskonius, kurie neleidžia organizmui rūgštėti , tada nepuola ir ligos. Tinka bazilikai, ramunėlės, čiobreliai, islandinės kerpenos, nasturtės, šalavijai.

VANDUO. Šiltas vanduo rytais puikiai tonizuoja ir valo organizmą. Ajurveda pataria išgerti  8 jo saujas. Arba galite tiesiog stiklinę.  Prieš tai būtina išsivalyti  dantis ir liežuvį.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: