Praktikuojame

Kaip valdyti mintis

Nuotrauka: © pixabay.com

Valdyti savo mintis iš pirmo žvilgsnio tarsi ir paprasta. Tačiau taip tik atrodo. Valdyti jas taip, kad pasiektume trokštamą rezultatą – daugeliui tai didžiulis iššūkis, nes toli gražu nepakanka pagalvoti: „Aš visiškai sveikas. Liga pasitraukė iš mano kūno“; „Aš ramus, laimingas, sėkmingas“. Net jei kartosite šias mintis be perstojo, jos neduos rezultato, kol tai bus vien tik mintys. Apčiuopiamu rezultatu jos virsta tik tada, kai giliai ir visiškai nuoširdžiai įtikima tais teiginiais. Kitaip tariant, mintis tik duoda impulsą, tikroji varomoji jėga yra mūsų įsitikinimai. Kita vertus, kiekviena mintis turi potencialą virsti įsitikinimu, jei ji kartojama dažnai ir vis labiau įsigilinama ir įsijaučiama į jos turinį. Tad kodėl gi nepabadžius į savo vidų pasikviesti minčių, kurios gali atnešti gražių ir teigiamų pokyčių. Pradėti formuluoti kitokias mintis nei esate įpratę - tai būtų puiki pradžia. Štai keli universalūs teiginiai (arba afirmacijos), kurie gali atnešti gėrio kiekvienam. Bet, žinoma, būtų šaunu, jei radę laisvą valandėlę patys susimąstytumėte, ko labiausiai reiktų, kad jūsų gyvenimas būtų džiugus, sveikas ir laimingas ir pagal tai susikurtumėte savus teiginius.

Sveikatą ir gyvenimo kokybę gerinantys teiginiai:

  • Suvokiu, kad mano mintys veikia mano gyvenimą, todėl mąstau pozityviai.
  • Esu tobulas iš prigimties ir man nieko netrūksta.
  • Visos problemos turi sprendimą, todėl pasitikiu gyvenimu ir esu visiškai ramus. Žinau: kad ir kas nutiktų, galiausiai viskas bus gerai.
  • Į kiekvieną mane ištinkantį sunkumą reaguoju ramiai, be panikos. Suvokiu, kad tai man duodama pamoka, kuri padeda augti ir tobulėti.
  • Esu turtingas. Pas mane ateina viskas, ko man reikia ir tiksliai tiek, kiek reikia čia ir dabar.
  • Kiekvieną dieną esu vis laimingesnis, vis daugiau šypsausi, mano širdis vis labiau atsiveria meilei.
  • Myliu savo artimuosius ir jų neteisiu, net jei elgiasi ir mąsto kitaip nei aš. Palieku jiems visišką laisvę būti savimi.
  • Man niekas šiame pasaulyje nepriklauso, todėl neturiu ką prarasti. Leidžiu daiktams, įvykiams, žmonėms mano gyvenime atsirasti ir iš jo išeiti. Viską priimu ir paleidžiu lengvai, neįsikimbu, nesisavinu.
  • Esu dėkingas už viską, kas vyksta. Kiekvieną dieną priimu kaip dovaną. 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: