Sveikatinamės

Ajurvedos patarimai, kaip saugotis kvėpavimo takų ligų

Nuotrauka: © pixabay.com

Kai visi aplink šniurkščioja ir čiaudi, verta atidžiau pasirūpinti savo nosimi.

Pagal ajurvedą, itin geras  būdas puoselėti šį svarbų organą (pagrindinį kanalą, per kurį į kūną patenka gyvybės energija prana) - kasdien plauti vandeniu arba, kitaip tariant, atlikti vadinamąją džala neti procedūrą.

Nosies kanalus patartina plauti drungnu sūrstelėjusiu vandeniu (pusę šaukštelio Himalajų ar jūros druskos ištirpinkite stiklinėje vandens). Jogai šiai procedūrai naudoja specialų neti puodelį su snapeliu. Šių puodelių galima įsigyti jogos reikmenų parduotuvėse ar internetu.


Kaip atliekama džala neti 

Galva pasukama į šoną ir palenkiama virš kriauklės. Į viršutinę šnervę įstatomas neti snapelis ir kvėpuojant pro burną į ją pilamas vanduo. Jis turi ištekėti pro apatinę šnervę. Tas pats pakartojama su kita šnerve.  

Kai siaučia ligos, išplovus nosį, profilaktiškai galima ją suvilgyti ajurvedinei nasja procedūrai naudojamu aliejumi. Šio aliejaus galima nusipirkti arba pasiruošti namuose.

Štai vienas iš receptų:

 Į 5 ar 10 ml indelį įpilkite šaltai spausto, geriausiai ekologiško, sezamų aliejaus.

Įlašinkite 3 lašus eukaliptų ir 2 lašus niaouli (penkiagyslių mirtenių) arba arbatmedžio eterinio aliejaus.

Indelį sandariai uždarykite ir pakratykite, kad susimaišytų aliejai.

Kaip namie atliekama nasja procedūra

Būtų puiku, jei tai darytų kitas žmogus, o jūs tuo metu galėtumėte atsipalaiduoti. Pirmiausia pamasažuojama galva, veidas, nosies sparneliai. Tada į kiekvieną nosies angą įlaišinama po du lašus vandens vonelėje šiek tiek pašildyto nasja aliejaus. Toliau tęsiamas masažas: masažuojamos ausys, kaklas, plaštakos.

Greitesnis, bet taip pat veiksmingas variantas: užsilašinti nasja aliejaus ant mažojo piršelio ir švelniai juo išmasažuoti nosies gleivinę.  Prieš tai galima pasimasažuoti veidą, ausis, nosies sparnelius.

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: