Sveikatinamės

Ciberžolė. Vartoti verta!

Nuotrauka: © fotolia

Kaip byloja istorija, ciberžolė Indijoje sukultūrinta dar priešistoriniais laikais. Šioje šalyje iš pradžių šis augalas buvo labiau žinomas kaip geltonas pigmentas, tik vėliau imta pastebėti teigiamą jo poveikį sveikatai.

Vaistams ir maistui vartojami į geltonus miltelius sumaltos ciberžolės šaknys arba šakniastiebiai. Indų gydytojai sako, jog šis augalas gali atstoti visą namų vaistinėlę, nes turi tiek gydomųjų savybių, kad gali išgydyti daugelį ligų.
Kaip sako ajurvedos žinovai, ciberžolė šildo ir valo kraują, šalina iš organizmo toksinus. Ramina bei stiprina psichiką, skaidrina protą, padeda išvengti Alzheimerio ligos. Taip pat ji garsėja kaip veiksmingas natūralus antibiotikas.
Šis augalas ypač vertinamas dėl jame esančios medžiagos kurkumino, kuris, kaip pastebėjo mokslininkai, ne tik ypač teigiamai įtakoja žarnyno mikroflorą, bet ir yra veiksminga profilaktinė priemonė nuo vėžio.

Pasiruoškite!

Auksinis pienas

Pasak ajurvedos žinovų, auksinis pienas ne tik pakelia nuotaiką, atpalaiduoja ir nuramina, jis dargi padeda apsisaugoti nuo mikrobų, valo organizmą, gerina atmintį, slopina įvairius skausmus, yra naudingas sąnariams. Būtų galima vardinti dar daugybė visokių naudų. Bet galbūt verta tiesiog imti ir išbandyti.

Kaip ruošti?

Jums reikės: 1 arbatinio šaukštelio ciberžolių miltelių, 1 stiklinės pieno, 50 ml vandens, 1 arbatinio šaukštelio kokosų aliejaus (arba ghi sviesto), 1 arbatinio šaukštelio medaus.

Nedideliame indelyje užkaiskite apie 50 ml vandens. Kai užvirs, suberkite arbatinį šaukštelį ciberžolių miltelių. Pamaišydami virkite, kol skystis taps tarsi pastos konsistencijos. Į ciberžolių nuovirą įpilkite stiklinę pieno, pagardinkite šaukšteliu kokosų aliejaus (arba ghi sviestu) ir šiek tiek pakaitinkite ant silpnos ugnies iki maždaug 60–70 laipsnių (sekite, kad neužvirtų). Nukaitę, įkrėskite šaukštelį medaus, išmaišykite ir iš lėto gurkšnokite. Esama ir daugiau šio recepto variacijų. Kai kurie deda Kajeno paprikų miltelių, imbierų, įprastą pieną keičia augaliniu, gardina cinamonu, kardamonu ir pan. Tačiau, kad ir koks būtų receptas, svarbiausia sudėtinė dalis – ciberžolės. Šį gėrimą rekomenduojama gerti vakarais.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: