Praktikuojame

Pajuskite, ką sako kūnas

Nuotrauka: © pixabay

Daugelis mūsų kasdienį gyvenimą esame įpratę gyventi tarsi „autopilotu“, nesąmoningai pasinerdami į jo tėkmę. Arba darydami viena, galvojame apie kita ir nejaučiame, kas su mumis vyksta čia ir dabar. Pakeitę santykį su kasdiene tikrove, išgirsdami, ką praneša kūnas, galime gerokai praplėsti šios realybės ribas. Kaip tai padaryti?  Pataria Artūras Pangonis, hipnoterapeutas, intuityvaus  gydymo metodo kūrėjas

 

1.      Išbandykite žodžių meditaciją. Patogiai atsisėskite tiesia nugara. Kurį laiką pabūkite susitelkę į kvėpavimą, nuraminkite protą. Kai pajusite ramybę, pradėkite lėtai ir aiškiai mintyse arba garsiai tarti žodžius: teigiamus ir neigiamus. Pavyzdžiui, „Aš sveikas “ ir „Aš sergu“ arba „Aš stiprus“,  „Aš silpnas“ ir pan. Atidžiai įsijauskite į tuos žodžius, kokias reakcijas jie sukeliai jūsų kūne? Pajuskite jų vibracijas, kaip veikia kiekvienas iš jų, ar yra skirtumas tarp teigiamų ir neigiamų? Šios meditacijos tikslas: pajusti žodžio jėgą. Kiekvienas žodis, kiekviena žodžiais galvoje garsinama mintis turi tam tikrą energinį krūvį ir veikia mūsų būseną, sveikatą ir apskritai viso gyvenimo kokybę. Taigi labai svarbu sąmoningai suvokti, ką sau sakome. Per praktikas daugybė žmonių, realiai pajutę neigiamų žodžių poveikį net nusipurto. Jei praktikuojamės periodiškai, ilgainiui negatyvių žodžių net nesinori sakyti – nei sau, nei kitiems.

2.      Susitelkite į kvėpavimą. Kvėpavimas kūną daro gyvą, padeda nuraminti protą, galvoje kunkuliuojančias mintis, sugrįžti į save. Joga gali pasiūlyti daugybę puikių kvėpavimo pratimų. Išbadykite įvairius, atraskite, kurie tinka geriausiai. Nebūtina kvėpavimo pratimų praktikuoti daug. Užtenka tam skirti kelias minutes kelis kartus per dieną. Kai susitelkiame į kvėpavimą, nurimstame, atsitraukiame nuo išorinio chaoso ir sąmoningai pajuntame savo esybę. Jei sunku susitelkti vien į kvėpavimą, galite skaičiuoti įkvėpimus ir iškvėpimus. Skaičiavimas užima ir nuramina protą.

3.      Sugrįžkite į save. Šiame laikmentyje be galo daug chaoso ir skubos, kurie užvaldyti visą mūsų dėmesį. Taip įsitraukiame į šias gyvenimo lenktynes, kad nebematome, nejaučiame, kas realiai vyksta aplink mus ir mumyse. Dėl to rekomenduoju išmokti praktikuoti sąmoningą buvimą. Kad ir kaip skubėtumėte, karts nuo karto  per dieną raskite laiko akimirką stabtelėti, atsiriboti nuo visko ir visu samoningumu grįžti į save, pajusti, kas čia ir dabar vyksta su jūsų kūnu. Visa esybe pajuskite, kaip kvėpuojate (kiekvieną įkvėpimą ir iškvėpimą), kaip dabar jaučiasi kūnas, gal kažkur įsitempęs, gal suglebęs? Gal norisi pasirąžyti, nusižiovauti, pasivaikščioti? Kokia būsena jumyse vyrauja: teigiama ar neigiama. Jei neigiama, kodėl? Taip pat pajuskite aplinką, ar joje jaučiatės konfortiškai? Susitelkimas į iš pimo žvilgsnio, regis, tokius nereikšmingus dalykus, iš tiesų gali stipriai keisti gyvenimo kokybę.

Visą strapsnį skaitykite žurnale JOGA IR AJURVEDA (2019 NR. 4)

 

Patiko straipsnis? Pasidalinkite: